کفپوش سه بعدی

امکان انتخاب گستره وسیعی از رنگ ها، تصاویر و مواد در تولید کفپوش سه بعدی ، این نوع از انواع کفپوش ساختمان  ها را بسیار شگفت انگیز و جذاب نموده است. در نوشتار پیش رو به معرفی کفپوش سه بعدی پرداخته و کاربردها و مشخصات این پوشش های تزیینی نوین را معرفی می نماییم.

کفپوش سه بعدی چیست

تکنولوژی کفپوش سه بعدی روشی نوین برای تولید کف پوش های ساختمانی است. امکان انتخاب گستره وسیعی از رنگ ها ، تصاویر و مواد در تولید کفپوش سه بعدی منزل ، کفپوش های سه بعدی را بسیار شگفت انگیز و جذاب نموده و آینده ای بسیار روشن و امیدوار کننده را برای این تکنولوژی رقم خواهد زد.

این کفپوش های زینتی تنها فقط یک تصویر یا یک شیء هنری در مقیاس بزرگ نیستند که صرفا تصویری را که ما در کف فضا می بینیم تغییر داده باشند.

کفپوش سه بعدی طرح دار در نشیمن

دکوراسیون نشیمن با کفپوش سه بعدی

کفپوش سه بعدی از یک سو یک تصویر کامل به همراه تمام سایه ها و بافت های تشکیل دهنده آن است و از سوی دیگر بسیار زیبا و مستحکم می باشد به نحوی که هنگام راه رفتن بر روی کفپوش سه بعدی حسی منحصر به فرد از خلاقیت و زیبایی به انسان منتقل می شود.

تصویر دریا در کفپوش سه بعدی کف آشپزخانه

هماهنگی تصویر کفپوش سه بعدی با تصاویر دیوار ها و کابینت ها

مخترعین و توسعه دهندگان صنعت کفپوش سه بعدی به گسترش و جذابیت این محصول در آینده نه چندان دور بسیار امیدوار هستند. امروزه از این کفپوش ها در مراکز خرید ، سالن های بزرگ ، ساختمان های اداری ، آپارتمان ها در پوشش و تزیین کف فضاهای مختلف استفاده می شود.

طرح آکواريوم در کف ناهارخوري از بالا

نمای زیبای کفپوش سه بعدی از بالا

تکنولوژی کفپوش سه بعدی

برخی از اشخاص و هنرمندان تلاش دارند با کشیدن تصاویر سه بعدی در کف فضاهای مختلف حس کفپوش های سه بعدی را منتقل کنند اما نکته بسیار مهم در تکنولوژی کفپوش سه بعدی منزل استفاده از مواد مخصوص و با دوام است که با مرور زمان از بین نمی رود. بنابراین در این نوع از پوشش های کف ، تنها زیبایی مورد نظر نبوده و کیفیت و ماندگاری تصاویر نیز بسیار مهم است.

دکوراسیون فضا با استفاده از کفپوش سه بعدی

طراحی فضاهای ساده با استفاده از کف پوش سه بعدی طرح دار

کفپوش سه بعدی خانه از مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده و خواص کفپوش های تزیینی سنگی را دارد به طوریکه این کف پوش در معرض عوامل محیطی ، در فضای اطراف بوی ناخوشایند و مواد سمی و مضر ایجاد نمی کنند.

تصوير سه بعدي ماهي در کف سرويس بهداشتي

کفپوش سه بعدی حمام

کفپوش سه بعدی منزل ، مستحکم بوده و طول عمر بالایی دارد. در صورتی که این کفپوش های تزیینی توسط افراد حرفه ای نصب شوند مواد پر کننده و چسباننده آنها به کف برای مدت زمان زیادی دوام دارد. رنگ، براقی و صافی سطح کفپوش با مرور زمان از بین نمی رود و راه رفتن با کفش های پاشنه دار ، وجود مبلمان سنگین و گرد و خاک باعث از بین رفتن کیفیت و ظاهر سه بعدی آن نمی گردد.

