بیلدینگ پلاس
بیلدینگ پلاس
۱۱ آذر ۱۳۹۵
تحریریه بیلدینگ پلاس

کاغذ دیواری سه بعدی و تفاوت آن با پوستر سه بعدی

امروزه کاغذ دیواری سه بعدی به عنوان یکی از انواع دیوارپوش در ایجاد دکوراسیون خلاق و منحصر به فرد تاثیر بسیار زیادی دارد. در عصر جدید ارتباطات، به ویژه در شهرهای پرجمعیت، به علت کمبود فضا، آپارتمان ها کوچکتر می شوند. در چنین محیطی ایجاد یک فضایی که به نظر بزرگ برسد، راهکار مناسبی است. در عین حال با کاغذ دیواری سه بعدی ، می توان رویایی در عمق و فضا ایجاد نمود. کاغذ دیواری سه بعدی برای آپارتمان های کوچک امروزی گزینه مناسبی است و به بزرگتر نشان دادن فضا کمک می نماید.

خرید کاغذ ديواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی چیست

کاغذ دیواری سه بعدی از نظر جنس با انواع کاغذ دیواری های معمولی فرقی ندارد اما طراحی آن به گونه ای است که به دلیل سایه هایی که دارد، طرح آن در فاصله حدود سه متری برجسته یا فرو رفته به نظر می رسد. باید در نظر داشت که برجستگی یا اکلیلی بودن کاغذ به معنای سه بعدی بودن نیست. قیمت کاغذ دیواری سه بعدی هم با کاغذ دیواری های دیگر تفاوت چندانی ندارد اصولا تفاوت قیمت کاغذ دیواری ها در نوع آلبوم و در واقع جنس و برند آنهاست.

طراحی دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری سه بعدی

وقتی از کاغذ دیواری سه بعدی صحبت می شود، عموما در ذهن افراد پوستر دیواری سه بعدی نقش می بندد؛ در حالی که کاغذ دیواری سه بعدی رولی که دارای طرح سه بعدی تکرار شونده مانند سنگ دکوراتیو، آجر یا چوب باشد را نیز شامل می شود.

اتاق خواب با پوستر ديواری سه بعدی ستاره دريايي

زیبایی اتاق خواب با پوستر دیواری سه بعدی

تفاوت کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

پوستر دیواری با انواع کاغذ دیواری رولی از نظر جنس و ابعاد و قیمت متفاوت است، در پوستر دیواری معمولا یک طرح خاص به صورت سفارشی بر روی کاغذ چاپ می شود که این طرح می تواند سه بعدی هم باشد بدین معنا که طرحی که روی کاغذ چاپ می شود سایه هایی دارد که یک بعد جدید به دیوار اضافه می کند. این طرح می تواند انتخابی باشد و از کاغذ دیواری رولی که انتخاب شما تنها از روی آلبوم است متنوع تر است. ویژگی خاص پوستر دیواری همین سفارشی بودن آن است که حتی می تواند تصویری از کودک شما یا عکس هایی از مراسم عروسی و یا گل، منظره، نمای پانوراما از یک شهر در شب ، دنیای زیر آب و یا حتی تصاویر هیجانی از فضا و لحظه پرواز هواپیما یا اتومبیل در حال دور زدن و تصاویری از این دست باشد.

تصوير سه بعدي کلسيا

پوستر سه بعدی در اتاق تلویزیون

بهترین انتخاب برای تغییر دکوراسیون منزل یا محیط کار استفاده از پوستر دیواری است زیرا هم نصب آسانتری نسبت به کاغذ دیواری رولی دارد و هم به دلیل تنوع در طرح و رنگ راحت تر با دکور محیط هماهنگ می شود و کم هزینه تر است. البته قیمت پوستر دیواری از کاغذ دیواری رولی بیشتر است و برحسب متر مربع می باشد و از آنجاییکه طرح آن انتخابی است و تولید عمده ندارد گران تر است و همچنین با توجه به جنس پوستر دیواری که کیفیت بالاتری دارد، قیمت آن نیز بالاتر است، اما چون این طرح یکتا است و جنس کاغذ بسیار باکیفیت و ماندگار است و هر چند سال یکبار نیازی به تعویض ندارد پس ارزش سرمایه گذاری را دارد. مهمترین عامل در زیبایی و منحصر به فرد بودن یک پوستر دیواری چاپ و رنگبندی آن است.

