کاغذ دیواری سه بعدی و تفاوت آن با پوستر سه بعدی

امروزه کاغذ دیواری سه بعدی به عنوان یکی از انواع دیوارپوش در ایجاد دکوراسیون خلاق و منحصر به فرد تاثیر بسیار زیادی دارد. در عصر جدید ارتباطات، به ویژه در شهرهای پرجمعیت، به علت کمبود فضا، آپارتمان ها کوچکتر می شوند. در چنین محیطی ایجاد یک فضایی که به نظر بزرگ برسد، راهکار مناسبی است.

در عین حال با کاغذ دیواری سه بعدی ، می توان رویایی در عمق و فضا ایجاد نمود. کاغذ دیواری سه بعدی برای آپارتمان های کوچک امروزی گزینه مناسبی است و به بزرگتر نشان دادن فضا کمک می نماید.

کاغذ دیواری سه بعدی چیست

کاغذ دیواری سه بعدی از نظر جنس با انواع کاغذ دیواری های معمولی فرقی ندارد اما طراحی آن به گونه ای است که به دلیل سایه هایی که دارد، طرح آن در فاصله حدود سه متری برجسته یا فرو رفته به نظر می رسد. باید در نظر داشت که برجستگی یا اکلیلی بودن کاغذ به معنای سه بعدی بودن نیست.

تصوير سه بعدي ديوار چين

دیوار چین و نورپردازی زیبا

قیمت کاغذ دیواری سه بعدی

قیمت کاغذ دیواری سه بعدی هم با کاغذ دیواری های دیگر تفاوت چندانی ندارد اصولا تفاوت قیمت کاغذ دیواری ها در نوع آلبوم و در واقع جنس و برند آنهاست.

طراحی دکوراسیون داخلی با کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی

وقتی از کاغذ دیواری سه بعدی صحبت می شود، عموما در ذهن افراد پوستر دیواری سه بعدی نقش می بندد ؛ در حالی که کاغذ دیواری سه بعدی رولی که دارای طرح سه بعدی تکرار شونده مانند سنگ دکوراتیو ، آجر یا چوب باشد را نیز شامل می شود.

اتاق خواب با پوستر ديواری سه بعدی ستاره دريايي

زیبایی اتاق خواب با پوستر دیواری سه بعدی

تفاوت کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

پوستر دیواری با انواع کاغذ دیواری رولی از نظر جنس و ابعاد و قیمت متفاوت است، در پوستر دیواری معمولا یک طرح خاص به صورت سفارشی بر روی کاغذ چاپ می شود که این طرح می تواند سه بعدی هم باشد بدین معنا که طرحی که روی کاغذ چاپ می شود سایه هایی دارد که یک بعد جدید به دیوار اضافه می کند.

تصوير سه بعدي الاچيق کنار ساحل در پوستر ديواري

هماهنگی کاغذ دیواری دیوار و کفپوش با تصویر

این طرح می تواند انتخابی باشد و از کاغذ دیواری رولی که انتخاب شما تنها از روی آلبوم است متنوع تر است. ویژگی خاص پوستر دیواری همین سفارشی بودن آن است که حتی می تواند تصویری از کودک شما یا عکس هایی از مراسم عروسی و یا گل ، منظره ، نمای پانوراما از یک شهر در شب ، دنیای زیر آب و یا حتی تصاویر هیجانی از فضا و لحظه پرواز هواپیما یا اتومبیل در حال دور زدن و تصاویری از این دست باشد.

