مزایا و معایب کفپوش لمینت

پیش از این به معرفی و بررسی انواع کفپوش ساختمان ، کفپوش چوبی و کفپوش سه بعدی پرداخته شده است. در این نوشته به معرفی کفپوش لیمنت پرداخته و مزایا و معایب کفپوش لمینت را از منظرهای مختلف بررسی می کنیم. اگر در مورد انتخاب کفپوش لمینت تردید دارید مطلب پیش رو را مطالعه کنید.

کفپوش لمینت چیست

کفپوش لمینت با ایجاد یک تصویر از چوب بر روی پلاستیک ساخته می شود که آن پلاستیک بر روی چند لایه تخته قرار می گیرد. نسخه های با کیفیت بالا پوشش بافت متقاعد کننده دارند و سخت و بادوام هستند. نسخه های ارزان قیمت دست ساز ممکن است یکنواخت و بی روح بنظر برسد و پوشش چوب در لبه های تخته ممکن است پوسته پوسته باشد. می دانیم که لمینت به عنوان درجه یک ترین کفپوش مطرح نشده است و همچنین قطعات این نوع کفپوش یکجور و مصنوعی بنظر می رسند؛ از طرفی نصب آسان و قیمت پایینش بسیار وسوسه کننده است.

خانمی در حال نصب لمینت

نصب سریع و آسان لمینت

نصب کفپوش لمینت

مزایا: لمینیت سریع و آسان نصب می شود، در انواع قدیمی تر کفپوش لمینت، قطعات را با چسب به هم می چسباندند اما امروزه انواع لمینیت دارای طرح قفل یا چفت و بست هستند که اجازه می دهد قطعات لمینت مانند پازل در کنار هم قرار بگیرند و همچنین از آنجا که تخته ها از خرده چوبهای نرم ساخته شده اند می توان آنها را با یک اره دستی یا حتی یک چاقوی ابزار براحتی برش زد.

کودکي در سبد بر روي مينت

کفپوش لمینیت

معایب: در حالیکه قفل یا چفت و بست قطعات لمینت برای راحتی کار طراحی شده اند اما به آن خوبی که باید کار نمی کنند. کناره های تخته ها عمدتا به سختی به کناره های مجاور وصل می شوند. همچنینی اگر تخته ها به زور و با فشار در جای خود قرار گیرند خطر پیچ خوردن لایه رویی پوشش لمینت را در بر دارد و همچنین توانایی کف در مقاومت علیه رطوبت را به خطر می اندازد.

تمیز کردن کفپوش لمینت با تی مرطوب

برای تمیز کردن لمینت نباید از آب زیاد استفاده کرد

تمیز کردن کفپوش لمینت

مزایا: به آسانی تمیز می شود؛ فقط از یک جارو دستی یا جارو برقی استفاده کنید و با یک تی که کمی مرطوب است گردگیری کنید یا بهتر است از شوینده های کفپوش لمینت استفاده کنید. واکس کف همیشه ضروری نیست.

معایب: آب بیش از حد می تواند به داخل درز بین تخته ها نفوذ کند و باعث تورم در کف شود، بنابراین نیاز به استفاده از پاک کننده کف مخصوص لمینت است.

کفپوش لمینت در آشپزخانه

آب نباید به زیر کفپوش لمینت نفوذ کند

رطوبت و لمینت

مزایا: کفپوش لمینت می تواند در محیط های نیمه مرطوب ماند آشپزخانه و دیگر مکان هایی که با رطوبت موضعی مواجه می شوند، نصب شود. تا زمانی که تخته ها محکم به هم چسبیده باشند راهی برای عبور آب باقی نمی ماند و لمینت در برابر مقداری آب مقاومت می کند.

معایب: اگر کف آشپزخانه ها یا حمام ها نشتی آب داشته باشد و در زیر کفپوش استخر آب ایجاد شود، لمینیت تحمل این میزان آب را ندارد و مکان های با رطوبت زیاد کفپوش با تایل های وینیل یا چینی ( پرسیلین ) نیاز دارند.

