چمن مصنوعی و نحوه اجرای آن

در این نوشته به بررسی چمن مصنوعی ، که از گسترده شدن رول های چمن بر روی لایه ژئوتکستایل از جنس پلی پروپیلن ساخته می شود ، پرداخته شده است. امروزه چمن مصنوعی با قابلیت به کار رفتن در انواع رنگ ها و فضا ها ، داشتن دوام بالا و عدم نیاز به نگهداری های رایج چمن های طبیعی ، به جایگزینی مناسب برای چمن واقعی تبدیل شده است. از جمله دلایل دیگر جایگزین کردن چمن طبیعی با چمن مصنوعي ، می توان به عدم نیاز به سر زنی چمن ، قابلیت تمیز کردن راحت و جارو زدن و داشتن انعطاف پذیری بالا اشاره کرد.

به لطف تکنولوژی روز ، چمن مصنوعي به طور کامل مانند چمن طبیعی به نظر می رسد و همان احساس را به آدم منتقل می کند. چمن پیش ساخته مصنوعی می تواند روی انواع زمین و انواع زیر سازی ، شامل زیر سازی سخت و زیر سازی غیر سخت ، اجرا شود. برای اجرای چمن مصنوعي بر روی زیر لایه نرم ، ابتدا با ساخت یک لایه بر روی آن ، زیر سازی سخت ایجاد می شود.

کاربرد چمن مصنوعی

چمن آماده مصنوعی در تمامی فضا ها قابل استفاده است ، اما بیشتر در فضای باز بیرونی به کار می رود. این چمن می تواند در ترکیب رنگ های مختلف برای مطابقت با محیط به کار رود و ارتفاع و رنگ خود را برای سال ها حفظ کند. از موارد کاربرد چمن مصنوعی تزیینی می توان به چمن مصنوعی خانگی ، چمن مصنوعی حیاط و ایجاد چشم انداز سبز ، زمین بازی ، چمن ورزشی مصنوعی ، مانند چمن مصنوعی فوتبال ، کفپوش چمن مصنوعی برای سگ ها و حیوانات خانگی ، چمن مصنوعی استخر و اطراف آن و به طور کلی هر مکانی که هدف ایجاد یک منظره سبز باشد ، اشاره کرد.

استفاده از چمن غیر طبیعی و مصنوعی در دکوراسیون

کاربرد تزئینی چمن های مصنوعی در دکوراسیون داخلی

نحوه تولید چمن مصنوعی

الیاف چمن مصنوعی از مواد پلی پروپیلن ، پلی اتیلن و یا نایلون ساخته شده است. پلی اتیلن به فرم جامد دانه های کروی شکل کوچک تبدیل می شود و می تواند علاوه بر تامین گرمایش زمین زیر چمن ، در انواع رنگ ها و همچنین با مقاومت در برابر اشعه فرابنفش به کار رود.

کاربرد کفپوش مصنوعی چمن برای انواع زمین ها ی ورزشی مانند فوتبال

به کار رفتن چمن مصنوعي به عنوان کفپوش ورزشی فوتبال

تهیه چمن پیش ساخته مصنوعی

تهیه چمن پیش ساخته مصنوعی ، در ابتدا با گوی های کروی پلاستیکی سفید رنگ ، که به عنوان مواد پایه عمل می کنند ، شروع شده و در ترکیب و واکنش شیمیایی با کره های سبز حاوی رنگ ، مقاوم کننده در برابر اشعه فرابنفش و افزودنی ها به طور کامل تکمیل می شود. این مواد پلاستیکی را پس از ذوب با هم مخلوط می کنند و از طریق سوراخ های موجود در صفحه زیرین محفظه فولادی دربرگیرنده آن ها ، رشته های طناب مانند سبز رنگ چمن خارج می شوند. سپس این رشته ها با هدف تقویت شدن بافت چمن ، از آب حرکت داده شده و خارج می شوند.