کاغذ دیواری سه بعدی اسپورت برای اتاق خواب نوجوان

کاغذ دیواری سه بعدی دیوار مخصوص اتاق نوجوان

تصوير سه بعدی از جنگلهای بامبو در نشيمن

عمق در کاغذ دیواری سه بعدی

تفاوت جنس کاغذ دیواری و پوستر دیواری

در مورد جنس کاغذ دیواری رولی در مقاله ی کاغذ دیواری  صحبت شد، اما برای پوستر دیواری از دو نوع جنس با کیفیت PVC و چرمی استفاده می شود.
پوستر دیواری PVC : با روکش وینیل و قابل شستشو است.
پوستر دیواری چرمی: نوعی چرم مصنوعی است که مختص پوستر دیواری و بسیار با کیفیت است و این نوع کاغذ قابل شستشو، ضد خش، ضد حریق، ضد حساسیت و با دوام است، دوده و گرد و غبار نمی گیرد و براحتی با دستمال مرطوب پاک می شود. در کاغذ دیواری های رولی جنس چرمی وجود ندارد.

ایجاد منظره ای زیبا و فضایی بزرگتر با استفاده از پوستر سه بعدی چاپی

پوستر سه بعدی جذاب در اتاق

نقش کاغذ دیواری سه بعدی در دکوراسیون

بزرگترین مشکل درمسیر طراحی دکوراسیون منزل، ایجاد نوع درستی از جو و فضایی است که الهام بخش و مهیج و همچنین سرگرم کننده باشد. کاغذ دیواری سه بعدی می تواند بدون تلاش زیاد یک محیط چشم نواز را برای شما رقم بزند.
برای اینکه کاغذ دیواری سه بعدی جلوه و زیبایی خود را از دست ندهد و محیط را بیش از حد شلوغ نکند بهتر است تنها بر روی یک یا نهایتا دو دیوار نصب شود و برای بقیه دیوارها از کاغذ دیواری ساده استفاده شود.
در مکانی که از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده می شود، نورپردازی دکوراسیون بسیار مهم است و با نور درست و فضای اطراف مبلمان، کاغذ دیواری تا حد بسیار زیادی می تواند سایز اتاق را افزایش دهد، زیرا تصاویر چنان قدرتمند هستند که یک توهم ایجاد می کنند، به طوری که شما می خواهید تصاویر را لمس کنید. برای استفاده از پوستر دیواری بهتر است یک فضای بزرگ و پر نور را در نظر بگیرید و متناسب با محیط طرح را انتخاب کنید مثلا برای مکان هایی که به مدت طولانی و برای استراحت در آن هستید طرح هایی تک با فضای خالی مناسب تر از طرح مناظر طبیعی و شلوغ است. اگر از کاغذ دیواری سه بعدی با طرح شلوغ که به محیط عمق می دهد استفاده کردید، سایر عناصر دکوراسیون مانند پرده و مبلمان و فرش باید ساده انتخاب شوند.
بر دیواری که پوستر دیواری نصب می شود از آنجا که طرح تکرار شونده نیست، نباید ساعت و تابلو و تلویزیون نصب شود و اگر خواستید مبلمان را جلو آن دیوار قرار دهید باید این نکته را در نظر داشته باشید که جلوی طرح پوستر را نگیرد.

