چگونگی نصب چراغ ریلی فروشگاهی (Light Track)

ایجاد نور انعطاف پذیر و قابل حرکت با استفاده از نوار های ریلی و همچنین چراغ ریلی انجام می گیرد. کاربرد این نوع چراغ در فروشگاه ها ، موزه ها ، گالری عکس و همچنین آشپزخانه می باشد. این نوع چراغ ها قابل تنظیم در زوایای مختلف هستند که در مکان های زیادی برای نمایش بهتر اجسام در زیر نور و برجسته کردن آن استفاده می شوند.

فیلم زیر چگونگی نصب نوار ریلی و مراحل نصب چراغ ریلی در یک آشپزخانه را نشان می دهد و به همین منظور تغذیه برق نوار ریلی را از چراغ سقفی ثابت می گیرد. این مطلب چگونگی انتخاب بهترین روشنایی و خرید چراغ ریلی را به مخاطب شرح و ارائه می دهد.

مراحل نصب چراغ ریلی

برق را از فیوز اصلی اتاق قطع کنید. پوشش لامپ را بردارید و هر لامپ ممکن است دارای یک پوشش متفاوت باشد. بسیاری از آنها یک پیچ در وسط چراغ دارند و برخی دیگر در اطراف لبه بیرونی پیچ دارند. پیچ را باز کنید تا به قسمت اتصالی چراغ به سقف دسترسی پیدا کنید و سپس لامپ چراغ سقفی را باز کنید. پیچ یا مهره هایی را که پایه ثابت چراغ سقفی را به جعبه نگه میدارد را باز کنید. پایه ثابت را پایین آورید.

نصب چراغ های ریلی در آشپزخانه یا فروشگاه

برای تغذیه نوار های ریلی می توان از چراغ سقفی موجود برق گرفت.

سیمها  را از طریق جعبه سقف برای نصب چراغ ریلی بیرون بکشید و اتصالات ریل را به برق فاز و نول متصل کنید. موقعیت پیچ های نصب شده بر روی سقف را تعیین کنید. بر اساس حفره های ریل چراغ ریلی این کار را انجام دهید. حفره سوراخ ½ اینچ را به دیوار نزدیک و به سقف متصل کنید. سوراخ را ترجیحا از نقطه شروع سیستم نورپردازی سقفی اندازه بگیرید. بر اساس مسیر نور و سیستم نورپردازی و با استفاده از یک مداد ، حفره و سوراخ های بعدی را نشانه گذاری کرده و با دریل مخصوص ، حفره ها را به قطر مناسب پیچ ایجاد کنید.

ریل های نواری برای نصب چراغ ریلی

بر اساس تعداد چراغ ها و وزن احتمالی تعداد پیچ ها را انتخاب و نصب کنید.

اکثر تولیدکنندگان اتصالات را برای استفاده ارائه می دهند. وزن چراغ را برای تعیین تعداد اتصالات مشخص کنید. صفحه پوشش سیم کشی را نصب کنید. کابل برق را به نوار ریلی وصل کنید و از طریق حفره جعبه سوئیچ آن را به بیرون بکشید. تغذیه کابل برق را به انتهای نوار ریلی برای اتصالات بعدی نصب گنید. برای مسیر های مختلف بدون زاویه ی مشخص می توانید از اتصالات انعطاف پذیر تا 90 درجه نصب کنید. در صورت نیاز نوار ریلی بعدی را اتصال دهیدو همچنین توجه داشته باشید که محاسبات الکتریکی برای نصب حداکثر چراغ ریلی را در نظر بگیرید.

نصب چراغ ریلی در فروشگاه ها

در پوش پوشش سیم های اتصال بسیار مهم است و حتما آن را نصب کنید.

 برای نصب چراغ ریلی دستور العمل هر چراغ را بخوانید. اکثر اتصالات با چرخش یک فلنج نصب شده به انتهای چراغ ریلی و نوار ریلی مرکزی انجام می شود. بعد از چرخش فلنج انتهایی ، اتصال به نوار سیم هادی جریان در نوار ریلی انجام می گیرد. در انتها هر چراغ را می توانید بر روی ریل حرکت دهید و مکان های دلخواه را برجسته نمایید.

منبع : This Old House ،  Home Tips

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 04 / 28
دسته :

نظرات کاربران

سلام آیا چراغ ریلی قابل جابجایی است؟برای برق رسانی به چراغ از سیم استفاده می شود.

    با سلام خدمت شما و ممنون از توجه شما به مقاله چراغ ریلی.
    با توجه به ساختار ریلی این چراغ ، می توان آن را جابجا کرد.
    برای برق رسانی داخل هر متر از ریل یک ترمینال برای اتصال منبع تغذیه وجود دارد.

سلام، وقت بخیر
من توی اتاقم چراغ ریلی دارم و از اینکه نورش رو تنظیم کردم دیگه روشن نشد!؟
یعنی سوخته!؟

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839