ایده هایی جذاب در طراحی دکوراسیون حمام

صرف نظر از اینكه هدف از طراحی دکوراسیون حمام ، تغییر دکوراسیون فعلی حمام و یا طراحی مجدد قسمتی از حمام است، این مقاله به همراه تصاویر آن به یافتن ایده هایی جالب در طراحی دکوراسیون حمام ، كه سبب هماهنگی بصری در بیننده می شود ، کمک خواهد کرد.

به طور معمول حمام در كوچكترین اتاق واقع است ، به همین دلیل در بیشتر موارد ، گرد هم آوردن یک مجموعه کامل از حمام کار دشواری است. در طراحی دکوراسیون حمام ، باید كلیه آیتم هایی كه می بایست قرار گیرند را با فضای موجود سنجید و بهترین مكان را یافت و مطمئن شد كه از نظر كاربردی هم در جای مناسب قرار گرفته اند. به علاوه باید توجه ویژه ای به رنگ ها در طراحی دکوراسیون شود ، زیرا در حمام رنگ های روشن  و استفاده از كاشی های بزرگ روشن از نطر بصری فضا را بزرگ تر نشان می دهد. عده ای حمام را به عنوان پناهگاه و برخی به عنوان نمایشگاه طراحی می كنند. در هر دو حالت حمام بخش لذت بخش در یك خانه به حساب می آید.

طراحی دکوراسیون حمام با آرامش

طراحی دکوراسیون حمام شامل در نظر گیری موارد متعددی از جمله وسایل مناسب و رعایت اصول هماهنگی و تزئینی است. انتخاب دستشویی ، مبلمان و آیینه حمام ، استفاده از عناصر چوبی در حمام و رعایت اصول به کارگیری رنگ های روشن در رنگ كاشی ها ، و همچنین نور پردازی مناسب ، همه و همه به نوعی باعث القای احساس گرما و امنیت در افراد می شوند. كاشی كف، سرامیک ها و رنگ های استفاده شده در آن ها، وان و كلیه لوازم جانبی، خود در دكوراسیون حمام تاثیر گذار می باشند.

نورپردازی و رنگ در طراحی دکوراسیون حمام

استفاده از نورپردازی در طراحی دکوراسیون حمام

 نکاتی در طراحی دکوراسیون حمام های لوكس

صاحب خانه ها به دنبال تغییر نقشه حمام برای افزایش راحتی و امكانات آن می باشند. از حمام به عنوان یک پناهگاه و همچنین مكانی برای استراحت ، ریلكس كردن و گرفتن انرژی از آب تعبیر می شود. امروزه لوكس بودن به بیش از تنها یک سبک تعبییر می شود. بسیاری از مواد لوكس در طبیعت مثل الماس ، طلا و مرمر بسیار با دوام می باشند و دارندگان خانه های لوكس در پی استفاده از این مواد در متریال خانه خود می باشند. از آنجایی كه طراحان بزرگ خانه های مجلل به دنبال افزودن راهی برای آرامش بیشتر در این خانه ها و رضایت صاحبان آن ها هستند ، توجه زیادی به طراحی دکوراسیون حمام خانه های لوکس دارند كه مطالعه آن ها خالی از لطف نمی باشد.

استفاده از رنگ درمانی ، این امكان را می دهد كه با استفاده از جت، گرداب آب های معدنی به طور مستقیم وارد حمام گردد و راه خود را به حمام باز كند.

استفاده از ارتعاشات صوتی ، یکی از راه های ایجاد فضایی مدرن در حمام است. به طوری که در محیط حمام ارتعاشات صدا فرستاده می شود تا در نهایت با آرامشی عمیق بتوان ماساژ آبگرم را تجربه كرد.

دوش هاي اسپري بدن در دکوراسیون حمام لوکس

استفاده از دوش های اسپری بدن در حمام های لوکس

استفاده از دوش های خاص اسپری بدن بر روی دیوار و سقف ، كه در موارد هوشمند توسط كنترل الكترونیكی به کاربر اجازه کنترل درجه حرارت ، موسیقی ، بخار و كلیه موارد را می دهد ، باعث یک استراحت آرامش بخش بعد از تنش های جسمی و ذهنی می شود و نتیجه درمانی جالبی است كه در حمام های شخصی اتفاق می افتد.

در بسیاری از حمام های لوكس ، كنترل ضد آب و بلند گو به منظور انتخاب و پخش موسیقی مورد علاقه ، موجود است. استفاده از تلویزیون با صفحه تخت و سیستم های صوتی چندگانه كه در صورت خاموش بودن همچون آینه عمل می كند و در صورت نیاز می توان آن را روشن کرد و از برنامه های آن لذت برد ، از دیگر امكاناتی است كه به تازگی طراحان حمام های لوكس به آن توجه دارند. حتی برای كاهش هزینه ها می توان از تلویزیون های با صفحه های كوچك تر و یا قرار دادن دی وی دی در كابینت هایی كه تعبیه شده است ، استفاده كرد.

