کاغذ دیواری قابل برداشت

در نوشته های پیشین انواع کاغذ دیواری را معرفی کردیم و به بررسی پوستر سه بعدی و کاغذ دیواری سه بعدی پرداختیم. همچنین یکی از تکنولوژی های نوین در کاغذ دیواری را تحت عنوان کاغذ دیواری ضد زلزله معرفی نمودیم. در این مقاله به بررسی کاغذ دیواری قابل برداشت می رسیم.

کاغذ دیواری در قالب دیوارپوش یکی از بخش های مهم طراحی داخلی خانه است؛در حقیقت طرح ها و بافت های مجلل می توانند دیوارها را متحول کنند. اما بسیاری از مستاجران ممکن است تصور کنند که کاغذ دیواری یک طراحی رویایی متعلق به صاحب خانه هاست. برخی دیگر هم ممکن است نگران این باشند که الگوهایی که امروز دوست دارند، تکراری شده و به روز نباشد. این نگرانی ها به لطف کاغذ دیواری قابل برداشت مرتفع شده اند.

نشيمن دفتر کار با کاغذ ديواری از درختان سپيدار

استفاده از کاغذ دیواری قابل برداشت در دفتر کار

کاغذ دیواری قابل برداشت چیست

کاغذ دیواری قابل برداشت ، که به عنوان کاغذ دیواری موقت نیز شناخته شده است، سطح طراحی ایده آل مستاجران را ارتقاء داده است، در این نوع از کاغذ دیواری از چسب ویژه ای استفاده می کنند تا به طور دائمی به دیوارها بچسبد و در عین حال در زمان جابجایی یا تعویض، به راحتی و بدون زحمت کنده شود. صاحب خانه ها حتی خبردار هم نمی شوند که اصلا کاغذدیواری ای وجود داشته است.

زمان تعویض کاغذ دیواری های دیگر، ابتدا باید کاغذ دیواری قبلی از روی دیوار برداشته شود و کندن کاغذ دیواری کاری طاقت فرسا و خسته کننده است. برای این کار باید از بخارشو استفاده شود و اگر ترس از سوزاندن دست خود دارید بهتر است از محلول های شیمیایی(IDF) ترکیب شده با آب استفاده کنید به این صورت که محلول را بر روی کاغذ دیواری اسپری کنید و گاهی ممکن است مجبور باشید چند بار اسپری کنید و اجازه دهید تا محلول بر روی چسب کاغذدیواری اثر کند سپس با استفاده از کاردک یا دیگر ابزار مخصوص از درز کاغذدیواری شروع کنید به جدا کردن آن از روی دیوار، پس از اتمام کار اجازه دهید دیوار خشک شود و پس از آن با محلول آب و TSP (تری فسفات سدیم) بشویید تا چسب ها از دیوار کنده شود و دیوار برای کاغذدیواری بعدی و یا رنگ آماده شود.اما با وجود کاغذدیواری قابل برداشت تمام این مشکلات مرتفع شده است.

ایده هایی برای استفاده از کاغذ دیواری قابل برداشت

اگر در مورد مناسب بودن طرحی که برای کاغذ دیواری اتاق انتخاب کردید تردید دارید، راه حل مشکل شما استفاده از کاغذ دیواری قابل برداشت است. تعدادی ایده ی خلاقانه برای شما با استفاده از کاغذ دیواری قابل برداشت در اینجا ارائه شده است.

تزيين پله هاي ساختمان با کاغذ دیواری قابل برداشت

تزیین پله ها با کاغذ دیواری قابل برداشت

تزيين درب کمدديواری با کاغذ دیواری قابل برداشت

تزيين درب کمدديواری با کاغذ دیواری قابل برداشت

نصب کاغذ دیواری قابل برداشت در اتاق خواب بالا تخت

نصب بر روی دیوار اتاق خواب

کاغذ ديواری ديوار اتاق مطالعه

تزیین دیوار پشت میز مطالعه

نصب کاغذ دیواری قابل برداشت بر روي دراور

تزیین درب کشوها

نصب کاغذ دیواری قابل برداشت درآشپزخانه ساختمان

نصب کاغذ دیواری قابل برداشت در آشپزخانه

نصب کاغذ دیواری قابل برداشت در اتاق خواب بالا تخت

نصب در اتاق خواب

تزيين درب جعبه لوازم آرايش با کاغذ دیواری قابل برداشت

تزیین درب جعبه

استفاده از کاغذ دیواری قابل برداشت در يک ديوار نشيمن

نصب بر روی یک دیوار در نشیمن

هماهنگ کردن رنگ ديوار و ميز پاديواری با کاغذ دیواری قابل برداشت

تزیین دیوار و میز پادیواری با کاغذ دیواری قابل برداشت

نصب کاغذ دیواری قابل برداشت بر روي يک ديوار در اتاق نشيمن

نصب بر روی یک دیوار خاص

در بالا بعضی از راه های خلاقانه ی استفاده از کاغذ دیواری قابل برداشت را دیدید، این تصاویر میتواند ایده های خلاقانه ای از از  ترکیب و تطابق طرح های کاغذ دیواری در سراسر خانه یا آپارتمان در شما ایجاد کند..