تصوير سه بعدي کلیسا

پوستر سه بعدی در اتاق تلویزیون

بهترین انتخاب برای تغییر دکوراسیون

بهترین انتخاب برای تغییر دکوراسیون منزل یا محیط کار استفاده از پوستر دیواری است زیرا هم نصب آسانتری نسبت به کاغذ دیواری رولی دارد و هم به دلیل تنوع در طرح و رنگ راحت تر با دکور محیط هماهنگ می شود و کم هزینه تر است. البته قیمت پوستر دیواری از کاغذ دیواری رولی بیشتر است و برحسب متر مربع می باشد و از آنجایی که طرح آن انتخابی است و تولید عمده ندارد گران تر است و همچنین با توجه به جنس پوستر دیواری که کیفیت بالاتری دارد، قیمت آن نیز بالاتر است، اما چون این طرح یکتا است و جنس کاغذ بسیار باکیفیت و ماندگار است و هر چند سال یکبار نیازی به تعویض ندارد پس ارزش سرمایه گذاری را دارد. مهمترین عامل در زیبایی و منحصر به فرد بودن یک پوستر دیواری چاپ و رنگبندی آن است.

کاغذ دیواری سه بعدی اسپورت برای اتاق خواب نوجوان

کاغذ دیواری سه بعدی دیوار مخصوص اتاق نوجوان

اگرچه تصویر زمینه سه بعدی ممکن است چیزی شبیه به یک فیلم علمی تخیلی به نظر برسد ، مطمئن باشید که امروزه این واقعیتی در دسترس است. این پرده های دیواری در واقع برخی از داغ ترین دکوراتورهای تزئینی این دهه هستند. این تصاویر زمینه با داشتن الگوهای بسیار زیبایی که می توانند برای مطابقت با دکوراسیون شما طراحی شوند ، روشی بسیار مقرون به صرفه برای اضافه کردن سبک و هیجان به هر خانه یا محل کار دارد. می توانید از میان الگوهای سنگی و آجری ، گردابهای سرگرم کننده و بد بو را انتخاب کنید یا حتی طرحی را انتخاب کنید که از دیوارهای واقعی گچ تقلید کند.

تصوير سه بعدی از جنگلهای بامبو در نشيمن

تفاوت جنس کاغذ دیواری و پوستر دیواری

تفاوت جنس کاغذ دیواری و پوستر دیواری

در مورد جنس کاغذ دیواری رولی در مقاله ی کاغذ دیواری  صحبت شد، اما برای پوستر دیواری از دو نوع جنس با کیفیت PVC و چرمی استفاده می شود.

 • پوستر دیواری PVC
 • پوستر دیواری چرمی

پوستر دیواری PVC

پوستر دیواری PVC ، با روکش وینیل و قابل شستشو است.

پوستر دیواری چرمی

نوعی چرم مصنوعی است که مختص پوستر دیواری و بسیار با کیفیت است و این نوع کاغذ قابل شستشو، ضد خش، ضد حریق، ضد حساسیت و با دوام است، دوده و گرد و غبار نمی گیرد و براحتی با دستمال مرطوب پاک می شود. در کاغذ دیواری های رولی جنس چرمی وجود ندارد.

ایجاد منظره ای زیبا و فضایی بزرگتر با استفاده از پوستر سه بعدی چاپی

پوستر سه بعدی جذاب در اتاق

نقش کاغذ دیواری سه بعدی در دکوراسیون

بزرگترین مشکل درمسیر طراحی دکوراسیون منزل، ایجاد نوع درستی از جو و فضایی است که الهام بخش و مهیج و همچنین سرگرم کننده باشد. کاغذ دیواری سه بعدی می تواند بدون تلاش زیاد یک محیط چشم نواز را برای شما رقم بزند.

پوستر ديواري سه بعدي با تصوير آثار باستاني

کاغذ دیواری سه بعدی ستون های آثار تاریخی در اتاق خواب

برای اینکه کاغذ دیواری سه بعدی جلوه و زیبایی خود را از دست ندهد و محیط را بیش از حد شلوغ نکند بهتر است تنها بر روی یک یا نهایتا دو دیوار نصب شود و برای بقیه دیوارها از کاغذ دیواری ساده استفاده شود.
در مکانی که از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده می شود، نورپردازی دکوراسیون بسیار مهم است و با نور درست و فضای اطراف مبلمان ، کاغذ دیواری تا حد بسیار زیادی می تواند سایز اتاق را افزایش دهد ، زیرا تصاویر چنان قدرتمند هستند که یک توهم ایجاد می کنند ، به طوری که شما می خواهید تصاویر را لمس کنید.