گسترده شدن رول های چمن مصنوعی بر روی انواع زیر سازی

رشته های چمن مصنوعی

رشته های چمن توسط قرقره بزرگ جدا کننده تعبیه شده در دستگاه بافت کفپوش مصنوعی چمن ، کشیده شده و در حد فاصل رسیدن به ایستگاه بعدی از هم جدا می شوند. غلطک ها رشته های چمن را تا آن جا که مانند یک چمن واقعی نازک شوند می کشند. بعد از رسیدن این رشته ها به آمادگی لازم ، عملیات رول کردن به طور همزمان برای رشته های مختلف شروع می شود. همزمان با حرکت نخ مصنوعی از طریق یک لوله به سمت دستگاه ایجاد کننده پرز ، بافت روی ورق ها ایجاد می شود. الیاف چمن از طریق یک ماشین دوخت با صد ها سوزن بر روی ورق ها دوخته می شوند. در حالی که چمن پرزدار می شود ، چاقو های کوچک انتهای آن ها را برش می دهند تا الیاف مانند پره های چمن به نظر برسند.

چسب کاری لایه پشت چمن مصنوعي و دادن فرصت برای خشک شدن در هوای آزاد

چسب کاری لایه پشت رول چمن و دادن فرصت برای خشک شدن در هوای آزاد

سطح پشت چمن های مصنوعی

سطح پشت چمن های مصنوعی توسط یک غلتک پوشش داده می شود تا با زدن چسب ، پشت چمن را آماده و هموار کند. پس از این مرحله ، با فراهم آوردن شرایط مناسب باید به چسب اجازه خشک شدن داد. چسب در هوای آزاد و نیز در یک محفظه بسته به خوبی خشک می شود. بعد از دادن زمان کافی به چسب برای خشک شدن ، پین های داغ ، حفره ها و درز های مستعد نفوذ آب چمن را پر می کنند و موجب خاصیت ضد آب چمن های مصنوعی می گردند.

در انتهای عملیات تشکیل رشته چمن مصنوعی ، با حرکت طولی چمن آماده شده ، از چند نظر و در چند نقطه بازرسی انجام می گیرد و سطح چمن کنترل می شود. طول رشته های فیبری چمن و همچنین برش آن ها اندازه گیری و چک می گردد. سپس با یک دستگاه غلتک روی چمن ، مشابه کفپوش ورزشی فوتبال ، آن را تا حدی متراکم می کنند و رشته ها به حالت خوابیده در می آیند. همانطور که مشخص است این پروسه بسیار کوتاه تر از پروسه رشد یک چمن طبیعی است.

ایجاد یک چشم انداز سبز در اطراف استخر با استفاده از چمن مصنوعی

ایجاد چشم انداز زیبا اطراف استخر از کاربرد های متعدد چمن غیر طبیعی

اجرای روف گاردن

چمن مصنوعی برای روف گاردن به عنوان جایگزینی زیبا و کاربردی برای تراس های سقف و پوشش گیاهی طبیعی در بام سبز است.  اجرای روف گاردن مصنوعی با دارا بودن ظاهری طبیعی همان حس را به بیننده منتقل می کند و در عین حال عدم نیاز به خاک و یا نگهداری زیاد برای حفظ چمن و عدم رویش علف های هرز موجب سبک تر شدن و احساس راحتی بیشتری در صاحب خانه شود. از بین انواع چمن ، می توان با توجه به بالکن یا تراس سقف و فضای در دسترس ، نوع مناسب را انتخاب کرد.

خانمی در حال کاشت گیاهان در روف گاردن

مزایا و معایب بام سبز

مزایای چمن مصنوعی

از دلایل محبوبیت چمن های مصنوعی ، علاوه بر سبز ماندن در طول سال ، موارد کاربرد متعدد و عدم نیاز به سر زدن چمن ها و رسیدگی ، حفاظت از محیط زیست از جنبه های مختلف است. این چمن با حذف تلفات آب و مواد شیمیایی و همچنین کاهش انتشار کربن ، می تواند راهکاری مناسب برای حل بسیاری از مشکلات زیست محیطی باشد.

حذف نیاز به آبپاشی مرتب و حفظ منابع آب در چمن های مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی

صرفه جویی در مصرف آب با حذف نیاز به آبیاری چمن طبیعی در انواع مصنوعی

حفظ منابع طبیعی آب

چمن مصنوعي در یک سال می تواند منجر به ذخیره 55 گالن آب ، در صورت عدم استفاده از چمن طبیعی ، گردد. در واقع مانع اتلاف این میزان آب می گردد. بنابراین در راستای مقابله با خشکسالی و عدم اتلاف آب و حفظ منابع موجود ، گزینه مناسبی است.

