تغییرات کوچک در دکوراسیون داخلی با تاثیرات شگفت انگیز

گاهی فضاهای داخلی نیاز به تغییر دکوراسیون داخلی دارند. ممکن است شما احساس کنید سبک خانه تان قدیمی شده است و یا آنکه سلیقه شما تغییر کرده باشد؛ بازسازی اتاق های خانه یک راه عالی برای شروع تازه شدن است. هرچند برای اکثر ما فراهم کردن هزینه طراحی مجدد کامل همیشه امکان پذیر نیست، حتی اگر نیاز به بروزرسانی طراحی دکوراسیون داخلی بسیار زیاد باشد.

 

با توجه به اصولی که طراحان دکوراسیون داخلی رعایت می کنند، سعی کردیم بهترین نکات در مورد تغییرات کوچک در طراحی دکوراسیون داخلی که تاثیرات بیشتری دارند را با شما به اشتراک بگذاریم. مطلب پیش رو به آموزش این موضوع می پردازد که چگونه با کمترین هزینه از حساب بانکی می توانیم بیشترین تاثیر را بر دکوراسیون داخلی منزل بگذاریم.

آینه با قاب کاشی کاری در حمام و چراغ های متنوع

ایجاد یک دیوار کانونی در دکوراسیون داخلی

برای ایجاد یک تغییر شدید ظاهری و احساسی در دکوراسیون داخلی، و بدون خرج کردن مقدار زیادی پول، یک دیوار کانونی را رنگ کنید. یک تغییر رنگ، فورا چشم را به سمت خود می کشاند و روشی عالی برای زنده نگه داشتن اتاق است بدون اینکه هزینه ای بیشتر از یک قوطی رنگ  داشته باشد.هر جا که دیوار کانونی مورد بررسی قرار می گیرد، چند نکته را باید در ذهن داشت؛ اول اینکه چه دیواری انتخاب می شود. به لحاظ تکنیکی هر دیواری می تواند به عنوان یک کانون در نظر گرفته شود اما براستی باید نقاط کانونی تان برجسته باشد. در دکوراسیون پذیرایی این می تواند به معنی رنگ متفاوت زدن اطراف یک شومینه یا تاقچه ساخته شده بالای آن باشد، در دکوراسیون اتاق خواب بهترین دیوار می تواند بالای سر تخت باشد.

کاغذ دیواری بر دیوار بالای تخت

برجسته کردن دیوار کانونی برای آنکه به چشم بیاید

نکته قابل توجه دیگر زیبایی شناسی است. نقاشی کردن با یک رنگ روشن، قطعا دیوار کانونی برای تغییر دکوراسیون را ایجاد می کند اما این تنها گزینه نیست. سایه های تیره تری از رنگ هم مانند سیاه یا قهوه ای شکلاتی، با هدف ایجاد دیوار کانونی بکار می روند. به جای رنگ از گزینه های دیگری نیز می توان استفاده کرد. کاغذ دیواری یک انتخاب عالی است، همچنین کاشی کاری طرح دار یا حتی طراحی دکور چوب روی دیوار.

دکوراسیون داخلی با تضاد در بافت دکوراسیون

برای افزودن زیبایی بصری از بافت در دکوراسیون داخلی استفاده کنید

تغییر بافت دکوراسیون داخلی

تغییر بافت اتاق، یک تغییر هزینه بر است. کوسن های تاکیدی در رنگ ها و پارچه های گوناگون می توانند به عمق اتاق لایه دیگری بیفزایند. از درون وسایلی که تزئینات و دکوراسیون داخلی منزل شما از آن ساخته شده است فرصت دیگری برای افزودن بافت ایجاد می شود. می توان استفاده از فلزات، سبد ها و پتو های دست ساز را در نظر گرفت.

به طور کلی پین کردن بافت می تواند کمی سخت باشد. بهترین راه برای تصور بافت این است که چگونگی یک آیتم را با احساسی که شبیه آن آیتم باشد ارزیابی کنیم. برای مثال  تصویر بالا را در نظر بگیرید؛ شما به راحتی می توانید بگویید که سطح روی میز قهوه خشن است در حالیکه پتوی روی نیمکت نرم است.

