سیستم مه پاش رستوران ( دستگاه رطوبت ساز کافه و رستوران )

سیستم مه پاش رستوران بهترین و ارزان ترین روش سرمایش فضای باز برای رستوران است. دستگاه مه پاش رستورانی برای خنک کردن فضای باز رستوران و کافی شاپ ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و توانسته میزان فروش و مدت زمان استفاده از سیستم را در طی فصول سال افزایش دهد. در ادامه فیلمی از انواع مه پاش رستوران به نمایش گذاشته شده است.

معرفی سیستم مه پاش جهت رستوران

یکی از مهمترین موارد استفاده از سیستم های مه پاش استفاده از آن در رستوران ها و کافی شاپ ها است. زمانی که میز های رستوران پر از مشتری می شوند دمای رستوران بالاتر می رود.

 

با رسیدن فصول گرم سال و همچنین استفاده از دستگاه پخت و پز ، گرما ایجاد شده  و دمای محیط بالا می رود ؛ به همین دلیل نیاز به یک نوع سیستم سرمایش فصلی است تا بتواند این افزایش دمای هوا را جبران کند. سیستم مه پاش رستوران این هدف را ممکن میی کند. سیستم مه پاش کافه رستوران همچنین به عنوان یک جداکننده گذرگاه ها و محل رستوران است و علاوه بر این برای افراد سیگاری که نیاز به فضای باز دارند مناسب است.

دستگاه مه پاش چیست

دستگاه مه پاش سیستمی برای ایجاد سرمایش در فضاهای باز است که با پاشش آب باعث ایجاد سرمایش برای شما ، مهمان ها شما، کارمندان شما، مشتریان شما و حتی حیوانات خانگی و دام و طیور و گیاهان شما می شود. این سیستم ها با نام های متفاوتی مثل سیستم میست ( mist ) یا فوگر ، رطوبت ساز و مه ساز نیز شناخته می شوند ، که همه آن ها عملکرد یکسانی دارند.

مه پاش باغ ( سیستم رطوبت ساز باغ )

ایجاد فضای مطبوع توسط مه پاش باغ رستوران

تمام دستگاه های مه ساز ها با سرمایش تبخیری کار می کنند؛ سرمایش زمانی صورت می گیرد که آب در هوای گرم تبخیر می شود و به این علت که تبخیر یک فرآیند گرماگیر است ، باعث کاهش دما می شود و به خوبی در آب و هوای خشک کار می کند. در آب و هوای مرطوب نیز به شرط استفاده از پمپ فشار بالا ، مه پاش کافه و رستوران عملکرد مناسبی دارد.

دستگاه مه پاش رستوران

رستوران فضای باز

دستگاه مه پاش رطوبت ساز باعث کاهش گرد و خاک و بو ها می شود همچنین الکتریسیته ساکن و حشرات پروازی را کاهش می دهد. سیستم مه ساز باعث ایجاد رطوبت برای گیاهان، گلخانه ها ، اتاق و حیات و … می شود. دستگاه مه پاش مغازه می تواند بدون اینکه خیس شوید شما را خنک کند.

ایجاد هوای خنک و طراوت برای مشتریان در رستوران به کمک مه پاش

مه پاش کافه رستوران

طرز کار مه پاش رستوران

سیستم مه ساز رستوران عملکردی مانند مه پاش گلخانه دارد. در سیستم رطوبت ساز رستوران فشار آب توسط پمپ مه پاش افزایش می یابد ، آب تحت فشار از طریق شیلنگ به نازل مه پاش می رسد و در آن جا از نازل های بسیار کوچک خارج می شود و تشکیل ذرات کوچک آب می دهد و یا تبدیل به مه می شود. آب بعد از خروج بخار می شود و محیط اطراف خود را خنک می کند. هر چه فشار کاری پمپ مورد استفاده بیشتر باشد ، ذرات و قطرات آب ریزتری توسط نازل ها تولید می شود ، زمانی که ذرات آب ریزتر می شود به طور کامل بخار می شود و سرمایش بیشتری نسبت به ذرات درشت تر ایجاد می کند. همچنین ذرات کوچک تر زودتر تبخیر می شود و می توان بدون اینکه خیس شوید آن را نزدیک تر به خود نصب کنید.