ایجاد فضایی دلنشین و هیجانی با استفاده از پوستر سه بعدی برج ایفل

نصب پوستر سه بعدی در اتاق خواب

مدل های گوناگون کاغذ دیواری سه بعدی

همان طور که در بالا گفته شد تصاویر سه بعدی را هم در کاغذ های رولی با نقش های ثابت و تکرار شونده می توان یافت و هم در پوستر دیواری ها با انتخاب و چاپ طرح مورد نظر بر کاغذ های با کیفیت عالی.
طرح های کاغذ دیواری سه بعدی رولی معمولا گل، سنگ یا چوب است که بیشترین کاربرد طرح سنگ و چوب برای دیوار پشت تلویزیون یا برای دیوار بالای شومینه است و بیشترین کاربرد طرح های مدرن و یا گل برای اتاق خواب است.

کاغذ دیواری سه بعدی کنار استخر

طراحی کنار شومینه با تصویر سه بعدی

اما تنوع طرح پوستر دیواری بسیار بیشتر است که هر کدام می تواند کاربرد خاص خود را در محیط های متفاوت داشته باشد. کاغذ دیواری های سه بعدی هیجانی نمونه های جدیدی هستند، آنها باز هم تک هستند و نه زمینه اصلی. شما می توانید خانه خود را یکی از اولین محافل دوستی تان قرار دهید که این کاغذ دیواری های سه بعدی هیجان انگیز را دارد.
شما می توانید یک محیط طبیعی برای دکور اتاق نشیمن یا دکور اتاق غذاخوری با استفاده از کاغذ دیواری های سه بعدی با طرح آکواریوم یا طرح پرواز طبیعی پروانه های زیبا ایجاد کنید. اینها یک دکور منزل طبیعی ایجاد خواهند کرد که به شما حسی شبیه نشستن در یک جنگل را خواهد داد.
یک مسیر خط راه آهن یا یک باند فرودگاه، محلی هیجان انگیز است و شما می توانید این محیط ها را به خانه بیاورید تا احساسی برای شما بسازد شبیه اینکه شما درست همانجا درحال دور زدن اتومبیل یا لحظه پرواز هواپیما هستید.
بچه های شما با کاغذ دیواری سه بعدی می توانند حسی شبیه این داشته باشند که در پارک ژوراسیک هستند یا در یک فیلم سوپرهرو با مرد عنکبوتی و مرد آهنین. آنها به خاطر داشتن این تصاویر سه بعدی در اتاقشان عاشق شما خواهند شد.

تصوير سه بعدی عميق راهرو

هماهنگی طراحی داخلی با تصویر سه بعدی روی دیوار

پوستر سه بعدی از ماهی های کارتون نمو

نمونه ای از پوستر سه بعدی هیجانی

شما می توانید طرح سه بعدی یک گل رز بر پوستر دیواری و یا طرح عکس مراسم ازدواج تان را برای اتاق خواب تان در نظر بگیرید.
همچنین برای اتاق کارتان یک طرح کتابخانه سه بعدی را انتخاب کنید تا حس علاقه مندی به مطالعه و تحقیق را القا کند.
همانطور که می بینید طرح ها و کاربردشان با توجه به سلیقه شما بسیار متنوع است و دست شما برای طراحی دکور منزل ، دفتر کار و یا محیط های تجاری و هتل ها و غیره بسیار باز است.

نصب کاغذ دیواری سه بعدی

برای نصب کاغذ دیواری سه بعدی ابتدا باید زیرسازی دیوار انجام شود و عیوب دیوار برطرف شود سپس با چسب مخصوص و برش هایی که در آن نقوش کاغذ ها جفت و جور باشد کار نصب انجام می شود این یک کار تخصصی است که بهتر است نصاب حرفه ای با ابزار و تجربه لازم انجام دهد و مهمترین نکته در نصب کاغذ دیواری سه بعدی این است که طرح ها با دقت و به طرز صحیح کنار هم قرار بگیرند و درز بین کاغذ ها مشخص نشود، اما این نکته در مورد تصاویر سه بعدی اهمیت زیادی دارد زیرا در صورتی که کاغذ ها حتی به اندازه چند میلیمتر جابجا شوند، در طرح سه بعدی به چشم می آید و طرح به هم می ریزد.

در ادامه نمونه هایی دیگری از طرح های کاغذهای دیواری سه بعدی آمده است.