 

شرایط استفاده از کاغذ دیواری قابل برداشت

قبل از اینکه شروع به نصب کاغذ دیواری قابل برداشت کنید، از نزدیک نگاهی به دیوار ها بیاندازید. آیا آنها بافت سختی دارند؟ آیا نقاطی از گچ سست را می بینید یا احساس می کنید؟ اگر هر یک از این موضوعات وجود دارد، کاغذدیواری کردن یک راه حل خوب نیست. بافت زبر(خشن)، حباب هایی را در کاغذ ایجاد خواهد کرد، و همچنین کندن کاغذ دیواری قابل برداشت، می تواند بخش هایی از دیوار که گچ سست دارد را خراب کند.

اگر شما اتاق های تزیین شده با کاغذ دیواری را تجسم کرده اید و دیوارهای تان مشکلی برای نصب ندارند، می توانید با خیالی آسوده از کاغذدیواری قابل برداشت استفاده نمایید.

برخی از ویژگی های کاغذ دیواری قابل برداشت

کاغذ دیواری قابل برداشت، در طرح های مدرن  نیز ارائه می شوند. یک نمونه از طرح های مدرن کاغذ دیواری قابل برداشت ، تخته سیاه است.

نمونه طرح تخته سياه براي کاغذ دیواری قابل برداشت

طرح تخته سیاه

کاغذ دیواری قابل برداشت، برای ایجاد نقطه کانونی نیز قابل استفاده است. اگر طرح های کاغذ دیواری در سایز استاندارد هستند جای نگرانی نیست، زیرا کلیه طرح ها می توانند به راحتی به تناسب نیاز برش بخورند. همچنین کاغذ دیواری سه بعدی نیز در جنس قابل برداشت تولید می شود.

ايجاد نقطه کانونی با کاغذ دیواری قابل برداشت و هماهنگي طرح صندلي ها

ایجاد نقطه کانونی با کاغذ دیواری قابل برداشت

طرح سه بعدی در کاغذ دیواری قابل برداشت

کاغذ دیواری سه بعدی قابل برداشت

یک مدل از کاغذ دیواری های قابل برداشت کاغذ دیواری موزاییکی  است که نسبت به کاغذ دیواری رولی نصب ساده تری دارند و الگوهای شگفت انگیز و منحصر به فردی را ایجاد می کنند.

طرح موزاييکی کاغذ دیواری قابل برداشت

کاغذ دیواری قابل برداشت موزاییکی

اگر به دنبال کاغذ دیواری ای باشید که طرح خاص خودتان را داشته باشد، باز می توانید به کاغذ دیواری قابل برداشت تکیه کنید؛ می توانید طرح خود را برای سازنده ارسال کنید تا بر روی کاغذ های PVC سازگار با محیط زیست چاپ بشود.

ديواری با طرح خاص کاغذ دیواری قابل برداشت

استفاده از طرح اختصاصی

کاغذ دیواری قابل برداشت ممکن است موقتی باشد ولی بعضی نمونه های آن حتی در برابر رطوبت حمام هم به خوبی مقاومت می کنند.

کاغذ ديواری مقاوم در برابر رطوبت

کاغذ دیواری قابل برداشت مقاوم در برابر رطوبت

برخی طرح ها ممکن است طبیعی باشد و کاملا واقعی به نظر برسند، تنوع طرح در این نوع کاغذ دیواری هم بسیار زیاد است. این نوع از کاغذ دیواری ها در طرح های مخصوص اتاق کودک هم تولید می شود.

طرح رنگارنگ و زنده

یک طرح شاد و زنده

کاغذ دیواری های تولید شده در برخی شرکت ها سازگار با محیط زیست و بدون فرایند VOC یا فتالات است.بعضی برند ها از هنر چسب موقت و قابل استفاده مجدد برخوردارند.

نمونه اي از کاغذ ديواری سازگار با محيط زيست

نمونه ای از کاغذ دیواری سازگار با محیط زیست

امروزه گزینه های بسیاری برای کاغذ دیواری قابل برداشت در دسترس است که هیچ بهانه ای برای زندگی با دیوار های خسته کننده باقی نمی گذارد، حتی اگر شما اجاره نشین باشید.

آیا شما از کاغذ دیواری قابل برداشت استفاده می کنید؟ آیا شما برای امتحان کردن آن ترغیب شده اید؟

برداشت و ترجمه از freshome

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاریحرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1395 / 09 / 28
دسته :

نظرات کاربران

سلام
ممنون از مطالبتون
آیا کاغذ دیواری قابل برداشت بر دیواری که رنگ روغن دارد قابل نصب است؟

بر روی درهای چوبی کمد دیواری چطور؟
چسب کاغذ دیواری قابل برداشت به چوب می چسبد؟

سلام ایا امکان خرید به صورت جزیی مثلا 3مترواسه شهرستانیهاامکانپذیراست

    با سلام
    متاسفانه در حال حاضر این محصول موجود نیست.
    ممنون از توجهتون

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839