کولر ویندفری ( سرمایش با کولر گازی بدون باد )

کولر ویندفری ( Wind-Free ) جدیدترین مدل سیستم های کولر گازی است که با تکنولوژی جدید میزان سرعت هوا را تا حد بسیار زیادی کاهش داده تا احساس نامطلوب ناشی از برخورد مستقیم هوای سرد به بدن را از بین برده و توزیع دمایی مناسب و مطبوعی را در داخل ساختمان ایجاد می کند. این مقاله به تشریح کامل تکنولوژی کولر ویند فری یا کولر بدون باد می پردازد.

کولر ویندفری چیست

کولر های ویندفری آخرین تکنولوژی در زمینه سیستم های تهویه مطبوع و کولر گازی است که با استفاده از روش های نوین سطح جدیدی از آسایش را جهت تهویه منازل ایجاد کرده است.

کولر ویند فری یا کولر بدون باد همانند دیگر مدل های کولر های اسپلیت دمای هوای اتاق شما را کنترل می کند اما با این تفاوت که احساس ناخوشایند سرد را احساس نمی شود و تهویه فضای اتاق به صورت دلچسب تری ایجاد می شود. همچنین میزان مصرف انرژی بسیار پایین تری نسبت به کولر های اسپلیت دارند.

ساخت دستگاه تهویه مطبوعی که برای خنک کردن فضا متکی به وزش شدید باد نباشد کار ساده ای نیست و برای این کار نیاز به ایجاد راه جدیدی است تا هوای مطبوع خروجی را تبدیل به نسیمی آرام بکند.

سیستم سرمایش ویندفری

 

دستگاه تهویه مطبوع ویند فری یا بدون باد علاوه بر این که مقدار قدرت وزش باد سرد را به حداقل مقدار خود رسانده است ، توانسته است مقدار مصرف را نیز تا حد بسیار زیادی کاهش دهد که باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود.

 

اجزا کولر ویند فری

عملکرد کولر ویندفری

زمان خواب شب ، ساکنین نیازمند به یک تهویه با ثبات و دمای ثابت دارند تا خواب شبانه متعادلی داشته باشند و به این صورت صبح سر حال از خواب بلند می شوند.

تکنولوژی ساخت کولر گازی ویند فری دارای سه مشخصه می باشد:

  • پنل خروجی کولر دارای 21000 سوراخ بسیار ریز می باشد که باعث می شود خروج هوای خنک از آن بسیار آرام صورت بگیرد و احساس گرما و یا سرمای ناگهانی نکنید.
  • الگوریتم سیستم کنترلی کولر بدون باد از روشی مخصوص برای کنترل سرعت باد در فن و کنترل کمپرسور استفاده می کند.
  • کولر ویندفری بر خلاف سیستم های قدیمی که تک جهته هستند. با ایجاد جریان چند جهته در مسیر های متفاوت می تواند فضای بیشتری را هدف قرار دهد.
سرمایش سریع کولر ویند فری

مرحله اول سرمایش

عملکرد کولر ویند فری

مرحله بدون باد سرمایش

نحوه عملکرد کولر ویندفری

در مرحله اول روشن شدن کولر ویند فری ابتدا به حالت نرمال رفته و تا رسیدن دمای هوا به حالت ایده آل در این حالت می ماند که به آن حالت سرمایش سریع گفته می شود. در این حالت کولر با بیشترین ظرفیت کار می کند و با بیشترین سرعت فضا را خنک می کند. پس از رسیدن به دمای تعیین شده ، به حالت ویند فری یا بدون باد می رود.

در حالت بدون باد ، جریان هوا به آرامی از 21000 منفذ ریز از کولر خارج می شود و یک جریان آرام با سرعت 0/15 متر بر ثانیه با توزیع دمایی مناسب ایجاد می کند و به طوری که نوسان دمایی در اتاق وجود نداشته باشد.

موتور 8 قطبی کولر ویندفری

موتور کولر ویند فری

تغییر تنظیمات بین این دو سیستم به صورت اتوماتیک صورت می گیرد و برای تغییر حالت بین سرمایش سریع و سرمایش بدون باد نیازی به تغییر دستی تنظیمات نیست.