استخر با پوستر سه بعدی منظره رودخانه

نمونه ای از تصویر سه بعدی در فضای استخر

پوستر سه بعدی با تصوير برجهای بلند

پوستر سه بعدی اتاق خواب

پوستر ديواری با تصوير سه بعدی منظره

اتاق نشیمن با پوستر سه بعدی

پوستر ديواری از منظره در حمام

تصویر سه بعدی در حمام

تصوير سه بعدی الاچيق کنار ساحل در پوستر ديواری

هماهنگی کاغذ دیواری دیوار و کفپوش با تصویر

کاغذ دیواری سه بعدی از پل لندن

تصویر سه بعدی پل لندن

کاغذ دیواری سه بعدی با تصوير آثار باستاني

کاغذ دیواری سه بعدی ستونهای آثار تاریخی در اتاق خواب

کاغذ دیواری سه بعدی ديوار چين

دیوار چین و نورپردازی زیبا

کاغذ دیواری سه بعدی موج در کنار راهپله

هماهنگی کاغذ دیواری با کفپوش سه بعدی

منبع : wallcoveringsdumaplast 

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

Review: 4.89 - "کاغذ دیواری سه بعدی و تفاوت آن با پوستر سه بعدی" by , written on آذر ۱۱, ۱۳۹۵

امروزه کاغذ دیواری سه بعدی به عنوان یکی از انواع دیوارپوش در ایجاد دکوراسیون […]

مقالات مرتبط

تم زرد رنگ در کاغذ دیواری

معرفی انواع کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

امروزه ، انواع کاغذ دیواری های مختلفی از نظر رنگ ، شکل و جنس تولید می شوند . تنوع و همچنین نصب سریع و آ ...

طراحی سرویس بهداشتی با استفاده از کفپوش چاپی

معرفی کفپوش سه بعدی منزل

امکان انتخاب گستره وسیعی از رنگ ها، تصاویر و مواد در تولید کفپوش سه بعدی، این نوع از انواع کفپوش ساختما ...

کاغذ دیواری led دار باطرح اشک

کاغذ دیواری LED دار

بدون تردید کاغذ دیواری ها در مقایسه با پوشش های دیگر دیوار و رنگ آمیزی بدلیل سهولت و زمان کمتری که برای ...

دیدگاه ( 39 )

 1. مهدی۰۳ بهمن ۱۳۹۵

  سلام.دمتون گرم.حال کردم.هم از سلیقتون هم از تخصصتون.لطفا ادامه بدین.

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۰۳ بهمن ۱۳۹۵

   اعضای تیم بیلدینگ پلاس از توجه شما عزیزان بسیار خرسند و دلگرم هستند.

   پاسخ
 2. رضا اهنگری۰۸ اسفند ۱۳۹۵

  تصاویر عالی است به شرطی که کارهای معرفی شده در عکس با کاره انجام شده روی دیوار مثل هم باشند

  پاسخ
 3. ابراهیم عسگری۱۱ اسفند ۱۳۹۵

  ممنون از توضیحات کاملتون
  برای زیرسازی، برای نصب کاغذ دیواری سه بعدی، باید کاغذ دیواری قبلی روی دیوار کنده شود، یا اینکه روی کاغذ دیواری قبلی، قابل نصب میباشد؟
  واینکه، در صورتیکه اگر کاغذ دیواری قبلی باید کنده شود، ایا این وظیفه نصاب میباشد یا اینکه هزینه جدا گانه دارد یا نه؟

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۱۱ اسفند ۱۳۹۵

   باید کاغذ دیواری قبلی از روی دیوار کنده شود چون نیاز به زیر سازی هست.
   کندن کاغذ دیواری قبلی با هزینه زیر سازی حساب می شود و نیاز به پرداخت هزینه اضافه نیست.
   از توجهتون سپاسگزام .