پوستر ديواري از منظره در حمام

تصویر سه بعدی در حمام

پوستر دیواری

برای استفاده از پوستر دیواری بهتر است یک فضای بزرگ و پر نور را در نظر بگیرید و متناسب با محیط طرح را انتخاب کنید مثلا برای مکان هایی که به مدت طولانی و برای استراحت در آن هستید طرح هایی تک با فضای خالی مناسب تر از طرح مناظر طبیعی و شلوغ است. اگر از کاغذ دیواری سه بعدی با طرح شلوغ که به محیط عمق می دهد استفاده کردید ، سایر عناصر دکوراسیون مانند پرده و مبلمان و فرش باید ساده انتخاب شوند.
بر دیواری که پوستر دیواری نصب می شود از آنجا که طرح تکرار شونده نیست، نباید ساعت و تابلو و تلویزیون نصب شود و اگر خواستید مبلمان را در جلوی آن دیوار قرار دهید باید این نکته را در نظر داشته باشید که جلوی طرح پوستر را نگیرد.

ایجاد فضایی دلنشین و هیجانی با استفاده از پوستر سه بعدی برج ایفل

نصب پوستر سه بعدی در اتاق خواب

مدل های متنوع کاغذ دیواری سه بعدی

همان طور که در بالا گفته شد تصاویر سه بعدی را هم در کاغذ های رولی با نقش های ثابت و تکرار شونده و هم در پوستر دیواری ها با انتخاب و چاپ طرح مورد نظر بر کاغذ های با کیفیت عالی می توان یافت.
طرح های کاغذ دیواری سه بعدی رولی معمولا گل ، سنگ یا چوب است که بیشترین کاربرد طرح سنگ و چوب برای دیوار پشت تلویزیون یا برای دیوار بالای شومینه است و بیشترین کاربرد طرح های مدرن و یا گل برای اتاق خواب است.

کاغذ دیواری سه بعدی کنار استخر

طراحی کنار شومینه با تصویر سه بعدی

اما تنوع طرح پوستر دیواری بسیار بیشتر است که هر کدام می تواند کاربرد خاص خود را در محیط های متفاوت داشته باشد. کاغذ دیواری های سه بعدی هیجانی نمونه های جدیدی هستند. شما می توانید خانه خود را یکی از اولین محافل دوستی تان قرار دهید که این کاغذ دیواری های سه بعدی هیجان انگیز را دارد.
شما می توانید یک محیط طبیعی برای دکور اتاق نشیمن یا دکور اتاق غذاخوری با استفاده از کاغذ دیواری های سه بعدی با طرح آکواریوم یا طرح پرواز طبیعی پروانه های زیبا ایجاد کنید. این کاغذ دیواری ها یک دکور منزل طبیعی ایجاد خواهند کرد که به شما حسی شبیه نشستن در یک جنگل را خواهد داد.

پوستر ديواري سه بعدي از پل لندن

تصویر سه بعدی پل لندن

یک مسیر خط راه آهن یا یک باند فرودگاه، محلی هیجان انگیز است و شما می توانید این محیط ها را به خانه بیاورید تا احساسی برای شما بسازد شبیه اینکه شما درست همانجا درحال دور زدن اتومبیل یا لحظه پرواز هواپیما هستید.

کاغذ ديواري سه بعدي موج در کنار راهپله

هماهنگی کاغذ دیواری با کفپوش سه بعدی

تنوع کاغذ دیواری سه بعدی

بچه های شما با کاغذ دیواری سه بعدی می توانند حسی شبیه این داشته باشند که در پارک هستند یا در یک فیلم قهرمانی با مرد عنکبوتی و مرد آهنین می باشند. آنها به خاطر داشتن این تصاویر سه بعدی در اتاقشان عاشق اتاق خود خواهند شد.