کاربرد چمن های مصنوعی برای نگه داشتن حیوانات خانگی مانند سگ

کاربرد چمن پیش ساخته برای نگهداری حیوانات خانگی به دلیل عدم نیاز به نگهداری زیاد

خاصیت ضد آفت چمن مصنوعی

با حذف چمن طبیعی از بروز عوامل مزاحم مانند علف های هرز ، نیاز به مرتب کردن و سر زنی چمن طبیعی و همینطور مواد شیمیایی آفت کش و اثرات جانبی مضر آن ها می توان دوری کرد. این ویژگی چمن مصنوعي را ، به خصوص برای استفاده تزئینی در حیاط خانه مسکونی و برای نگهداری حیوانات خانگی ، به گزینه محبوبی تبدیل کرده است.

سازگاری با محیط زیست

چمن های مصنوعي سازگار با محیط زیست و غیر سمی هستند. چمن های طبیعی با انتشار کربن منجر به انتشار آلودگی در هوا می شوند. همچنین چمن های مصنوعی نیاز به نگهداری حداقل ، با استفاده از تجهیزات باغبانی با گاز را دارند و این خود موجب کاهش انتشار آلودگی در هوا می گردد.

چمن مصنوعی موجود در زمین فوتبال

نصب آسان چمن مصنوعی

نصب ساده

سادگی نصب از مزایای چمن های مصنوعی است. نصب چمن های مصنوعی از نظر مراحل کار ساده و از نظر زمانی کوتاه است.

هزینه کم

هزینه های کم نگهداری چمن های مصنوعی به دلیل عدم نیاز به آبیاری ، عدم نیاز به سرزنی چمن و عدم آسیب دیدن در اثر گرما و سرما ، این چمن را به انتخابی مناسب برای دوستداران داشتن منظره ای چشم نواز تبدیل کرده است.

کاربرد چمن های مصنوعی در ورزش هاکی

استفاده از چمن مصنوعی ورزشی به دلیل دوام بالا در برابر ترافیک زیاد

 دوام بالا چمن مصنوعی

چمن مصنوعی در برابر بار های وارده مقاوم بوده و به دلیل دوام بالا برای استفاده ، به خصوص در زمین های ورزشی که فشار و ترافیک زیاد است ، گزینه مناسبی است.

روش نصب چمن مصنوعی و پهن کردن رول های آن ها

نحوه نصب چمن های مصنوعی و پهن کردن رول های آن ها

نصب چمن مصنوعی

مراحل کلی نصب انواع چمن های مصنوعی یکسان است ، اما نصب هر کدام ، بسته به موقعیت ، متفاوت است و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. از نظر زمانی ، نصب چمن های مصنوعی ممکن است بین یک تا سه روز طول بکشد. مراحل کلی اجرای چمن مصنوعی در ادامه آورده شده است:

آماده سازی زمین و پاکسازی آن قبل از نصب چمن مصنوعی

آماده سازی زمین برای نصب چمن مصنوعي

آماده سازی

سطح زمین به عنوان زیر لایه در چمن غیر طبیعی مصنوعی می تواند از نوع سخت ، مانند کف بتنی ، و یا غیر سخت باشد. مناسب ترین زیر لایه برای اجرای چمن های مصنوعی ، زیر لایه و یا زیر سازی سخت است. از این رو به زیر سازی سخت اشاره شد که در صورت عدم سختی زیر لایه با عملیات آماده سازی ، زیر سازی سخت قابل ایجاد است. در ابتدا باید با مشخص کردن درجه سختی زمین به عنوان زیر لایه ، سطح زمین برای ایجاد یک زیر لایه سخت و جامد پاکسازی شده و مواد زائد موجود جمع آوری و حذف گردد و غشای علف های هرز نیز انجام شود. زیر سازی سخت حاصل باید تمام عوامل زیرین ، مانند سیم کشی برق و لوله ها را کاور کند و بپوشاند.

اجرای مخلوط شن و ماسه روی سطح برای ساخت زیر سازی سخت

اجرای مخلوط شن و ماسه روی سطح و ایجاد زیر سازی سخت

زیر سازی

گام بعدی اجرای مواد پایه و زیر سازی است. در این مرحله باید مخلوطی از شن و ماسه روی سطح نصب ، اجرا شود و اجازه زهکشی مناسب داده شود. این لایه باید به ضخامت 3 اینچ نصب شود. عامل دیگری که باید در این مرحله به آن پرداخته شود ، ایجاد شیب مورد نظر طرح در اجرای چمن مصنوعي است. پس از اطمینان از اجرای درست شیب در هر قسمت ، زهکش نصب می شود.