تصوير سه بعدي ساعت در کف اتاق خواب

تصویر ساعت سه بعدی در کف اتاق

مراقبت از کفپوش سه بعدی خانه بسیار آسان است. سطح خارجی مستحکم ، صاف و بدون شیار و حفره آن از پوششی غیر قابل نفوذ در برابر گرد و غبار ، آب و رطوبت و حتی مواد شیمیایی ایجاد نموده است. مواد پرکننده زیرین این کفپوش ها حتی در طولانی مدت نیز در برابر مواد شیمیایی ساینده و کلر مقاومت دارد. شستشو و نظافت کف فضاها بسیار آسان بوده و زمان زیادی نمی برد.

طرح سه بعدی دلفين در کفپوش سه بعدی حمام

کف حمام با تصویر سه بعدی دلفین

کاربرد کفپوش سه بعدی

استفاده از کفپوش سه بعدی در کنار کاغذ دیواری سه بعدی در سالهای اخیر رواج یافته است و اولین ساختمانهایی که از این تکنولوژی در پوشش کف استفاده نمودند هتل ها و مراکز خرید بزرگ بودند. بسیاری به اشتباه این ذهنیت را دارند که از این نوع کفپوشها صرفا در کف سرویس های بهداشتی و حمام می توان استفاده کرد.

از موارد استفاده این کفپوش های سه بعدی میتوان موارد زیر را نام برد:

 • ساختمانهای عمومی و اداری
 • پله ها، راهروها و زمین های بازی
 • نمایشگاه خودرو، گاراژ و پارکینگ ها
 • مراکز خرید، مغازه ها، بوتیک ها
 • هتل ها
 • کافه ها و رستوران ها
 • آزمایشگاه ها، درمانگاه ها، بیمارستان ها و مراکز پزشکی
 • مدارس، کودکستان ها و نهادها
 • ویلاها و آپارتمان های مسکونی
 • سالن نمایش، تئاتر، گالری ها و موزه ها
 • استخر …
طرح سه بعدي پل در کف نشيمن

اجراي طرح سه بعدي پردنه در کف حياط

کاربری کفپوش های سه بعدی

در واقع کفپوش سه بعدی منزل برای هر فضایی با هر کاربری ای مناسب و قابل استفاده است. امروزه از آنها نه تنها در مراکز خرید، هتل ها، سالن های ضیافت و رستورانها استفاده می شود بلکه حتی در ویلاها و  آپارتمان ها نیز برای زیبا سازی فضا از کفپوش های سه بعدی استفاده می شود.

تصویر سه بعدی آکواریوم در کف مرکز خرید

استفاده از کفپوش سه بعدی در مرکز خرید

به دلیل استفاده از تصاویر زیبا و منحصر به فرد در کفپوش سه بعدی بسیاری از مشکلات طراحی داخلی فضاها مرتفع می گردد. از جمله این فضاها عبارتند از:

 •  آپارتمان های کوچک
 •  فضاهای بزرگ و لابی ها

رفع مشکل طراحی داخلی در آپارتمان های کوچک

در آپارتمان های کوچک ، به دلیل عمق و رنگهای انتخاب شده باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد.

رفع مشکل طراحی داخلی در فضاهای بزرگ و لابی ها

در فضاهای بزرگ و لابی ها ، به دلیل پیچ و تاب های تصویر و الهام از عناصر موجود در طبیعت مانند چوب و بافت سنگ و وجود مواد مختلف مانند سکه، پولک و مجسمه سازی کف فضا تبدیل به یک اثر هنری زیبا می گردد.

تصویر سه بعدی از تکه های زمین در کف آشپزخانه

استفاده از کفپوش سه بعدی در فضای کوچک آشپزخانه

ساختار چند لایه ای کفپوش سه بعدی

ساختار چند لایه ای کفپوش سه بعدی منزل و شیوه های متنوع پوشش دکوراتیو کف فضاها، روشی نوین در لایه بندی و طراحی فضاهای مختلف فرودگاه ها اعم از سالن های  انتظار و سرویس های بهداشتی و لابی ها را ابداع نموده است.

