ده ایده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک

فراخوان برای همه ساکنان فضاهای کوچک، ساکنان آپارتمان های کوچک در شهرهای بزرگ، خانه های شیک با نقشه های قدیمی و فضاهایی که به بخش های کوچک تقسیم شده اند، همه دعوت می شوند برای معرفی ایده هایی که امکانات فضاهای کوچک را گسترش می دهند. اگر شما به طراحی دکوراسیون اتاق خواب احتیاج دارید اما فکر نمی کنید که اتاق تان جایی برای کار داشته باشد، خواندن این مطلب برای شما مفید است. ما ایده هایی دوست داشتنی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک ارائه می دهیم تا ثابت کنیم که فضاهای کوچک هم می توانند لوکس باشند.

در حالی که ایده های طراحی خانه های لوکس و مدرن، اغلب به شما می گویند که لازم است یک محیط نشیمن، دفتر کوچک یا یک تخت بزرگ در اتاق خواب داشته باشید؛ اما نباید فراموش کرد که عملکرد اصلی اتاق خواب این است که مکانی برای استراحت و بازیابی انرژی شما باشد. آیا تمام کارهایی که شما برای ایجاد یک فضای زیبا می کنید برای انجام مقوله استراحت نیست؟

اتاق خواب کوچک با ميز مطالعه و تخت دونفره

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک و شیک

در واقع اتاق خواب کوچک شما، ممکن است یک موهبت برای خواب شبانه بهتر شما باشد. انجمن خواب آمریکا توصیه می کند که فعالیت های تحریک کننده را از اتاق خواب خارج کنید. آنها هشدار می دهند که وسایلی مانند تلویزیون، اینترنت، و کار حواس شما را پرت می کند و می تواند الگوی خواب شما را مختل کند. پس خودتان را آماده کنید تا در اتاق خواب تان کمتر کار کنید و بیشتر بخوابید. اما چگونه طراحی دکوراسیون اتاق خواب را هوشمندانه انجام دهیم؟

اینجا ده ایده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک برای راهنمایی و کمک به شما معرفی می گردد تا فضای اتاق خوابی را ایجاد کنید که ممکن است در متراژ کوچک باشد اما بسیار شیک و لوکس به نظر برسد.

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب رنگ اتاق را روشن و سبک نگه دارید

استفاده از رنگ سفيد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از رنگ سفید برای ایجاد جلوه ای بازتر در اتاق خواب

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک رنگ سفید انتخابی گسترده و کاربردی است، این رنگ فضا را از شلوغی بیش از حد یا بسته بودن دور می کند. با استفاده از رنگ سفید یا رنگ های روشن با کوچکی فضا یا فقدان پنجره مبارزه می کنیم.

آیا می ترسید که محیط بیش از حد سرد و خشک بشود؟ برای اینکه اتاق خواب کوچک تان را از احساس سردی یا تهی بودن حفظ کنید، ترکیبات سفید دکوراسیون تان را با الگوهایی از پارچه های سفید متفاوت لایه بندی کنید. در اتاق خواب عکس بالا، علاوه بر سادگی، یک روتختی طرح دار و دو چراغ کنارتختی کروم رنگ، طراحی اتاق را لوکس و مدرن کرده اند.

تخت تان را به گوشه ای از دیوار اتاق خواب بچسبانید

جانمايي تخواب در اتاق خواب کوچک

جانمایی تختخواب برای استفاده بهینه از فضای اتاق خواب

اکثر اتاق خواب های با طراحی دکوراسیون لوکس ، تخت را در مرکز دیوار قرار می دهند. با این حال نقشه ی فضاهای باریک و محدود شده، از این اصل منحرف می شوند.

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچکتان برای بزرگ کردن فضای کف، تخت تان را به کنار یک دیوار یا گوشه ببرید. در نتیجه فضای خوابی ایجاد می شود که در آن احساس راحتی بیشتری می کنید. اما طراح دکوراسیون در انتظار یک اتاق خواب است؛ اگر احساس کردید که خیلی شبیه یک خوابگاه دانشجویی است، یک سیستم با دو گوشه بالاتختی به عنوان عسلی بالای تخت آویزان کنید که تخت را از دیوار مجزا کند.

برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب قاب بزرگ تخت را حذف کنید

تخوتخواب با قاب کوچک در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از قاب کوچک و شیک برای تختخواب در اتاق خواب کوچک

در یک اتاق خواب کوچک، چند اینچ فضای اضافه، می تواند حیاتی باشد. قاب تخت تان که مدل تاجدار است را جدا کنید و آن را با یک پاتختی مدرن ساده جایگزین کنید تا با این کار ظاهر تخت تان را پرداخت کنید.یا یک مدل قاب تخت هالیوودی انتخاب کنید تا پایین تخت را پشتیبانی کند و از اطراف تشک بیرون نزند. شما می توانید فضای بالای تخت را با طراحی هنرمندانه خود لوکس کنید و یک پاتختی دیواری اضافه کنید.

پذیرش مینیمالیسم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از فضا با رعايت مينيماليسم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده از حداقل فضا در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک

با کم کردن ملزومات محبوب در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچکتان، فضایی را به آن بیافزایید. نقطه کانونی این فضا به طور غیرقابل انکاری تختخواب است، بنابراین بپذیرید که محیط شما کوچک است و قطعات مبلمان و لوازم جانبی را به حداقل برسانید.

حتی بهتر است، استفاده بهینه از فضاهای توکار امروزی برای ایجاد انباری اضافی بشود. فضاهای توکار جای ذخیره سازی را بیشتر می کنند درحالیکه این فضاها حتی دیده هم نمی شوند. یک فضای توکار خوب اطراف تخت تان علاوه بر اضافه کردن تعداد زیادی فضای ذخیره سازی یک گوشه دنج و آرام برای خواب نیز ایجاد می کند.

بزرگ کردن با آینه در اتاق خواب کوچک

يکارگيري آينه بزرگ در اتاق خواب کوچک

استفاده از آینه بزرگ

آینه بزرگ در طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ایجاد توهم یک اتاق خواب بزرگتر، اتاق خواب کوچک را بسط می دهد. نصب یک آینه برای انعکاس نور پنجره راهی مناسب برای بالا بردن میزان نور طبیعی در فضای اتاق تان است.

ساده ترین روش برای ترکیب یک آینه بزرگ در فضای تان چیست؟ یک آینه قدی و باریک پیدا کنید و آنرا مقابل دیوار قرار دهید. بدون نیاز به سوراخ. در صورتیکه می خواهید خیالتان از افتادن آن راحت باشدو مطمئن شوید که آن به دیوار چسبیده، اما الزامی در این کار نیست.

اضافه کردن فضای ذخیره سازی در زیر تخت

تختخواب با فضاي ذخيره سازي در زير آن در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با تختخواب کشو دار

اگر شما برای خرید یک تخت جدید به بازار می روید، تختی با کشوهای زیرین برای فضای ذخیره سازی اضافی انتخاب کنید. اگر فضای شما  آنقدر محدود است که ممکن است کشوهای تخت به راحتی باز نشوند، از سبدهای زینتی برای زیر تخت تان استفاده کنید تا فضای انباری اضافه داشته باشد. ما عاشق جعبه های شیر هستیم و سایر سبدهای بافته شده که استفاده از آنها مانع دید می شود.

عمودی زندگی کنید

استفاده روش عمودي در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

تختخواب شیک با ایجاد فضای مناسب برای کار و مطالعه

اگر فضای کف محدود است اما سقف بلندتری دارید، اضافه کردن یک تخت نزدیک سقف یا سکویی برای محل خواب تان که در زیر آن جایی برای ذخیره سازی یا صندلی برای نشستن دارد در نظر بگیرید. این گزینه برای همه نیست اما برای کسانی که بالا رفتن از تخت برایشان مهم نیست، این روش طراحی دکوراسیون اتاق خواب کاملا می تواند فضا را دگرگون و حتی لوکس کند.