تکنولوژی جدید در کولر ویندفری با استفاده از اینورترهای 8 قطبی که روش نوین در تکنولوژی اینورتر ها است که از یک موتور 8 قطبی به جای موتور 4 قطبی استفاده می کند. بنابراین گشتاور متوازنی ایجاد می کند که باعث افزایش راندمان دستگاه ، کاهش لرزش دستگاه و کاهش میزان سر و صدا در حالت سرمایش سریع می شود و در نهایت باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

سرمایش سریع کولر ویندفری

کولر در حالت سرمایش سریع

سرمایش بدون باد کولر ویندفری

کولر در حالت ویندفری

مزایای کولر ویندفری

این کولر به دلیل تکنولوژی جدید آن دارای مزایای بسیار زیادی است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است:

کاهش مصرف انرژی

کولر در حالت سرمایش بدون باد تا 72 درصد میزان انرژی را نسبت به حالت سرمایش سریع کاهش می دهد ، در این حالت کمپرسور با فرکانس پایین تر کار می کند تا دمای آسایش حفظ شود و موتور فن داخل اتاق با کمترین دور کار می کند. بنابراین می توانید سیستم سرمایش خود را روشن کنید بدون این که نگران قبض برق خود باشید.

توزیع دمایی مناسب

یکی از مشکلاتی که بسیاری از سیستم های تهویه مطبوع دچار آن هستند، توزیع دمایی نامناسب است که معمولا در محدوده پرتاب باد کولر ، شرایط دمایی مناسب و در نقاط خارج از آن محدوده دما از حالت ایده آل بالاتر هستند. کولر ویندفری تواسته است این مشکل را حل کند. کولر گازی ویندفری با ایجاد قابلیت چند جهته بودن و همچنین به همراه داشتن خروجی های عریض تر هوا و همچنین با استفاده از حالت سرمایش بدون باد امکان توزیع دمایی مناسب را در داخل خانه ایجاد می کند.

کولر های ویندفری

کنترل دمای کولر

عدم برخورد باد مستقیم

کولر گازی ویندفری بعد از متعادل ساختن دمای اتاق در حالت سرمایش سریع ، به حالت بدون باد رفته و در این حالت ، کولر بدون ایجاد جریان شدید باد فضای خانه را متعادل نگه می دارد و فرد در منزل بدون این که باد شدیدی به او برخورد کند ، احساس آسایش و رفاه را دارد.

جلوگیری از ورود ذرات و گرد و غبار و بیماری ها

کولر گازی ویند فری با استفاده از فیلتر های جدید جلوی پرتاب ذرات و گرد و غبار را گرفته وی همچنین به دلیل سرعت پایین هوا در آن امکان بلند شدن گرد و غبار بسیار کمتر می شود. همچنین این فیلتر ها تا 99 درصد باکتری ها و ویروس های مضر را کاهش می دهد و از بروز بیماری ها و ذرات مضر و آلرژی زا جلوگیری کرده و محیطی پاک و تمیز را ساکنین فراهم می کند.

اتصال به اینترنت اشیا

کولر ویند فری با قابلیت اتصال به سیستم هوشمند خانگی قابلیت کنترل از طریق وای فای را فراهم می کند و از این طریق می توان برنامه و عملکرد آن را مشخص کرد. همچنین می توان از این طریق میزان مصرف انرژی دستگاه را به شما می دهد.

با برنامه ریزی از طریق این سیستم ، دیگر نیاز نیست که در تابستان نگران گرمای خانه باشید و منتظر خنک شدن خانه بمانید. چرا که به وسیله این سیستم می توان از داخل ماشین یا مترو ، قبل از اینکه وارد خانه بشوید دستگاه تهویه را روشن نموده تا در زمان رسیدن به منزل ، خانه شما به دمای خنک و ایده آل رسیده باشد. همچنین در صورتی که خانه تان ترک کرده اید و متوجه شدید که فراموش کردید که کولر را خاموش کنید ، از طریق نرم افزار و از راه دور می توانید سیستم را خاموش کنید

در بخش زیر می توانید نحوه عملکرد کولر ویندفری در دو حالت سرمایش سریع و حالت بدون باد را مشاهده کنید:

برداشت و ترجمه از samsung

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 04 / 11
دسته :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839