طرح سه بعدي دلفين در کف آپارتمان

طراحی زیبای کفپوش آپارتمان

تنوع سبک و سمت و سوی طرح در این کفپوش های تزیینی این امکان را ایجاد می کند که طراحی های مدرن و کلاسیک براساس تصورات غیر طبیعی و سرکش طراحان و حتی صاحبان مکانها پیاده سازی شود. کفپوش سه بعدی به طرز شگفت انگیزی امکان بروز و اجرای خلاقیت های افراد را افزایش می دهد.

اجراي طرح سه بعدي پردنه در کف حياط

تزیین کف حیاط با کفپوش سه بعدی

درج تصویر آرم و لوگو بر روی کف فضای یک شرکت توسط کفپوش سه بعدی بسیار جلب توجه می نماید خصوصا اینکه لوگوی مورد نظر قابلیت سه بعدی شدن را نیز داشته باشد. در این صورت دیگر فقط تصویر لوگوی شرکت نیست بلکه به یک اثر خارق العاده هنری تیدیل می شود. همچنین این امکان شگفت انگیز وجود دارد تا تصاویر زیبا و با کیفیت خودتان را در کف فضای داخلی اداره یا منزل خود به صورت سه بعدی ایجاد نمایید.

استفاده از طرح متنوع کفپوش چاپی

کفپوش چاپی با طرح گل

مشخصات کفپوش سه بعدی

در این نوع از پوشش های سه بعدی معمولا از تصاویر دیدنی برای پرینت استفاده می شود. این تصاویر در پرینتر های مخصوص در سایزهای متفاوت قابل چاپ هستند بنابراین در فضاهای با سایز های مختلف می توان الگوی مناسب را تهیه نمود.

لایه های تشکیل دهنده کف پوش سه بعدی:

 • دو لایه ملات
 • دو لایه پرایمر
 • دولایه گچ
 • نوار تراز کننده
 • لاک
 • تصویر ( عکس، نقاشی و …)
 • دو لایه پلیمر شفاف
 • لاک محافظت کننده

همچنین ممکن است در ساختار کفپوش از اجزایی تزیینی مانند سکه ها، مجسمه ها ، مواد مختلف و چیزهایی مشابه استفاده شود. همه این اجزا طرح کلی و ابعاد آن را مشخص می کنند.

طرح سه بعدی ماهي در حال اجرا در کفپوش سه بعدی اتاق

اجرای تصویر سه بعدی سفره ماهی

به دلیل اهمیت تراز شدن کفپوش سه بعدی بر روی کف در کیفیت نتیجه نهایی ، فرآیند نصب بسیار وقتگیر بوده و با صبر و حوصله قابل انجام است. بنابراین هزینه تمام شده استفاده از این کفپوش ها از دیگر پوشش های کف نسبتا گرانتر می باشد.

اجرای تصویر سه بعدی کوسه در کفپوش سه بعدی منزل

کفپوش سه بعدی منزل در حال اجرا

قیمت کفپوش سه بعدی منزل

هزبنه تمام شده استفاده از کفپوش سه بعدی به چند عامل بستگی دارد:

 • متراژ سطح (به دو دسته زیر 500 مترمربع و بالای 500 مترمربع دسته بندی می شود)
 • شرایط کف
 • نوع و طرح کفپوش سه بعدی
 • پیچیدگی کار (شکل هندسی کف)
تصوير ماهي سه بعدي در کفپوش

طراحی کفپوش حمام با اکواریوم سه بعدی

مدل های کفپوش سه بعدی برای قسمت های مختلف منزل

از کفپوش سه بعدی می توانید در قسمت های مختلف منزل نظیر سالن پذیرایی و آشپزخانه و اتاق خواب و سرویس بهداشتی و اتاق نشیمن استفاده کنید. در طراحی کفپوش های سه بعدی برای قسمت های مختلف خانه از طرح هایی نظیر شکل ماهی و امواج دریا و حیوانات و گیاهان و رودخانه و … استفاده می شود که هر کدام از این مدل های کفپوش سه بعدی جذابیت و زیبایی خاص خودشان را دارند. توجه داشته باشید که اگر طرح و رنگ کفپوش سه بعدی ، جذاب و شیک باشد طراحی داخلی متفاوتی در بخش های مختلف منزل شما ایجاد می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر همچنین می توانید مقالات کفپوش چوبی ساختمان ، کفپوش لمینت و کفپوش بتنی را نیز مطالعه نمایید.