تصوير سه بعدی عميق راهرو

هماهنگی طراحی داخلی با تصویر سه بعدی روی دیوار

شما می توانید طرح سه بعدی یک گل رز بر پوستر دیواری و یا طرح عکس مراسم ازدواج تان را برای اتاق خواب در نظر بگیرید.
همچنین برای اتاق کار ، یک طرح کتابخانه سه بعدی را انتخاب کنید تا حس علاقه مندی به مطالعه و تحقیق را القا کند.
همانطور که می بینید طرح ها و کاربردشان با توجه به سلیقه شما بسیار متنوع است و دست شما برای طراحی دکور منزل ، دفتر کار و یا محیط های تجاری و هتل ها و غیره بسیار باز است.

پوستر سه بعدی از ماهی های کارتون نمو

نمونه ای از پوستر سه بعدی هیجانی

نصب کاغذ دیواری سه بعدی

برای نصب کاغذ دیواری سه بعدی ابتدا باید زیرسازی دیوار انجام شود و عیوب دیوار برطرف شود سپس با چسب مخصوص و برش هایی که در آن نقوش کاغذ ها جفت و جور باشد کار نصب انجام می شود این یک کار تخصصی است که بهتر است نصاب حرفه ای با ابزار و تجربه لازم انجام دهد و مهمترین نکته در نصب کاغذ دیواری سه بعدی این است که طرح ها با دقت و به طرز صحیح کنار هم قرار بگیرند و درز بین کاغذ ها مشخص نشود، اما این نکته در مورد تصاویر سه بعدی اهمیت زیادی دارد زیرا در صورتی که کاغذ ها حتی به اندازه چند میلیمتر جابجا شوند، در طرح سه بعدی به چشم می آید و طرح به هم می ریزد.

استخر با پوستر سه بعدی منظره رودخانه

نمونه ای از تصویر سه بعدی در فضای استخر

وارد دنیای هیجان انگیز تصاویر پس زمینه سه بعدی شوید

شما ممکن است در خانه های مدل یا مجله های تزئین شده سطوح دیواری سه بعدی را دیده باشید. بسیاری از این طرح های هیجان انگیز ، رنگ آمیزی را دارند که این امکان را فراهم می کند تا به جای اینکه سعی کنید یک انتخاب از پیش رنگی داشته باشید ، با رنگ رنگی محوطه خود مطابقت داشته باشید. این محصولات هیجان انگیز حتی می توانند برای اضافه کردن یک لایه اضافی از استعداد و سبک ، در سقف استفاده شوند.

پوستر سه بعدی با تصوير برجهای بلند

پوستر سه بعدی اتاق خواب

کاغذ دیواری سه بعدی با بافت و آجر

افزودن آجر سنگی یا سنگ به دیوارهای داخلی فرایندی دشوار است که غالباً بر اساس وزن و طبیعت نا مناسب این محصولات ، به یک پروژه خراب منجر می شود. آنها همچنین می توانند بسیار پر هزینه باشند. با این وجود ، با روکش های دیواری سنگی ، این چالش ها ناپدید می شوند و شما را با ظاهری که طراح به دنبال آن هستند ، رها می کند. الگوهای آجری رنگی و سنگ های طبیعی را می توانید با هر رنگ و روشی که می خواهید به پایان برسانید. بعضی از آنها حتی از محصولات وینیل ساخته شده اند که باعث می شود آنها در مقابل شرایط مرطوب موجود در حمام ها و آشپزخانه ها غیرقابل نفوذ باشند.