تراکم زیر لایه برای اطمینان از سخت بودن زیر سازی و اجرای چمن

غلتک زدن برای اطمینان از سخت بودن زیر سازی و اجرای چمن

متراکم سازی

لایه پایه پس از تمیز شدن و اجرای لایه شن و ماسه ، توسط ویبره ارتعاشی ، غلتک زده و متراکم می شود. با انجام تراکم می توان از سخت بودن زیر سازی اطمینان حاصل کرد و پس از آن چمن را جاگذاری و اجرا کرد.

لایه بازدارنده رویش علف های هرز

لایه بازدارنده رشد علف های هرز ، یک لایه اختیاری است که مانع رشد هر گونه علف از سطح پایه چمن آماده مصنوعی می شود. استفاده از این لایه ، در صورت کاربرد چمن در محل نگهداری حیوان خانگی توصیه نمی شود. لبه های این لایه اختیاری باید تا 6 اینچ ، لب به لب روی هم قرار داده شود و با قرار دادن میخ های با سر مسطح ، تا حد امکان از حرکت آن ها جلوگیری شود. پوشش باید به خوبی روی سطح گسترده شود و برای حاشیه اطمینان در مناطق مرزی فاصله یک چهارم اینچ باقی گذاشته شود.

تراز و لب به لب کردن رول های چمن مصنوعی و درزگیری آن ها

اورلب چمن مصنوعی و درزگیری بین رول ها

اورلب و درزگیری

برای تراز کردن رول های چمنی مصنوعی هنگام نصب ، یک گوشه از راستای طولی قرارگیری چمن و یا عمود بر آن باید انتخاب شود. چمن باید طوری روی زیر سازی نصب شود که کل سطح را بپوشاند و در عین حال به حداقل میزان برش نیاز داشته باشد و تمام چهار گوشه را نیز کاور کند. برای جلوگیری از حرکت رول چمن قبل از چسب زدن و فیکس کردن آن سر جای خود ، در چهار گوشه باید میخ بازدارنده از حرکت نصب شود.

بریدن اضافه ها و لبه های چمن مصنوعی

برشکاری لبه های رول های چمن در مناطق مورد نیاز

برشکاری چمن مصنوعیِ

خطوط بازاری حاشیه رول های چمن های مصنوعي باید در این مرحله بریده شود. همچنین پس از قرارگیری رول ها و تراز کردن آن ها ، قسمت های اضافه مانند گوشه ها ، لبه های قرار گیری رول ها روی یکدیگر و همچنین اطراف ستون ها باید به خوبی برش داده شود. قبل از برش چمن ، باید یک اینچ در امتداد گوشه ها در حاشیه اطمینان قرار داده شود و سپس برشکاری شروع شود. در صورت وجود هر شک و شبهه ای در اندازه برش چمن های مصنوعی می توان بیشتر از حد تخمین زده شده را برش زد و دیرتر در اندازه دلخواه آن را اصلاح نمود.

ابعاد زمین فوتبال چمن مصنوعی را در این عکس مشاهده می کنید

چمن مصنوعی زیبا

پس از لب به لب کردن چمن ها باید با استفاده از یک ابزار درزگیر ، درز های بین لبه ها را مهر و موم کرد و به هم اتصال داد. برای جلوگیری از وارد کردن فشار به چمن ها ، می توان درز ها را به صورت منحنی و به شکل حرف S برش داد و پس از اورلب رول های چمن از پیش ساخته شده مصنوعی ، میخ به شکل U برعکس را (میخ با سر مسطح) در امتداد لبه ها نصب کرد. این میخ ها با باز کردن کفپوش مصنوعی چمنی نصب می شوند و در صورت نصب درست اصلا حس نخواهند شد.