جذابیت استفاده از سنگ در طراحی دکوراسیون حمام

اگرچه چوب یكی از شناخته شده ترین مواد در طبیعت برای طراحی داخلی به شمار می آید ، اما امروزه ماده دیگری كه بسیار مورد علاقه طراحان داخلی ، به ویژه در طراحی دکوراسیون حمام ها ، می باشد سنگ است. سنگ در فضای داخلی بسیاری از خانه ها در سرتاسر دنیا جای خود را باز كرده است . سنگ به گونه ای جذابیت روستایی و احساسی دلپذیر را در هر اتاق و در هر جای خانه ایجاد می كند و می تواند فضایی گرم را با داشتن ظاهری پیچیده ایجاد كند. با قرار دادن سنگ در دیوارها و كف احساسی سنتی اما مدرن در خانه ایجاد می شود و استفاده از آن در دکوراسیون حمام اجازه می دهد كه یك آبگرم واقعی با ظاهری مدرن داشته باشیم.

استفاده از وان فلزي و ديوارهاي پوشيده از سنگ در طراحی دکوراسیون حمام

استفاده از شومینه و وان فلزی در کنار دیوار و کف سنگی در طراحی دکوراسیون حمام

استفاده از وان سنگي در طراحی دکوراسیون حمام

وان سنگی در طراحی دکوراسیون حمام

تزيين ديوار حمام با سنگ

دیوار سنگی حمام

دکوراسیون حمام کوچک با سنگ

دیوار سنگی در حمام روشن و کوچک

تزيين ديوار و کف حمام با سنگ و ساختن پله هاي سنگي براي وان

طراحی زیبای وان با سنگ

اعجاز آینه در طراحی دکوراسیون حمام

در طراحی دکوراسیون حمام برای داشتن حمامی زیبا ، باید بسیاری از جزییات مانند سینک ، وان ، دوش ، آینه  و غیره را مورد توجه قرار داد. در این میان آینه عنصری بسیار مهم است که در طراحی دكوراسیون حمام جایگاه ویژه ای دارد. آیا می توان حمام بدون آیینه را تصور كرد؟ آینه نه تنها در حمام بسیار كارآیی دارد ، بلكه باعث درخشش آن نیز می شود . آینه در حمام به نوعی منبع نور به حساب می آید. برخی از چراغ ها در آیینه نورشان منعكس شده و فضایی خاص را ایجاد می كنند.

در هر سبک طراحی دکوراسیون حمام ، نیاز به آینه مناسب همان فضا است. به طور مثال در حمام های كوچك می توان از نصب چند آینه به دو یا سه دیوار بهره جست و این كمک می كند تا فضا بزرگ تر و حمام متفاوت تر و جذاب تر به نظر آید. در صورت استفاده از آینه های بزرگ ، باید به این نكته شود كه تمیز كردن و مراقبت كردن آینه های بزرگ به مراتب از آینه های كوچك دشوارتر است. این یك قانون كلی است كه آینه باید تمیز و درخشان باشد.

استفاده از دو آيينه در دکوراسیون حمام

نورپردازی با آینه ها در حمام

ديوار پوشيده شده با تکه هاي آينه در حمام

پوشاندن دیوار حمام با تکه های آینه

طراحی کوراسیون حمام با رنگ سفيد و آينه بزرگ

نصب آینه بزرگ هماهنگ با رنگ فضا در حمام با طرح سفید

دو آينده گرد در حمام

استفاده از آینه های گرد و متقارن در دکوراسیون حمام

استفاده از آينه بزرگ و دور قاب دار در طراحی دکوراسیون حمام

آینه بزرگ با قاب چوبی در دکوراسیون حمام

طراحی دکوراسیون حمام با با آينه هاي بيضي

نصب آینه های بیضی شکل در ابعاد مختلف بر روی یک دیوار

استفاده از رنگ های پاستلی در طراحی دکوراسیون حمام

رنگ های پاستلی ، رنگ های ملایمی هستند که با اضافه و كم كردن مقداری رنگ سفید و یا رنگ سیاه بر پایه رنگ های موجود تشکیل می شوند. رنگ پاستیلی تاثیر بسیار زیادی بر روی چشم ، ذهن و كلیه ارگانیسم های بدن دارد و باعث بهتر شدن حالت روحی ساکنین و ایجاد حس لذت و آرامش خواهد شد. این رنگ ها نور را منعكس و برای دیوار های اتاق های كوچك پیشنهاد می شوند. رنگ پاستلی حتما نباید به صورت تك رنگ به کار رود و می توان با تركیب رنگ های آن ها، رنگ های متنوعی را ایجاد نمود و از آن ها به صورت تركیبی نیز استفاده کرد. . استفاده از رنگ های پاستیلی در طراحی دکوراسیون حمام ایده ای بسیار عالی است و حمام را به یک بهشت كوچک تبدیل خواهد كرد.