به طراحی دکوراسون اتاق خواب تان کاغذ دیواری را اضافه کنید

استفاده از کاغذ ديواري در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

بکاگیری کاغذدیواری در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

اینکه اتاق خواب شما کوچک است دلیل نمی شود که خسته کننده باشد. با اضافه کردن یک کاغذدیواری با الگوی هیجان انگیز به طراحی دکوراسیون اتاق خواب تان ، یک دیوار کانونی ایجاد کنید؛ مثلا دیوار بالای تخت تان.

کاغذدیواری گرایش به خراب کردن دید اتاق ها و کوچک کردن نما و هم ریزی محیط دارد، اما با استفاده تکنیکی و متد صحیح، درست برعکس عمل می کند.در زمان انتخاب از میان انواع کاغذدیواری ، کاغذی با طرح بزرگ روی زمینه ی ریز و شلوغ را انتخاب کنید، و یا از کاغذ دیواری سه بعدی که فضا را بزرگتر جلوه دهد استفاده کنید. فراموش نکنید که دید منسجمی را توسط هماهنگی کاغذدیواری جدید با روتختی و ملافه ها ایجاد کنید. با انتخاب خردمندانه خود می توانید طراحی اتاق خواب کوچک تان را بسیار لوکس کنید.

مستاجرها! شما هم می توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید. نگاهی به مقاله ما در مورد کاغذدیواری قابل برداشت بیاندازید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب تان را با قفسه های شناور خلاقانه انجام دهید

استفاده از تختخواب با فضاي دخيره سازي در زير آن

استفاده از فضای زیر تختخواب

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب های کوچک، قفسه های شناور چند منظوره  می توانند در کنار کارایی های مفیدی که دارند با مرتب کردن محیط به شیک و لوکس بودن اتاق خواب کوچک تان بیافزایند. منظور از قفسه شناور این است که تاقچه مانندی را با تخته یا صفحه ای فلزی به دیوار و یا در اتاق خواب نصب یا آویزان کنید، به عبارتی محلی برای قرار دادن وسایل ضروری یا زینتی و لوکس ایجاد کنیم؛ در اینجا تعدادی ایده استفاده از قفسه شناور در اتاق خواب کوچک عبارتند از:

  • جایگزین پاتختی
  • میز ورودی روی در
  • قفسه کتاب
  • محلی برای نگهداری جعبه های رنگی مدرن لباس خانگی و لوازم تزیینی
  • میز لپ تاپ

جایگزینی یک رف یا تاقچه دیواری در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک مفید است

رف و تاقچه در نظر گرفته شده در کنا ر تختخواب

استفاده از تاقچه

در ساختمان های جدیدتر، تیغه ها بطور معمول تو خالی هستند و با تیرهای چوبی 2×4 عمودی (گل میخ ها) که به فاصله 16 اینچ قرار دارند، پشتیبانی می شوند. اگر تخت تان روی یک دیوار غیرخارجی نصب شده، از یک گل میخ یاب استفاده کنید تا جایی را که بستر چوبی تیرهای دیوار است را علامت بزنید و یک تاقچه را برش بزنید. تاقچه جدیدتان ممکن است فوق العاده عمیق نباشد، اما می تواند در عین لوکس بودن، کمک شایانی جهت برطرف کردن نیاز شما به پاتختی کند و مکانی برای قرار دادن وسایل ضروری کوچک شما مانند ساعت زنگ دار یا بعضی اقلام شخصی باشد.

ما علاقه داریم بدانیم که کدام یک از این ایده ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب برای تغییر فضای فعلی به شما الهام داده ؛ نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود پیشنهاد می کنیم مقاله اصول طراحی داخلی را نیز بخوانید.

برداشت و ترجمه از Freshome

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1395 / 10 / 13
دسته :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839