دستگاه مه پاش گاوداری ( رطوبت ساز گاوداری )

دستگاه مه پاش گاوداری یا رطوبت ساز گاوداری بهترین روش برای ایجاد سیستم سرمایش گاوداری ها است. دستگاه مه پاش با خروج ذرات ریز شده آب از طریق نازل و تبخیر آن سبب ایجاد سرمایش در محیط گاوداری و همچنین مطبوع کردن هوا می شود. استفاده از این سیستم مه پاش دامداری باعث افزایش میزان تولید و افزایش درآمد در گاوداری ها می شود. در فیلم زیر می توانید نمونه های نصب شده این سیستم را مشاهده کنید.

سرمایش گاوداری

سیستم مه ساز گاوداری مانند مه پاش مرغداری که برای سرمایش مرغداری ها استفاده می شود ، باعث افزایش میزان تولید و سودآوری در گاوداری می شود. زمانی که فضای گاوداری برای گاو ها بیش از اندازه گرم شود، تولید کاهش می یابد و باعث کاهش میزان درآمد و ضرر مالی می شود. بسته به محیط باز مورد نظر ، سیستم سرمایش فضای باز می تواند فشار های مختلفی داشته باشد.

مزایای مه پاش گاوداری

از مزایای سیستم میست گاوداری می توان به این موارد اشاره کرد:

 • افزایش زمان استراحت گاوها در اتاق گاوداری
 • در صورت خنک شدن گاوها میزان جذب انرژی در آن ها بالاتر می رود
 • نرخ تبدیل غذا به مقدار بسیار زیادی افزایش می یابد
 • افزایش میزان تولید شیر به میزان 2 تا 2.5 کیلوگرم بر هر گاو در روز
سیستم مه پاش دامداری

مه پاش دامداری گوسفندان

 • کاهش میزان بیماری گاوها

  با سیستم مه پاش گاوداری ، روش های سنتی سرمایش گاوداری به پایان می رسد. سیستم مه پاش دامداری استاندارد آب با تبخیر باعث کاهش ، باعث ایجاد هوای مطبوع برای دام ها شده و تا زمانی که مقدار رطوبت در حالت مناسبی باشد استفاده از این سیستم قابل قبول و مناسب است. اما در صورت استفاده از سیستم نامناسب دامداری ها وجود رطوبت بیش از اندازه باعث ایجاد شرایط نامناسب بهداشتی و عفونت می شود می شود.

دستگاه رطوبت ساز گاوداری

سالن گاوداری

گاوهای شیرده بسیار به میزان شرایط محیطی و گرما حساس می باشند. با این سیستم می توان مشکل گرمای ، فصول گرم سال را حل کرد و بدون هزینه استفاده از آنتی بایوتیک ها ، می توان میزان سلامت دام ها را افزایش داد. به محض این که دما هوا بیش از اندازه زیاد شود ، یک اثر منفی فیزیولوژیکی می تواند به سرعت تاثیر شدیدتری داشته باشد. در نتیجه باعث تاثیر بزرگی بر تولید می شود.

مه پاش پروانه ای گاوداری

مه پاش پروانه ای گاوداری

چندین روش برای سرمایش گاوداری ها وجود دارد. روش سرمایش تبخیری بهترین و موثرترین روش کنترل شرایط محیطی است ، مخصوصا برای حیوانات حساسی مثل گاو . با خروج آب از سیستم نازل سیستم مه پاش دامداری فشار بالا ، آب به ذرات ریزی تبدیل می شود و این ذرات ریز در هوا تبخیر می شوند و پس از تبخیر این ذرات دمای هوا کاهش می یابد. همچنین می توان از مه ساز پنکه ای یا پره ای برای خنک کردن دامداری ها استفاده کرد .