استفاده از رنگ روشن پاستيلي و سقف قرمز در طراحی دکوراسیون حمام

استفاده از رنگ پاستیلی قرمز در سقف حمام

طراحی دکوراسیون حمام با رنگ پاستيلي گل بهي

استفاده از رنگ های پاستلی مختلف در طراحی دکوراسیون حمام

حمام با دکوراسیون رنگ سبز پاستيلي

پوشش دیوار حمام با رنگ سبز پاستیلی و ایجاد فضایی آرامش بخش

حمام با دکوراسیون رنگ پاستيلي بنفش

طراحی دکوراسیون حمام با رنگ پاستیلی بنفش

کاربرد كاشی های متفاوت در طراحی دكوراسیون حمام

استفاده از كاشی هایی متفاوت در طراحی دکوراسیون حمام می تواند به زیباتر و خاص شدن حمام كمک كند. می توان از مجموعه كاشی های طراحی شده توسط Evit که یک مجموعه بی نظیر هنری است و در اندازه ، سایز و رنگ های متفاوتی عرضه شده است ، استفاده شود. این موزاییک ها به تقلید از لانه زنبور ، خرده شیشه های تیز و قطره های دایره ای درخشان طراحی شده اند و دارای تنوع رنگی بالایی می باشند.

کاشي قرمز رنگ در طراحی دکوراسیون حمام

تاثیر طرح و رنگ کاشی با طرح لانه زنبور در طراحی دکوراسیون حمام

کاشي سبز رنگ در طراحی دکوراسیون حمام

طرح برجسته کاشی

بکارگیری وان گهواره ای در دکوراسیون حمام

استفاده از وان هایی به شكل گهواره، ایده ای بسیار آرام بخش و امروزه در دسترس است. این وان از فیبر كربنی سبك و آویزهایی به شكل hammock ساخته شده است و این طراحی توسط splinter functions انجام شده است. طراحی بی نظیر از تلفیق حمام و گهواره ، به گونه ای است كه اصلا از لوله استفاده نمی شود و می توان آن را در اتاق و جایی كه تنها یک دریچه خروجی آب  تعبیه شده است ، نصب كرد. این گهواره از طریق دستگیره های استیل در طرح های متفاوت به دیوار نصب می شود و لایه های متعددی از فیبر كربنی به عنوان عایق حرارتی در قسمت زیرین آن قرار دارد. غوطه ور شدن در آبگرم بهترین تسكین برای استرس در دنیای امروز است كه این طراحی شگفت انگیز به آن رسیده است.

وان مدل گهواره ای در طول 8 فوت و ده اینچ ساخته می شود ، اما بسته به فضا و شرایط قرارگیری می توان آن را سفارش داد. این وان همچنین در رنگ های سیاه ، سفید ، نقره ای ، زرد ، آبی ، صورتی ، برنز و قرمز موجود می باشد.

وان گهواره ای سياه در حمام

استفاده از وان گهواره ای در طراحی دکوراسیون حمام لوکس

وان گهواره ای تيره در حمام

تخلیه آب وان گهواره ای از راه آب تعبیه شده در زیر آن

برج آبگرم در طراحی حمام های لوکس

برج آبگرم در ارتفاع جدید ، طرحی دیگر است كه در حمام های لوكس پیاده می شود. اتاقی كه تمركز آن روی دوش 14 فوتی و برجک مانند است و رنگ هایی كه انتخاب شده یادآور دوره رنسانس می باشد و بسیار تسكین دهنده و آرام بخش است. طراحی این حمام بسیار نوآورانه می باشد ، به گونه ای كه متشکل از یك دوش سر بار و دو دوش با ویژگی های bodysprays , handshowers و همچنین سیستم دوش دیجیتال است كه این امكان را می دهد تا دمای آب دوش از پیش تعیین شده و اگر حریم خصوصی مورد نیاز است از پرده ضد آب برای جدا كردن دوش از سینک و توالت استفاده شود.