یک خانم و یک آقا برای تبلیغ چمن مصنوعی کاری جالب و خلاق انجام داده اند

نوار اتصال و چسب زنی چمن مصنوعی

 

نوار اتصال و چسب زنی

در این مرحله برای یکدست کردن چمن ، نوار های اتصال پهن می شوند. نوار اتصال نواری پارچه ای و ضد آب است که برای فیکس کردن نهایی ، در لبه های چمن مصنوعي قرار می گیرد و دارای عرضی معادل 20 سانتی متر بوده و روی آن چسب ریخته می شود. برای اتصال درز های چمن و یا اتصال چمن به سطح پایه زیرین از چسب های بر پایه آب استفاده می شود. چسب چمن آماده مصنوعی از پلی یورتان و یا اپوکسی تشکیل شده است.

به اتمام رسیدن نصب چمن با استفاده از دستگاه فرچه چمن مصنوعی

براش مکانیکال چمن های مصنوعی برای یکنواخت سازی سطح پس از ریختن پر کننده

پر کننده

برای پر کردن و یکنواخت سازی چمن های مصنوعی باید از براش یا فرچه استفاده کرد. لایه پر کننده چمن نوع مصنوعی مانند سیلیس به میزان استاندارد و یا گرانول را روی چمن پخش نموده و با فرچه مناسب سطح را یکنواخت می کنند. لایه پر کننده نقش یک متعادل کننده را داشته و علاوه بر منظم نگه داشتن پره های چمن ، بر وزن آن اضافه می کند. می توان علاوه بر براش از مکانیکال براش نیز استفاده کرد.

 نصب نهایی

فرچه زنی یا براش مکانیکال سطح مجددا تکرار می شود تا گرانول های پر کننده را به سطح کف چمن برساند. هر گونه ضایعات در این مرحله باید حذف شوند.

امکان جارو زدن چمن مصنوعی و راحتی نگهداری آن

تمیز کردن راحت و اصلاح فرم الیاف چمن های مصنوعی با جارو و برس زدن

نگهداری و نحوه تمیز کردن چمن مصنوعي

با وجود اینکه خرده های ریخته شده روی چمن ، مانند برگ ، ممکن است ظاهری طبیعی به چمن غیر طبیعی مصنوعی بدهند ، در نهایت باید سطح چمن را از هر گونه کثیفی پاکسازی کرد و اثر تخریبی زباله را از بین برد. یک روکش فرش مانند و یا یک دستگاه مکش مانند جارو برقی ابزاری عالی برای این نوع تمیز کردن هستند. ممکن است مناطقی از چشم انداز چمن وجود داشته باشند که به دلیل داشتن ترافیک اضافی ، پره های چمن شکل نامناسبی به خود بگیرند. با استفاده از یک جارو یا برس کشیدن می توان به اصلاح شکل و فرم پره های چمن کمک کرد.

کودکان در حال فوتبال بازی هستند بر روی چمن مصنوعی زیبا و جذاب

شست و شوی چمن مصنوعی

 

چمن مصنوعي را می توان به راحتی توسط آب و مواد شویند شستشو داد و در روز های گرم نیز سطح آن را آبپاشی نمود. به طور متقابل در فصل سرما با استفاده از یک روکش پلاستیکی روی چمن پیش ساخته مصنوعی ، بدون نگرانی بابت ایجاد خرابی در آن ، می توان از سطح چمن محافظت نمود.

در فیلم زیر ، مراحل اجرای چمن مصنوعي نشان داده شده است.

منبع : syntheticgrasswarehouse

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 07 / 25
دسته :

نظرات کاربران

نیاز به آب نداره اصن چمن مصنوعی؟ مثلا چمن مصنوعی فوتبال. بعد عمرشون چقدره ترمیم لازم دارن؟

  یکی از مزیت های چمن مصنوعی عدم نیاز به آب و رسیدگی های رایج چمن طبیعی مانند آبپاشی و سرزنی چمن هاست. با این وجود می توان در روز های گرم سطح چمن را آب داد تا حرارت نخ های آن کاهش یافته و به طول عمر مفید آن افزوده شود و یا به راحتی و بدون نگرانی توسط آب و مواد شوینده چمن را شستشو داد. از یک زمین چمن مصنوعی به دلیل عدم نیاز به تنفس آن می توان به طور مداوم و مفید ، ۴۰۰۰ ساعت استفاده کرد. نیاز به ترمیم و عمر مفید این چمن ها به میزان تردد بستگی دارد. در محیط های کم تردد عمر چمن نامحدود است و در صورت تردد زیاد بعد از حدود ۵ تا ۱۰ سال نیاز به ترمیم الیاف چمن خواهد بود.