سیستم میست گاوداری

سیستم مه پاش در گاوداری

جلوگیری از ورود حشرات

یکی از معضلات اصلی گاوداری ها و دامداری ها وجود حشرات و پرواز کردن آن ها در دامداری ها است. حشرات علاوه بر ایجاد مزاحمت برای دام ها ، امکان انتقال بیماری ها و کاهش مسائل بهداشتی را نیز شامل می شود. دستگاه مه پاش گاوداری در این مورد وظیفه ای مانند مه پاش صنعتی که برای سرمایش سوله استفاده می شود دارد و به خاطر پاشش مه و بخار آب در محیط ، امکان پرواز حشرات را نمی دهد و محیط را از وجود این نوع حشرات و گرد و غبار اک می کند.

برداشت و ترجمه از mistingpros

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 03 / 29
دسته :
برچسب ها : انواع مه پاش

نظرات کاربران

آیا دستگاه مه پاش گاوداری مقدار تولید محصولات و شیردهی گاو ها را افزایش می دهد؟

  سلام استفاده از دستگاه مه پاش گاوداری تاثیر بسزایی در بهبود دمای هوای محیط دامداری شما و همچنین میزان رطوبت دارد. کاهش مقدار دما و نزدیک شدن دمای هوا به دمای مطلوب باعث ایجاد حس خنکی و مطلوب برای دام های شما می شود. دمای زیاد برای حیوانات حساسی مثل گاو می تواند تاثیر به شدت منفی بر روی دام های شما بگذارد و در صورت ایجاد محیط مطبوع میزان شیردهی و رشد گاو های شما بسیار افزایش پیدا می کند. با استفاده از دستگاه رطوبت ساز گاوداری یا مه پاش گاوداری می توانید برگشت مالی آن را به زودی تجربه کنید.

آیا در دستگاه مه پاش گاوداری از فن برای پخش رطوبت و مه انجام می شه؟

  سلام
  بله در دستگاه مه پاش گاوداری از فن استفاده می کنند. دلیل استفاده از فن در درجه اول پخش رطوبت و هدایت برودت به سمت دلخواه است. با استفاده از فن ها می توان به جریان آب جهت داد و فضای بیشتری را از طریق آن خنک کرد. علاوه بر این با استفاده از فن تبادل رطوبت هوا با جریان هوا تداخل بیشتری پیدا کرده و به این ترتیب میزان تبخیر آب افزایش پیدا می کند که در نتیجه ایجاد برودت بیشتری نیز می کند.

سلام آیا سیستم مه پاش فشار بالا برای گاوداری لازمه یا با فشار آب لوله هم میشه؟

  معمولا سیستم مه پاش فشار بالا برای گاوداری استفاده نمی شود چون لزومی به استفاده از آن نیست شما می توانید برای گاوداری خود با مه ساز فشار متوسط کار کنید که فشار 7 تا 17 بار دارد و مناسب است همچنین می توانید با فشار آب شهری نیز دستگاه مه پاش برای دامداری خود داشته باشید. انواع سیستم مه پاش معمولا بر اساس فشار به سه دسته مه پاش کم فشار ، فشار متوسط ، فشار قوی دسته بندی می شود و هر کدام کاربری خاص خود را دارد.

سلام هزینه مه پاش برای گاوداری چقدره؟ آیا ارزش هزینه کردن رو داره چون فکر نمیکنم تو بخش دامداری و گاوداری برای حیوانات اون رطوبت و هوای خنک تاثیری داشته یاشه

  سلام بستگی به متراژ واحد دامداریتون داره باید محاسبه بشه می تونید تماس بگیرید تا پیش فاکتور خدمت شما ارسال شود. در رابطه با بخش دوم سوالتان مطمین باشید که تاثیر مثبتی بر سلامت و میزان سودهی واحد دامداری یا مرغداری شما دارد. هزینه اولیه زیادی ندارد و در واقع مه پاش ارزان ترین و اقتصادی ترین راه برای سرمایش فضای باز است همچنین همین هزینه اولیه هم با سودهی بیشتر شما در چند ماه جبران می شود.

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839