   پاسخ
 4. کریم عبدی۱۱ اسفند ۱۳۹۵

  سلام.درصورت ارائە
  ی طرح ازطرف مشتری سفارش قبول میکنید

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۱۱ اسفند ۱۳۹۵

   سلام بله طرح های سفارشی پوستر دیواری سه بعدی پذیرفته می شود.

   پاسخ
 5. اشراقی۱۲ اسفند ۱۳۹۵

  متنهاتون بسیارآموزنده وخوب بود
  ممنونم

  پاسخ
 6. حامد مصباح۱۳ اسفند ۱۳۹۵

  ببخشید ما یه دیوار کچی داریم که بعلت اینکه نم میده کچ دیوار رو پوسیده میکنه ورنگش زرد میشه میخواستم ببینم اگه ازاین نوع کاغذ دیواریها بزنیم دوام میاره یا رو کاغذ حالت حباب ایجاد میشه باتشکر

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۱۴ اسفند ۱۳۹۵

   سلام
   مدلی از کاغذ دیواری هست که ۱۵ نوع طرح برجسته دارد برجسته هست همه طرح ها در ابتدا سفید هستن و رنگ آمیزی میشوند. ۱۶۰۰۰ رنگ داشته و اگر زیر کار خرابه بشود (مثلا ترکیدگی لوله آب) هیچ نفوذی به کاغذ دیواری ایجاد نشده و هر زمان که نیاز باشد برای تنوع امکان رنگ آمیزی جدید دارند.
   با سپاس از توجه شما

   پاسخ
 7. لیلی زعفرانی۱۸ فروردین ۱۳۹۶

  سلام .
  احسنت بر حسن سلیقه شما
  فوق العاده و بی نظیر بود .

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۱۹ فروردین ۱۳۹۶

   سلام دوست عزیز. از حسن توجه اتون سپاسگزاریم

   پاسخ
 8. مجيد ثريا نشان۲۶ فروردین ۱۳۹۶

  ضمن عرض سلام وخسته نباشيد طرحها ورنگها فوقالعاده هست ،نمايندهاي هم در شيراز داريد اگه هست لطفا معرفي كنيد ،با تشكر از زحمات شما

  پاسخ
 9. سجاد۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام با عرض خسته نباشد
  اگر امکان داره هزینه کامل به متر مربع را ایمیل کنید
  طرح سه بعدی برا اتاق خواب وپذیرای
  وآیا طرحی برا بین کابینت دارید

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

   سلام دوست عزیز برای هماهنگی جهت قیمت ها لطفا با دفتر تماس بگیرید. ۰۲۱۵۶۲۷۷۰۲۳

   پاسخ
 10. Mahla۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام ممنونم از ایده های جالب وخلاقیتتون .اصفهانم نمایندگی دارین؟ چطور سفارش بدم .ی قیمت حدودی میدین بهم؟ مرسی????

  پاسخ
 11. مسیح۰۴ خرداد ۱۳۹۶

  ممنون از توضیحات .پیشنهادتون برای طرح کاغذ دیواری سه بعدی برای یک امفی تاتر چیه؟

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۱۱ خرداد ۱۳۹۶

   در آمفی تیاترها بخاطر وجود تایل های آکوستیکی بر روی دیوار های کناری، فضای کافی برای نصب پوستر دیواری وجود ندارد
   اما اگر طرحی برای دیوار سن آمفی تیاتر میخواهید، به دلیل برگزاری مراسم های متفاوت در سالن، پیشنهاد ما طرح های هندسی است که موضوعیت خاصی نداشته باشد و به فضا عمق میدهد
   و یا استفاده از تصاویری که ستونهایی در آن به نمایش گذاشته شده مانند طرح هایی که در بالا آمده است از جمله طرح کلیسا که در تصویر جایگاهی برای صحبت کردن نیز وجود دارد
   پیشنهاد دیگر ما برای طرح زمینه سن سالن آمفی تیاتر، استفاده از کاغذ دیواری led دار است

   پاسخ
 12. یاسر۲۲ مرداد ۱۳۹۶

  سلام آیا در آمل یا اطراف اون نمایندگی دارین که بریم جزئیات رو بپرسیم

  پاسخ
 13. سمانه۰۲ شهریور ۱۳۹۶

  سلام
  آیا کاغذ دیواری سه بعدی مخصوص سقف هم دارید؟

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۰۴ شهریور ۱۳۹۶

   سلام بله پوستر دیواری سه بعدی برای پوشش سقف نیز قابل سفارش هست.