سلام خیلی جالب بود ممنون. چمن مصنوعی رو همه جا میشه بکار برد؟ برای کاربرد بعنوان کفپوش روف گاردن باید نوع خاصی از چمن رو استفاده کرد؟

  سلام ممنون از توجه شما. کفپوش چمنی مصنوعی دارای دامنه کاربرد گسترده ای است و در مکان هایی نظیر بالکن ، تراس و روف گاردن به کار می رود و علاوه بر کاربرد تزئینی ، نیاز هایی از قبیل نیاز به نگهداری و افزودنی را از بین می رود. چمن تزئینی مصنوعی در بام سبز قابل شستشو و نظافت بوده ، در زمستان دچار یخ زدگی و شکستن نمی شود و تنها نیاز است تخیله آب بام به خوبی انجام شود تا چمن به مدت طولانی مرطوب باقی نماند. تنها استاندارد هایی که باید در استفاده از این انواع چمن رعایت شود مقاومت در برابر تردد بالا و استاندارد مقاومت در برابر اشعه های مضر خورشید است.

استفاده از چمن های ساخته شده نسبت به چمن طبیعی مشکلی برای بازی مثلا در چمن ورزشی فوتبال ایجاد نمیکنه؟ در کل میشه گفت کودوم بهتره یا چرا بهتره؟

  سلام. خیر نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند ، بلکه یکنواختی سطح زمین در چمن ساختگی باعث می شود که ناهمواری ها و خطاهای ناشی از عیوب زمین در چمن طبیعی ، که مانع کنترل توپ و حرکت روان بازیکن می شود ، به صفر برسد.

سلام چمن مصنوعی ما بعد از تقریبا 2 یا 3 سال خراب شد آیا دلیلش این میتونه باشه که ما چون زیرساختی واسش فراهم نکردیم خراب شده؟

  سلام احتمالا کاربری شما هم پر رفت و امد بوده و هم زیرساخت مناسبی نداشته چون سطح زیر چمن باید صاف و سفت باشد بنابراین قطعا نداشتن زیرسازی مناسب تاثیر خیلی زیادی تو تخریب چمن مصنوعی شما داشته است. در اجرای چمن مصنوعی حتما باید روی زمین مورد نظر آماده سازی انجام شود و زیر سازی خوبی ایجاد شود معمولا از مخلوط شن و ماسه برای زیر سطح چمن مصنوعی استفاده می کنند

چمن مصنوعی برای روف گاردن فرق داره با اونی که رو زمین اسفتاده می شه؟

  سلام ممنون از دیدگاهتون ، جنس چمن مصنوعی روف گاردن تفاوتی در کاربری آن ایجاد نمی کند. تنها به شکل جزئی طریقه نصب چمن مصنوعی متفاوت می شود . روف گاردن دارای همان الزاماتی است که برای بالکن باید رعایت شود. پشت بام ها نیاز به یک سیستم تخلیه و زهکشی منظم دارند و بستر باید مسطح باشد. سطح سقف به طور عمده مسطح و از جنس بتن ، آسفالت و سایر پوشش های سخت است ، بنابراین نصب چمن مصنوعی بسیار ساده است. برای اجرای چمن مصنوعی در روف گاردن مهم است که تخلیه آب به خوبی انجام شود ، زیرا برای فرش آن ، قرارگیری طولانی مدت در رطوبت مناسب نیست.

سلام خیلی جالب و پر محتوا و مفید بود
چمن مصنوعی رو میشه همه جا به کار برد؟

  سلام ممنون از توجه شما. کفپوش چمنی مصنوعی دارای دامنه کاربرد گسترده ای است و در مکان هایی نظیر بالکن ، تراس و روف گاردن به کار می رود و علاوه بر کاربرد تزئینی ، نیاز هایی از قبیل نیاز به نگهداری و افزودنی را از بین می رود. چمن تزئینی مصنوعی در بام سبز قابل شستشو و نظافت بوده ، در زمستان دچار یخ زدگی و شکستن نمی شود و تنها نیاز است تخیله آب بام به خوبی انجام شود تا چمن به مدت طولانی مرطوب باقی نماند.

سلام.
جهت مهار لبه های آخر که به پیاده رو ختم میشود چکار کنیم؟

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839