مه پاش فشار قوی

شیلنگ مه پاش به همراه نازل و پایه نازل

اجزای مه پاش رستوران

سیستم مه پاش به نسبت سیستم های سرمایش دیگر ، ساده تر است. لوازم مه پاش به طور کلی شامل موارد زیر می شود:

 • پمپ مه پاش
 • مخزن آب
 • شیلنگ انتقال آب
 • پایه نازل
 • نازل مه پاش
 • فیلتر آب ( اختیاری )
سیستم مه پاش رستوران که باعث ایجاد برودت فضاهای باز می شود.

دستگاه مه پاش فضای باز رستوران

مزایای دستگاه مه پاش رستوران

تبدیل رستوران تان به عنوان یک رستوران چهار فصل می تواند یک عامل تاثیر گذار در وجه تمایز شما با رستوران ها و کافی شاپ های دیگر باشد. رستوران های زیادی وجود دارند که زمان های شلوغی و زمان های مرده  دارند. با استفاده از سیستم مه پاش رستوران می توانید زمان های پیک شلوغی رستوران و زمان های مرده رستوان را بهینه کنید تا مشتریان به تعداد مناسب در طول روز از رستوران استفاده نمایند و احساس مطلوب تری داشته باشند و همچنین پرسنل شما توانایی خدمت رسانی سریع تر و بهتری به مشتریان داشته باشند. همچنین می توان در فضاهای باز رستوران یا کافی شاپ از مه پاش پنکه ای نیز استفاده کرد تا محیط خنک بیشتری را با چرخش پنکه پوشش دهد.

سیستم مه پاش رستوران

صرف غذا در فضای باز

سیستم مه پاش فضای باز خارج از ساختمان طراحی شده است. که باعث می شوند فضا خنک شده و محیط مطبوع و مناسبی را برای مشتریان شما ایجاد کند همچنین میزان ساعت شلوغی رستوران را بیشتر کرده و ظرفیت و میزان مشتریان شما را در طی سال افزایش می دهد و همچنین به مشتریان شما یک حس خوب و یک تجربه استثنایی را هدیه می دهد.

مه پاش سفره خانه و چایی خانه

رطوبت ساز باغ رستوران

به طور کلی مزایای مه پاش کافه و رستوران به شرح زیر است:

 • فراهم کردن امکان سرمایش فضای باز
 • سیستم خنک کننده ارزان
 • کاهش دمای فضای باز تا 12 درجه
 • کاهش حشرات و موجودات مزاحم در هوا
 • تمیز کردن هوا در کنار ایجاد فضای مطبوع
 • ایجاد جلوه زیبا از کافه و رستوران
 • افزایش رضایت مشتریان

مقاله ساخت مه پاش خانگی به بررسی عمیق تر تجهیزات دستگاه مه ساز پرداخته است.

برداشت و ترجمه از mistcooling

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 03 / 27
دسته :
برچسب ها : انواع مه پاش

نظرات کاربران

سلام
آیا این سیستم برای فضای باز کاربرد دارد؟ من در شهر شیراز دستگاه رستوران دارم و در تابستان ها فضای باز بیرون به شدت گرم می شود به طوری که هیچ کسی در این گرما نمی تواند بیرون بماند. آیا دستگاه های شما می تواند این شدت گرما را برطرف کند.

  سلام
  بله دقیقا این دستگاه برای فضای باز بسیار مناسب است. سیستم سرمایش تبخیری همیشه برای فضاهای باز بسیار پر کاربرد است. به طور کلی سیستم های سرمایش تبخیری در فضاهای گرم و خشک مانند شیراز بیشترین راندمان را دارند چرا که رطوبت نسبی پایینی دارند و تبخیر می تواند گرمای بیشتری را از محیط دریافت کند. بنابراین استفاده از از سیستم دستگاه مه پاش رستوران بسیار توصیه می شود.

سلام من یک سفره خانه دارم که فضای باز بیرون آن را می خواهم از سیستم مه پاش استفاده کنم. در این سفره خانه هم غذا و هم قلیون برای مشتری ها وجود داره. حالا سوال من اینه که این دستگاه مه پاش غذا ها رو خراب نمی کنه؟ یا اینکه روی قلیون ها بریزه و اونها رو خاموش کنه؟؟

  سلام
  برای دستگاه مه پاش رستوران و تمامی سیستم های مه پاش امکان تنظیم سیستم با فشار بالا وجود دارد و به این صورت می توان سیستمی طراحی کرد که بخار آب قبل از رسیدن آب به سطح زمین به طور کامل تبخیر شود ، پس این سیستم هیچ گاه به غذاها و دیگر تجهیزات آسیبی نمی رساند چرا که این تجهیزات چیزی را خیس نمی کنند و تنها یک بخار سرد مطبوع را به وجود می آورند.

