اصول دکوراسیون پذیرایی کوچک

بسیاری از مدل های دکوراسیون پذیرایی کوچک هستند که با فریب چشم، فضا را بزرگتر جلوه می دهند. چنین استراتژی می تواند محیطی بسته و کوچک را به محیطی راحت و دلنشین و زیبا تبدیل کند. دکوراسیون پذیرایی کوچک باید به روشی انجام شود که نور را زیاد کرده و فضا را بزرگ جلوه دهد و به چگونگی استفاده از رنگ و مقیاس و وزن توجه نماید. اینگونه می توان فضا را کاملا متفاوت کرد.

برای دکوراسیون پذیرایی کوچک جالب است که چیز های جدید را آزمایش کنیم. گاهی اوقات ایده های سنتی در مورد دکور پذیرایی، بهترین راه حل برای یک فضای کوچک نیستند. بجای استفاده از پرده ای که فقط سطح پنجره را می پوشاند، بایستی از پرده های دکوراتیوی که کل دیوار را می پوشانند استفاده نمود زیرا آنها توجه را به فضای عمودی جلب کرده و فضای پذیرایی را گسترش می دهند.

دکوراسیون پذیرایی کوچک با مبل لمسه دوزی و پرده های سنتی

پذیرایی صرف نظر از اندازه آن باید قادر باشد تا بعنوان فضایی برای آرامش و تفریح عمل کند. در اینجا تعدادی روش جذاب در دکوراسیون پذیرایی کوچک برای بزرگتر جلوه دادن پذیرایی ارائه شده است.

دو آینه متقارن برای دکوراسیون پذیرایی کوچک

استفاده از آینه قدی متقارن در دکوراسیون پذیرایی کوچک

دکوراسیون پذیرایی کوچک با آینه

طراحان معمولا به منظور ایجاد احساس بزرگتر بودن در فضاهای کوچک آینه ها را بطور استراتژیک در مکان های کوچک قرار می دهند. یکی از رایج ترین ایده های طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک این است که آینه ای بزرگ در ناحیه مرکزی برای ایجاد یک نقطه کانونی آویزان شود. اگر آینه پشت یک چراغ شمعی یا چراغ آویز قرار گیرد، نور را منعکس کرده و آمبیانسی زیبا اضافه می کند. اگر امکان داشته باشد تا یک آینه سراسری در مقابل پنجره قرار گیرد منظره منعکس می شود و احساس وجود پنجره ای دیگر را ارائه می دهد.

تزئین سقف در دکوراسیون پذیرایی کوچک

سقف دکوراتیو چشم را به سمت بالا هدایت می کند

در دکوراسیون پذیرایی کوچک چشم را به سمت بالا هدایت کنید

یک اتاق همانطور که یک بعد افقی دارد، یک بعد عمودی هم دارد. اگر پذیرایی کوچک شما دارای سقف بلند است، با تزیین آن به شیوه ای که چشم را به بالا بکشد، بهترین استفاده را از فضای اضافی ببرید. پرده های سقف تا کف یک راه شیک برای رسیدن به این هدف هستند.

ایده دیگر برای پر کردن فضای عمودی، استفاده از تصاویر حیات وحش در سایز کوچک یا آثار هنری با اندازه متوسط است. این روش باعث می شود تا پذیرایی بزرگتر از اندازه واقعی اش بنظر برسد زیرا این تزیینات چشم را به پرسه زدن فراتر از فضای افقی سطح چشم که ممکن است احساس محدودیت بدهد، دعوت می کند.

دکوراسیون پذیرایی کوچک با ترکیب چوب و رنگ های خنثی

رنگ های روشن پذیرایی را بزرگتر جلوه می دهند

برای دکوراسیون پذیرایی کوچک از رنگ های خنثی استفاده کنید

یکی از محبوب ترین ایده های دکوراسیون پذیرایی کوچک، استفاده از رنگ های خنثی بر روی دیوارها، کف، سقف، مبلمان و اثاثیه منزل است. یک مجموعه رنگ شیری یا کرمی فضا را گسترش می دهد، چنان که گویا دیوار ها را به عقب می راند. رنگ های ملایم همچنین با بازتاب نور گرایش به روشن کردن یک اتاق دارند. یک مجموعه رنگ خنثی علاوه بر وسیع کردن محیط، بیانگر اغوای لحظه ای و ایجادگر یک محیط آرام است.

دکوراسیون پذیرایی کوچک با میز کوچک شیشه ای

میز شیشه ای مانع محدود کردن فضا می شود

انتخاب یک مبلمان با ظاهر سبک برای دکوراسیون پذیرایی کوچک

وقتی شما برای خرید مبلمان برای دکوراسیون پذیرایی کوچک به فروشگاه می روید، وزن بصری مبلمان را در نظر بگیرید. این به مفهموم سنگینی درک شده از یک شیء بر اساس اندازه، رنگ و طرح آن اشاره دارد. انتخاب قطعاتی که ظاهرا سنگین تر هستند نسبت به آنهایی که سبک تر هستند، بنظر می رسد که فضا را تنگ تر می کنند.

وسایلی با رنگ کم رنگ تر را بیشتر از رنگ تیره ها انتخاب کنید و وسایل پایه دار را انتخاب کنید و از جعبه ای ها پرهیز کنید. میز قهوه شیشه ای یا عسلی های شیشه ای به لحاظ بصری فضای کمتری را نسبت به نمونه چوبی اشغال می کنند زیرا نمونه شیشه ای از طرف دیگرش دید دارد. هر مبلمانی که دید را مسدود نکند، بنظر می رسد که محیط را بازتر می کند.

دکوراسیون پذیرایی کوچک با مبل بی دسته

استفاده از مبل بدون دسته در دکوراسیون پذیرایی کوچک

انتخاب مبلمان در مقیاس کوچک

لیست اصول طراحی دکوراسیون پذیرایی کوچک کامل نخواهد شد مگر اینکه در آن به این نکته اشاره شده باشد؛ مبلمانی را برای دکوراسیون پذیرایی کوچک انتخاب کنید که تمام فضا را نپوشاند و بنظر نرسد بر فضای اتاق غلبه کرده است. یک مبل با دسته های باریک پشتی محکم، بر نمونه دیگری با دسته های بزرگ و چند کوسن بر پشتی آن، ارجحیت دارد.

اگر فضا کوچک است، شما می توانید بدون یک مبلی که سراسر پذیرایی را بپوشاند، یا یک مبل راحتی دونفره کوچک انتخاب کنید و یا بسته به موقعیت، چهار صندلی در اطراف یک میز قهوه. زمانی که صندلی انتخاب می کنید، نمونه صندلی های بدون دسته را انتخاب کنید زیرا فضای کمتری را نسبت به صندلی های با دسته بزرگ می گیرند.

شما چه ایده هایی برای بزرگتر جلوه دادن پذیرایی کوچک دارید؟ لطفا آنها رابا ما در میان بگذارید.

برداشت و ترجمه از Freshome

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1396 / 04 / 10
دسته :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839