پوستر ديواری با تصوير سه بعدی منظره

اتاق نشیمن با پوستر سه بعدی

 دیوارهای گچی

دیوارهای گچی یکی از محبوب ترین دیوار های امروزی می باشند که زیبایی بی انتهایی دارند. متأسفانه ، گچ کاری تقریبا یک هنر گمشده است. معدود صنعتگر باقیمانده قادر به انجام کارهای گچ ، تقاضای بالایی دارند و قیمت بالایی را نیز به آن می پردازند. بسیاری از این دیواره ها نیز قابل نقاشی هستند و به شما این امکان را می دهند تا از رنگ های متفاوت استفاده کنید که در صورت ترکیب با طرح سه بعدی ، می توانید هر سبک و یا ظاهری از گچ های قدیمی را شبیه سازی کنید. نه تنها می توانید دیوارهایی از گچ را با هزینه ای اندک داشته باشید ، بلکه بسیار با دوام نیز هستند. تغییر در رنگ این نوع دیوار ها به آسانی صورت می پذیرد.

منبع : wallpaperwarehouse ،wallcoveringsdumaplast 

تحریریه کلینیک ساختمانی بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1395 / 09 / 11
دسته :

نظرات کاربران

سلام.دمتون گرم.حال کردم.هم از سلیقتون هم از تخصصتون.لطفا ادامه بدین.

  اعضای تیم بیلدینگ پلاس از توجه شما عزیزان بسیار خرسند و دلگرم هستند.

تصاویر عالی است به شرطی که کارهای معرفی شده در عکس با کاره انجام شده روی دیوار مثل هم باشند

ممنون از توضیحات کاملتون
برای زیرسازی، برای نصب کاغذ دیواری سه بعدی، باید کاغذ دیواری قبلی روی دیوار کنده شود، یا اینکه روی کاغذ دیواری قبلی، قابل نصب میباشد؟
واینکه، در صورتیکه اگر کاغذ دیواری قبلی باید کنده شود، ایا این وظیفه نصاب میباشد یا اینکه هزینه جدا گانه دارد یا نه؟

  باید کاغذ دیواری قبلی از روی دیوار کنده شود چون نیاز به زیر سازی هست.
  کندن کاغذ دیواری قبلی با هزینه زیر سازی حساب می شود و نیاز به پرداخت هزینه اضافه نیست.
  از توجهتون سپاسگزام .

سلام.درصورت ارائە
ی طرح ازطرف مشتری سفارش قبول میکنید

  سلام بله طرح های سفارشی پوستر دیواری سه بعدی پذیرفته می شود.

متنهاتون بسیارآموزنده وخوب بود
ممنونم

ببخشید ما یه دیوار کچی داریم که بعلت اینکه نم میده کچ دیوار رو پوسیده میکنه ورنگش زرد میشه میخواستم ببینم اگه ازاین نوع کاغذ دیواریها بزنیم دوام میاره یا رو کاغذ حالت حباب ایجاد میشه باتشکر

  سلام
  مدلی از کاغذ دیواری هست که 15 نوع طرح برجسته دارد برجسته هست همه طرح ها در ابتدا سفید هستن و رنگ آمیزی میشوند. 16000 رنگ داشته و اگر زیر کار خرابه بشود (مثلا ترکیدگی لوله آب) هیچ نفوذی به کاغذ دیواری ایجاد نشده و هر زمان که نیاز باشد برای تنوع امکان رنگ آمیزی جدید دارند.
  با سپاس از توجه شما

سلام .
احسنت بر حسن سلیقه شما
فوق العاده و بی نظیر بود .

  سلام دوست عزیز. از حسن توجه اتون سپاسگزاریم

ضمن عرض سلام وخسته نباشيد طرحها ورنگها فوقالعاده هست ،نمايندهاي هم در شيراز داريد اگه هست لطفا معرفي كنيد ،با تشكر از زحمات شما

سلام با عرض خسته نباشد
اگر امکان داره هزینه کامل به متر مربع را ایمیل کنید
طرح سه بعدی برا اتاق خواب وپذیرای
وآیا طرحی برا بین کابینت دارید

  سلام دوست عزیز برای هماهنگی جهت قیمت ها لطفا با دفتر تماس بگیرید. 02156277023

سلام ممنونم از ایده های جالب وخلاقیتتون .اصفهانم نمایندگی دارین؟ چطور سفارش بدم .ی قیمت حدودی میدین بهم؟ مرسی????