   پاسخ
 14. ولي خنجري۲۱ شهریور ۱۳۹۶

  سلام كارهاتون فوق العالم است ميخوام نماينده شمال در شهرم بشم لكل ا شرايط

  پاسخ
 15. سعید۲۱ شهریور ۱۳۹۶

  با سلام ایا با ابعاد درخواستی هم پوستر سه بعدی تهیه می شود مثلا ۴ متر در ۴ متر؟

  پاسخ
 16. مانی۱۹ آبان ۱۳۹۶

  سلام
  با تشکر از طرح های بسیار زیبای شما
  تا در ایلام نمایندگی دارید و اینکه آگه طرح خاصی سفارش بدیم قادر به اجرا آون هستین آیا همه طرح ها از قبل آماده هستند .

  پاسخ
 17. یوسف حیدری۰۳ دی ۱۳۹۶

  ایا کاغذ دیواری های سه بعدی منظره اماده چای خارجی هم داریم یا اینجاچاپ می شود؟

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۰۳ دی ۱۳۹۶

   پوستر دیواری ها معمولا چاپ داخل هستند.

   پاسخ
 18. رضا محمدى۰۸ دی ۱۳۹۶

  داراى يك آپارتمان هفت طبقه هستم كه دوست دارم از كاغذ ديوارى سه بعدى استفاده نمايم
  لطفا با اينجانب همكارى نماييد ۰۹۱۲۰۰۰۷۲۶۶ رضامحمدى

  پاسخ
 19. مریم۱۶ اسفند ۱۳۹۶

  سلام متشکر از مطالب جامع و کاملتان
  لطفا اطلاعاتی در ارتباط با قیمت کاغذ دیواری های سه بعدی بفرمایید

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۱۷ اسفند ۱۳۹۶

   سلام برای اطلاع از قیمت کاغذ دیواری سه بعدی می تونید به بخش محصولات در بخش کفپوش و دیوارپوش در بخش آلبوم پوستر سه بعدی مراجعه کنید.

   پاسخ
 20. محسن۲۶ اسفند ۱۳۹۶

  بسیار عالی بود واقعا خسته نباشید

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۲۶ اسفند ۱۳۹۶

   سپاس از توجه اتون به مقاله کاغذ دیواری سه بعدی

   پاسخ
 21. ایمان۰۱ فروردین ۱۳۹۷

  هزینه خرید کاغذ دیواری سه بعدی چقدر است؟

  پاسخ
 22. شاهین۰۴ فروردین ۱۳۹۷

  نصب کاغذ دیواری سه بعدی چگونه است؟

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۰۴ فروردین ۱۳۹۷

   نصب پوستر سه بعدی نیاز به زیرسازی دارد و مهارت خاص خودش را نیاز دارد.

   پاسخ
 23. محمود رضا۲۹ فروردین ۱۳۹۷

  کاغذ دیواری سه بعدی های شما از چه جنسی هستند؟

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۲۹ فروردین ۱۳۹۷

   برای اطلاع از مشخصات محصولات و قیمت کاغذ دیواری سه بعدی به بخش دیوارپوش در قسمت معماری مراجعه فرمایید.

   پاسخ
 24. علیرضا۳۰ مهر ۱۳۹۷

  نمایندگی در شیراز دارید؟
  تلفن و ادرس محبت کنید.

  پاسخ
  • هیات تحریریه بیلدینگ پلاس۰۳ آبان ۱۳۹۷

   سلام . متاسفانه نمایندگی در شهرستان نداریم . برای ارسال و اجرا در همه شهرها خدمات ارائه میگردد.

   پاسخ

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*ورود به بخش بررسی محصولات