مقاومت کفپوش لمینت در برابر ضربه

کفپوش لمینت دوام زیادی در برابر ضربه دارد

دوام و نحوه نگهداری کفپوش لمینت

مزایا: برخلاف چوب که ضربه پذیر است، کفپوش لمینت در برابر ضربه و خراش تقریبا مقاوم است. کفپوش لمینت دارای یک لایه پوششی است که از لایه طرح دار زیرین محافظت می کند. بعضی تولید کنندگان لمینت برای لایه پوششی لمینیت گارانتی چندین ساله دارند. سطح سخت کفپوش لمینت در برابر لکه مقاوم است و اگر لکه ای بر روی آن بیفتد به راحتی پاک می شود.

معایب: یکی از بزرگترین معایب کفپوش لمینت این است که قابلیت سنباده زدن و صیقل دادن و رنگ زدن سطح برای این کفپوش وجود ندارد. اگر لمینت به شدت کهنه و ساییده شود، خراش عمیق بردارد و یا شیاردار شود، نمی توان مانند کفپوش پارکت آن را سنباده یا رنگ روغن زد و باید آن راعوض کرد.

زیرسازی لمینت برای ایجاد حالت ارتجاعی

زیرسازی لمینیت برای ایجاد حس راحتی در ایستادن های طولانی مدت

کیفیت و عملکرد لمینت

مزایا: در حالی که لمینت بدون زیرسازی می تواند احساس سختی و سفتی را در زیر پا ایجاد کند، اغلب زمان نصب یک لایه زیر کفپوش لمینت و کف ساختمان قرار می گیرد که کمی حس ارتجاعی به کف می بخشد و زمان های طولانی ایستادن مانند کنار سینک یا پای اجاق گاز را راحت تر می کند.

معایب: به طور سنتی کفپوش لمینت بسیار لغزنده بوده است. اگرچه در حال حاضر تولید کنندگان لایه های پوششی ضد لغزش را توسعه داده اند. همچنین کفپوش لمینت گرایش به ایجاد الکتریسیته ساکن دارد، اگرچه این می تواند مانع تمیز نگه داشتن کفپوش بشود.

کفپوش لمینت طرح های محدودی دارد

کفپوش لمینت در طرح و رنگ های مختلف تولید می شود

ظاهر کفپوش لمینت

مزایا: کفپوش لمینت به طرز صادقانه ای ظاهر چوب، سنگ و دیگر مواد طبیعی را بازسازی می کند. برخلاف کفپوش پارکت که همراه با قطعات ناقصی است که باید دور ریخته شده یا مجددا طراحی شوند، در کفپوش لمینت هیچ نقصی وجود ندارد. هر تخته ای ظاهر و کیفیت پایداری دارد.

معایب: این بازسازی صادقانه ظاهر کفپوش، زمانی که شما خیلی به کفپوش نزدیک می شوید از بین می رود و بیشتر به خاطر تکرار الگو است. تنها پنج تا ده طرح متفاوت بر روی تخته ها تولید می شود، اگر نصب به درستی انجام نشود ممکن است دو تخته با طرح یکسان کنار هم قرار گیرند.

کفپوش لمینت

خانه با کفپوش لمینت

ارزش فروش منزل با نصب کفپوش لمینت

مزایا: تولید کنندگان کفپوش لمینت برای اصلاح و بهبود این محصول سخت تلاش کرده اند. سطح اریب بسیار کوچک (میکرو بیول)، بافت عمیق تر، و فراوری گرافیک بهتر، سه راهی هستند که باعث اصلاح این محصول شده است، و لمینیت را به حالت جذاب کفپوش چوبی پارکت یا کفپوش چوب مهندسی شده نزدیک کرده است.

معایب: کفپوش لمینت بطور کلاسیک، حکم “صدای مرگ” را برای ارزش فروش خانه در زمان فروش دارد. اگر شما بخواهید خانه تان را با قیمت بالاتری بفروشید، پارکت و یا چوب مهندسی شده ارزش بهتری به خانه می دهند.

برداشت و ترجمه از thespruce

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1396 / 07 / 04
دسته :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839