سلام این سیستم مه پاش ایا نیاز به زیرساخت خاصی داره یا هرموقه خواستیم میتونیم نصب کنیم برای رستورانمون؟

  سلام.
  خیر نیازی به زیر ساخت ندارد و همواره لوله ها به صورت روکار نصب می گردند.
  فقط مکانی را برای پمپ و مخزن در نظر بگیرید

برای قسمت رو باز کافه رستوران تو ستارخان تهران دور تا دورش مه پاش میخواستم ابعادمون 6 * 8 هست چه نوع مه پاشی باید نصب کنیم؟

  عرض سلام بسیار کار خوبی می کنید که برای رفاه مشتریانتون مه پاش رو در قسمت فضای باز کافه رستورانتون نصب می کنید ، قطعا تاثیر مثبتی بر رضایت مشتریانتون داره این کار ، ببینید شما حدود 14 متر لوله کشی با نازل لازم دارید و چند متر اضافی برای اتصال به پکیج و پمپ مه پاش ، چون متراژتون بالا نییست، ما به شما پکیج مه پاش کوچک رو پیشنهاد می دهیم که با فشار 40 بار کار می کند و جوابگوی نیاز شما است برای مشاوره دقیقتر و خرید دستگاه می توانید در ابتدا با شرکت تماس بگیرید تیم مشاوران بیلدینگ پلاس در خدمت شما هستند.

سلام خسته نباشید ببخشید سیستم مه پاش برای بیرون کافه خواستم استفاده کنم به متراژ 3.20*4 بعد آیا روی سایبون برقی نصب میشود ؟

  سلام مرسی خواهش می کنم ، یعنی محیطی که در نظر دارید لوله کشی مه پاش داشته باشید ، تقریبا 7 متر هست پکیج مه پاش کوچک می توانید تهیه بفرمایید. ببینید لوله کشی مه پاش باید در یک جای ثابت قرار بگیرد ، بنابراین روی قسمت متحرک سایبان کافه نمی تواند نصب شود. تیم مشاوران بیلدینگ پلاس در خدمت شما هستند ، می توانید با شرکت تماس بگیرید و عکس های کافه را ارسال کنید تا بهتر بتوانیم شما را راهنمایی کنیم . ممنون

سلام ما می خواهیم مه پاش برای کافی شاپ نصب کنیم دغدغه اصلیمون اینه که مشتری ها خیس نشن زیر این سیستم چون بعضی از رستوران ها دیدیم از این دستگاه استفاده کردند و مشتریاشون بابت خیس شدن ناراضی بودن آیا دستگاه شما واقعا آب رو پودر میکنه که مشتری ها خیس نشن یا در هر صورت امکان خیس شدن وجود داره؟

  سلام ممنون از دیدگاهتون بله کاملا مسیله ای را که اشاره کردید متوجهیم ، خیس شدن افراد احتمالا به خاطر مناسب نبودن فشار دستگاه مه پاش یا استفاده از نازل های نامناسب بوده است. با توجه به متراژ محیط و نقشه آن باید فشار کاری پمپ مه پاش مشخص شود و سپس دستگاه نصب شود . پکیج مه پاشی که شرکت ما به شما ارایه می دهد کاملا آب را پودر می کند ، آب پودر شده قبل از خیس کردن افراد کاملا تبخیر می شود ، گرمای هوا را می گیرد و باعث خنک شدن محیط و ایجاد حس شادابی در محیط کافه رستوران شما می شود بنابراین دغدغه ای بابت نارضایتی و خیس شدن مشتریان خود نداشته باشید.

برای ۵۰۰ متر هزینش چقدره میشه

  سلام با سپاس از توجهتون به دستگاه مه پاش. برای برآورد قیمت به اطلاعات بیشتری نیاز است. لطفا درخواست مشاوره ارسال فرمایید تا همکاران با شما تماس بگیرند.

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839