برداشت و ترجمه از Epoxy Flooring

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1395 / 06 / 27
دسته :

نظرات کاربران

لطفا هزینه خرید کفپوش های سه بعدی رو مشخص کنید.

  در آینده در همین صفحه مطالبی در خصوص برندها و قیمت های این محصول اضافه خواهد شد.با سپاس.

به تزیینات داخلی ساختمان کمک زیادی می کنند..دیوارپوش های سه بعدی هم همینطور.

فکر می کنم کفپوش های سه بعدی توی ساختمان های اداری قابل استفاده نیست

  کفپوش های سه بعدی در ساختمانهای اداری می توانند بخشی از طراحی تبلیغاتی شرکت باشند. می توان در آنها از تصاویر محصولات یا آرم و برند شرکت استفاده نمود.

سلام
نصب کفپوش سه بعدی حدودا چهار متر در چهار متر، چقدر زمان میبرد؟
برای نصب در کف فروشگاه چه مدت تعطیلی خواهیم داشت؟

  نصب کفپوش سه بعدی بستگی به طرح انتخابی دارد.

سلام . این کفپوش سه بعدی توی فضای باز قابل اجرا هست؟ من برای پاسیو می خوام کفپوش طرح دار اجرا بشه

  سلام
  به علت پوشش اپوکسی که روی کفپوش سه بعدی اجرا می شود ، استفاده از کفپوش سه بعدی در محیط غیر بسته در شرایطی که نور آفتاب به طور مستقیم به محیط وارد شود ، امکان پذیر نخواهد بود. در صورتی که پاسیو شما سرپوشیده هست و نور مستقیم خورشید یه فضا وارد نمی شود می توانید کفپوش سه بعدی را اجرا نمایید.
  در صورتیکه برای فضای باز و آفتابگیر نیاز به پوشش رنگی هستید می توانید از پوشش رنگ پلی اورتان استفاده نمایید.
  برای دریافت مشاوره بیشتر در رابطه با خرید محصول می توانید با ما تماس بگیرید.
  ممنون از توجه شما به کفپوش سه بعدی

طرح کفپوش سه بعدی رو از کجا میشه انتخاب کرد؟ طرح ساده تر میخوام

  برای ارسال تصویر سه بعدی مورد نظر خود می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و تصویر خود را ارسال و یا از بین تصاویر پیشنهادی بیشمار ما انتخاب نمایید.

نصب کفپوش سه بعدی به چه صورت هست؟ عکسی که چاپ میشه روی کف پاک نمیشه؟

  نصب کفپوش سه بعدی در چند لایه و مرحله انجام می شود. قبل از نصب تصویر، لایه های زیرسازی با پرایمر و اپوکسی مخصوص اجرا می شود و بعد از تصویر لایه ای مانند لاک برای محافظت از سطح اجرا می شود . و این لایه محافظت کننده از تخریب تصویر جلوگیری می کند.

کفپوش پلی اورتان برای کف پارکینگ استفاده میشه؟ انجام میدید برای پارکینگ یه پاساژ؟

  کفپوش اپوکسی ، کفپوش سه بعدی ، کفپوش پلی اورتان و کفپوش یکپارچه توسط تیم اجرایی بیلدینگ پلاس قابل اجرا هست . برای پارکینگ ها و سالن های ورزشی نوعی کفپوش پلی اورتان استفاده می شود.

منظور از کفپوش سه بعدی چیه؟
برجستگی یا فرو رفتگی داره؟

کف پوش های سه بعدی زاویه ی دیگری به فضا خواهند بخشید و زیبایی آن ها بسیار چشمگیر است و بکاربردن هر طرحی از آن بستگی به سلیقه و فضای انتخاب شده است

لطفا تماس بگیرید

  برای دریافت اطلاعات در خصصوص کفپوش سه بعدی لطفا درخواست مشاوره ثبت بفرمایید همکاران با شما تماس می گیرند.

میتونیم توی سایت شما مطلب
بنویسیم؟

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839