مه پاش مغازه ( سیستم رطوبت ساز جلو مغازه )

مه پاش مغازه یکی از پرکاربردترین سیستم های رطوبت ساز برای جذب مشتری بیشتر و رضایت مشتری است. مه پاش جلو مغازه فضای مطبوعی را برای مشتریان به وجود می آورد . مشتریان در پیاده رو ها به خاطر حس طراوت و تازگی که دریافت می کنند ناخوداگاه به سمت مغازه شما کشیده می شوند. سیستم مه ساز معمولا جلو مغازه و فوت کورت ها و رستوران ها و محل نشستن افراد رو به روی مغازه نصب می شود.

در ویدیو زیر سیستم مه پاش جلو مغازه نشان داده شده است.

مه پاش مغازه چیست

مه ساز مغازه از جمله دستگاه های مه پاش فضای باز به شمار می رود که در جلوی مغازه و معمولا زیر تابلو یا زیر سایه بان نصب می شود. به طور کلی مغازه ها و رستوران ها و کافی شاپ ها مکان هایی مشتری محور هستند و باید وابسته به خواست ، نیاز و رضایت مشتری و عادت های آن ها تغییر کنند و نسبت به تکنولوژی به روز باشند .با وجود اینکه خرید های آنلاین رونق زیادی داشته ، بسیاری از مشتریان با گزینه های زیاد اینترنتی گیج می شوند و  بسیاری از آن ها نیاز به بازدید و خرید حضوری دارند. عده ای از مشتریان هنوز مایلند شخصا خودشان خریدشان را با حضور و در مغازه ها و دیدن جنس از نزدیک انجام دهند.

جلب توجه مشتری با نصب مه پاش جلو مغازه

مشتریان به دنبال توجه ویژه مغازه داران نسبت به درخواست آن ها هستند و از توجه و اهمیت دادن مغازه داران به راحتی آن ها خشنود می شوند. با جلب رضایت مشتریان ، آن ها ترغیب می شوند تا از مغازه یا رستوران و کافی شاپ شما بازدید کنند. نصب مه پاش جلو مغازه باعث می شود مشتریان قبل از ورود به مغازه هوای خنک را در فصل های گرم احساس کنند و توجه آن ها نسبت به مغازه شما جلب شود . مه پاش ، سیستم سرمایشی است که اتفاقا در هوای گرم و خشک بهتر جواب می دهد . دستگاه مه پاش با پاشش ذرات بسیار ریز آب در هوا ، محیط را خنک می کند.

رطوبت ساز

ایجاد حس طراوت و تازگی توسط سیستم مه پاش

چرا باید از مه پاش مغازه استفاده کرد

بیشتر مغازه ها و فروشگاه های مهم به فضای باز بیرون و پیاده رو دسترسی دارند. هوای گرم باعث می شود که فضای بیرون و پیاده رو جلو مغازه برای مشتریان غیر قابل تحمل  باشد. خنک کردن هوای بیرون مغازه و پیاده رو ها با سیستم های سرمایش مرکزی و کولر ها امکان پذیر نیست ؛ اما با استفاده از مه پاش رستوران و کافی شاپ یا مغازه به عنوان تنها راه خنک کردن و سرمایش پیاده رو و فضای باز مربوط به مغازه ، رستوران و کافی شاپ ، فضای دلچسبی برای مشتریان فراهم می شود. سیستم مه پاش فوگر استفاده از فضای آزاد جلو مغازه یا رستوران و کافی شاپ را که قبلا قابل استفاده نبود ، ممکن می کند.

مه پاش پنکه ای ( پنکه مه پاش )

پنکه مه پاش جلو مغازه

همانطور که تعداد مغازه ها  روز به روز در حال بیشتر شدن است ، بنابراین جذب مشتری رقابتی تر شده است. علاوه بر این فروشگاه های اینترنتی نیز در حال رشد کردن هستند بنابراین کسب رضایت مشتری امری ضروری است . مه پاش جلو مغازه یک حس لاکچری را در کنار هوای مطبوع و خنک به مشتریان می دهدمی توان از پنکه مه پاش برای ایجاد جریان هوای اجباری و سرمایش بیتر استفاده کرد.

مه پاش تجاری فضای باز

مه پاش جلو مغازه برای رفاه بیشتر مشتریان و افراد پیاده در هوای گرم

نحوه عملکرد مه پاش مغازه

طرز کار مه پاش یا رطوبت ساز بر پایه سرمایش تبخیری است ،در دستگاه مه پاش ابتدا الکتروپمپ با فشار بالا آب را توسط شیلنگ به نازل مه پاش می رساند و در آن جا ، نازل ها آب را به قطرات بسیار ریز در حدود 10-50 میکرون  تبدیل می کنند ، آب پودر شده  در تماس با هوای آزاد گرمای هوا را می گیرد و تبخیر می شود و بدون خیس شدن افراد باعث خنک شدن هوا می شود.

 

سیستم مه پاش برای خنک کردن هوا

اجزای مه پاش ( رطوبت ساز )

دستگاه مه پاش ، دستگاه نسبتا ساده ای است که به کمک سرمایش تبخیری ، فضای آزاد مد نظر را خنک می کند و به مشتریان حس فوق العاده ای می دهد ، اجزایی که برای ساخت مه پاش به کار می رود عبارت اند از:

 • پمپ مه پاش
 • مخزن آب
 • شیلنگ و اتصالات
 • نازل مه پاش
 • فیلتر

  استفاده از سیستم مه پاش مغازه برای جذب مشتری

 

مزایای مه پاش مغازه

مهم ترین عامل برای موفقیت در کسب و کار جلب رضایت مشتری است ، در زیر مزایای استفاده از مه پاش برای مغازه نوشته شده است:

 • سرمایش ارزان فضای باز
 • جلب توجه مشتریان
 • افزایش تعداد مشتری
 • ایجاد فضای مطبوع در هوای گرم
 • قابلیت استفاده از فضای آزاد بیرون مغازه برای مشتریان
 • کاهش آلودگی ها و گرد و غبار در هوا
 • جلوه زیبا

برداشت و ترجمه از : Kool Fog

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1398 / 02 / 21
دسته :

نظرات کاربران

سلام من یه سوال داشتم
ما می خواستیم برای جلو مغازه بستنی فروشیمون مه پاش نصب کنیم که تو پیاده رو خنک بشه می خواستم ببینم دستگاه مه پاش وقتی نصب بشه کل عرض پیادرو رو خنک می کنه مثلا اگه عرض 3 یا 4 متر باشه؟

  سلام ممنون از دیدگاهتون
  بله خیالتون از بابت خنک شوندگی راحت باشه سیستم مه پاش در امتداد طول مغازه شما نصب می شود و تا عرض 3 الی 4 متری را پوشش می دهد و بدون اینکه مشتریان خیس شوند سرمایش را انجام می دهد.

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839