طراحی داخلی موفق، همه چیز درباره لایه بندی این تضادهاست. وقتی بودجه کمی برای طراحی دکوراسیون داخلی یک اتاق در نظر دارید، بافت اتاق را بر اساس لوازم تزئینی قبلی بچینید. سپس مواردی را برای ایجاد تضاد در بافت اضافه کنید. در صورت لزوم لوازم تزئینی را به اتاق های دیگر انتقال دهید؛ این راهی رایگان برای به روز کردن دکوراسون داخلی منزل است.

نورپردازی ناهارخوری و آشپزخانه با انواع چراغ ها

قرار دادن انواع گوناگون چراغ در دکوراسیون اخلی

ارزیابی مجدد روشنایی در دکوراسیون داخلی

هر گوشه ای از اتاق به روشنایی نیاز دارد؛ پس سعی کنید تنها به پنل ال ای دی برای نورپردازی سقف اکتفا نکنید. از چراغ های دیواری و چراغ های کف با هم استفاده کنید تا نور در یک مکان متمرکز نشود و در همه جای اتاق بطور یکسان پخش شود.

چهار نوع روشنایی متفاوت وجود دارد که می توان در فضای داخلی آنها را با هم ترکیب کرد:

  • نور طبیعی: هر نوری که از طریق در و پنجره ها به درون خانه می آید
  • نور محیط: چراغی که قصد روشن کردن تمام اتاق را دارد، معمولا این نور از یک منبع بالای سر است
  • نور تاکیدی: یک منبع نور که قصد برجسته کردن یک ویژگی خاص از اتاق را دارد
  • نور تکلیفی: روشنایی که برای یک هدف خاص استفاده می شود مثل لامپ ال ای دی میز تحریر یا چراغ مطالعه دیواری

به طور ایده آل یک اتاق شامل ترکیبی از این منابع نور است. منابع نوری را که در یک اتاق دارید را نگه دارید و سپس دنبال آن بگردید که کدام منابع نوری را ندارید. شکاف هایی که مورد نیاز است را پر کنید، سپس از این همه تغییر در دکوراسیون داخلی منزل خود شگفت زده خواهید شد.

مجموعه کتاب هایی بر روی میز قهوه قرار گرفته

هم تراز کردن تزئینات به خانه ظاهری سازماندهی شده می دهد

در تغییر دکوراسیون داخلی با تراز کردن تزئینات، سبکی آگاهانه ایجاد کنید

میزهای قهوه، قفسه های کتاب و تابلوهای دیواری هستند که ایجاد سبک دکوراسیون داخلی می کنند. این شگفت انگیز است که شما کدام یک از این موارد را می توانید در منزل خودتان جمع آوری کنید. سعی کنید اول خانه خود را خریداری کنید؛ نیازی نیست که برای خرده ریزه های تزئیناتی به خرید بروید.

در طراحی دکوراسیون داخلی این نکته را بیاد داشته باشید؛ همه چیز برای داشتن یک ظاهر منظم، سنجیده شده است. بطور صادقانه، تزئیناتی که شما روی سطوح قفسه ها یا میز قهوه و… قرار می دهید به اندازه نحوه نمایش آنها مهم نیست. بهترین کار این است که تزئینات خود را بر روی میز قهوه یا کتابخانه و یا… دسته بندی کنید، به اعداد فرد بپردازید و مطمئن باشید که قطعات دکوری را در بازه های زمانی بر اساس جهت و اندازه و رنگ شان تغییر می دهید. اگر لازم باشد همیشه می توانید منتظر بعضی از طراحی های الهام بخش باشید تا برای شروع به شما کمک کنند.

ایجاد دیوار کانونی در دکوراسیون حمام

گاهی تغییرات کوچک باعث تفاوت زیادی می شوند

مهم نیست که سبک شخصی تان چیست. شما احتمالا می خواهید تغییراتی در دکوراسیون داخلی ایجاد کنید. وقتی این اتفاق می افتد لزومی ندارد تا صبر کنید که پول کافی برای تغییر دکوراسیون کل اتاق پس انداز کنید. حتی حرفه ای ها این نظر را دارند که تغییرات کوچک در طراحی دکوراسیون داخلی می تواند همه تغییرات را ایجاد کند. این توصیه ها را در ذهن نگه دارید برای بار بعد که نیاز به تغییر دکوراسیون داخلی دارید. این نکات به شما کمک خواهند کرد تا تاثیری بزرگ با قیمت ارزان بر دکوراسیون داخلی منزل خود بگذارید.

کدام نکات طراحی دکوراسیون داخلی را پسندیدید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برداشت و ترجمه از freshome

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1396 / 07 / 23
دسته :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839