برج آبگرم در حمام

حمام لوکس با برج آبگرم

ديواره برج آبگرم در حمام لوکس

دیوار و پرده جدا کننده برج آبگرم

استفاده از متریال کشسان در پوشش دیوار و سقف حمام

استفاده از متریال کشسان با قابلیت چاپ به عنوان دیوارپوش طرح دار و یا در سقف ، ایده ای بسیار کارآمد در طراحی دکوراسیون حمام های لوکس می باشد. سقف کشسان ، نوعی سقف کاذب معلق با ساختاری انعطاف پذیر در طرح ها و رنگ های متنوع است که شامل پارچه ای سبک وزن از جنس پی وی سی و ریل های مخصوص می باشد. پارچه PVC این نوع از سقف کاذب ، به دلیل خاصیت ضد آب خود برای کاربرد در قسمت های مرطوب مانند حمام بسیار مناسب است.

استفاده از عناصر طبيعت در طراحی دکوراسیون حمام لوکس

کاربرد سقف کشسان و دیوارپوش با متریال کشسان در دکوراسیون حمام

تصور كنید زمانی كه در حمام به سر می برید در زیر تاج پوشش درختان قرار گرفته و در تب و تاب آرامش جنگل اطراف خود به سر ببرید. این رویا در طراحی حمام های لوکس به واقعیت مبدل شده است. در این طراحی به طبیعت نیز احترام گداشته شده است و از مواد طبیعی و پایدار استفاده شده است. چوب از منابع تجدیدپذیر و الیاف بامبو انتخاب شده است. پانل های سقفی نور ملایم را در فضا منتشر می كنند و همه چیز ریتم طبیعت را به خود می گیرد. كف پوش ها و تجربه آب درمانی با قابلیت تنظیم جهت آب ، برای هدف قرار دادن نقاط خاصی از بدن و الگوی اسپری آب و تنظیم فشار آن با فشار دادن یک دكمه ساده اعجاز می كند. water tiles در این کاربرد احساس یک باران ملایم و شاید یك آبشار را برای استفاده كننده به ارمغان می آورد.

کاربرد رنگ عایق رطوبتی نانو در طراحی دکوراسیون حمام

از جمله کاربردهای رنگ نانو عایق رطوبتی می توان به عایق کردن مکان های مرطوب مانند سرویس بهداشتی و حمام اشاره کرد. رنگ نانو عایق رطوبتی ، برای ایزولاسیون و مقاوم کردن سطوح در برابر نفوذ آب در طراحی های مدرن به کار می رود.

اجرای رنگ ضد آب نانو در حمام با تنوع رنگی

اجرای رنگ نانو ضد آب در کفپوش حمام مدرن

کابین دوش در طراحی دکوراسیون حمام

کابین دوش ، راه حلی ایده آل برای طراحی مدرن دکوراسیون حمام و استفاده بهینه از فضای کوچک اختصاص داده شده به حمام در آپارتمان های کوچک امروزی است. تفکیک فضای حمام و سرویس بهداشتی توسط کابین دوش ، از مهمترین کاربرد های این کابین ها پس از زیبایی است. علاوه بر این ها ، کابین حمام فضای بسیار کمتری را نسبت به وان در طراحی های سنتی حمام اشغال می کند.

کابین دوش حمام در طراحی دکوراسیون مدرن حمام

کابین دوش در طراحی دکوراسیون مدرن حمام

کابین دوش متشکل از پانل های شیشه ای فریم لس و یا با قاب آلومینیومی ، سینی فضای دوش و در کابین بوده و در قسمت های مختلف حمام با ابعاد گوناگون قابل به کار رفتن است.

وان و جکوزی در طراحی دکوراسیون حمام

یکی دیگر از راه های مدرن کردن فضای حمام استفاده از وان های سفارشی و جکوزی های کوچک در دکوراسیون حمام است. جکوزی ، یک وان پر از آب ، حوضچه آب گردابی یا آب گرم گردابی ، است که با جت های آب گرم از جهت های مختلف و فشار های قابل تنظیم ساخته شده است. جکوزی موجب بهبود گردش خون شده و با خاصیت ماساژ خود ، عضلات و مفاصل را تقویت می کند.

استفاده از وان و جکوزی در طراحی دکوراسیون حمام مدرن

وان و جکوزی مطابق اندازه دلخواه در طراحی دکوراسیون حمام مدرن

از طریق استفاده از وان و یا آب گرم پر فشار در جکوزی علاوه بر مدرن سازی دکوراسیون حمام می توان از مزایای هیدروتراپی ، شامل آرامش ، تسکین درد های مفصلی و بهبود بد خوابی بهره برد که این مزایا به طور کلی موجب کاهش استرس می شوند.

منبع: architectureartdesignsfreshomekohler

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1395 / 12 / 07
دسته :

نظرات کاربران

ممنون از نکاتی خوبی که در مورد دکوراسیون حمام ارائه کردید

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839