ممنون از توضیحات .پیشنهادتون برای طرح کاغذ دیواری سه بعدی برای یک امفی تاتر چیه؟

  در آمفی تیاترها بخاطر وجود تایل های آکوستیکی بر روی دیوار های کناری، فضای کافی برای نصب پوستر دیواری وجود ندارد
  اما اگر طرحی برای دیوار سن آمفی تیاتر میخواهید، به دلیل برگزاری مراسم های متفاوت در سالن، پیشنهاد ما طرح های هندسی است که موضوعیت خاصی نداشته باشد و به فضا عمق میدهد
  و یا استفاده از تصاویری که ستونهایی در آن به نمایش گذاشته شده مانند طرح هایی که در بالا آمده است از جمله طرح کلیسا که در تصویر جایگاهی برای صحبت کردن نیز وجود دارد
  پیشنهاد دیگر ما برای طرح زمینه سن سالن آمفی تیاتر، استفاده از کاغذ دیواری led دار است

سلام آیا در آمل یا اطراف اون نمایندگی دارین که بریم جزئیات رو بپرسیم

سلام
آیا کاغذ دیواری سه بعدی مخصوص سقف هم دارید؟

  سلام بله پوستر دیواری سه بعدی برای پوشش سقف نیز قابل سفارش هست.

سلام كارهاتون فوق العالم است ميخوام نماينده شمال در شهرم بشم لكل ا شرايط

با سلام ایا با ابعاد درخواستی هم پوستر سه بعدی تهیه می شود مثلا 4 متر در 4 متر؟

سلام
با تشکر از طرح های بسیار زیبای شما
تا در ایلام نمایندگی دارید و اینکه آگه طرح خاصی سفارش بدیم قادر به اجرا آون هستین آیا همه طرح ها از قبل آماده هستند .

ایا کاغذ دیواری های سه بعدی منظره اماده چای خارجی هم داریم یا اینجاچاپ می شود؟

  پوستر دیواری ها معمولا چاپ داخل هستند.

داراى يك آپارتمان هفت طبقه هستم كه دوست دارم از كاغذ ديوارى سه بعدى استفاده نمايم
لطفا با اينجانب همكارى نماييد 09120007266 رضامحمدى

سلام متشکر از مطالب جامع و کاملتان
لطفا اطلاعاتی در ارتباط با قیمت کاغذ دیواری های سه بعدی بفرمایید

  سلام برای اطلاع از قیمت کاغذ دیواری سه بعدی می تونید به بخش محصولات در بخش کفپوش و دیوارپوش در بخش آلبوم پوستر سه بعدی مراجعه کنید.

بسیار عالی بود واقعا خسته نباشید

  سپاس از توجه اتون به مقاله کاغذ دیواری سه بعدی

هزینه خرید کاغذ دیواری سه بعدی چقدر است؟

نصب کاغذ دیواری سه بعدی چگونه است؟

  نصب پوستر سه بعدی نیاز به زیرسازی دارد و مهارت خاص خودش را نیاز دارد.

کاغذ دیواری سه بعدی های شما از چه جنسی هستند؟

نمایندگی در شیراز دارید؟
تلفن و ادرس محبت کنید.

  سلام . متاسفانه نمایندگی در شهرستان نداریم . برای ارسال و اجرا در همه شهرها خدمات ارائه میگردد.

کاغذ دیواری سه بعدی

متشکرم

کاغذ دیواری سه بعدی هاتون بسیار زیباست

منابع این مطلب کجاست؟

سلام لطفا قیمت هرمتر یا هر رول کاغذ دیواری سه بعدی طرح های طبیعت را ارسال نمایید

  سلام ممنون از توجهتون

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839