بیلدینگ پلاس
بیلدینگ پلاس

پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC )

روز به روز افراد بیشتری به استفاده از پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) روی می آورند.  در این نوشته به بررسی و ذکر عواملی که باعث محبوبیت و افزایش تقاضای یکی از انواع پنجره ، پنجره یو پی وی سی شده است پرداخته می شود. در ابتدا پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) تعریف می شود و اجزای تشکیل دهنده آن، موارد کاربرد آن معرفی می گردد. همچنین سعی شده است تا با مقایسه یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) با دیگر مصالح مورد استفاده در پنجره ها، به خواننده اطلاعات لازم برای انتخاب محصول مناسب داده شود.

خرید پنجره یو پی وی سی

یو پی وی سی چیست

پی وی سی(پلی وینیل کلراید) یک پلاستیک فشرده و سخت با کاربرد زیاد است. پی وی سی (PVC) درکنار پروپیلن و پرواتیلن یکی از سه ماده مهم ترموپلاست (گرمانرم) است که در سراسر جهان تولید می شود و مورد بهره برداری فراوان قرار می گیرد.

در سطح جهانی، حدود ۶۰٪ از پی وی سی (PVC) تولیدی، در زیرساخت ها و به شکل لوله های آب، فاضلاب، زهکش ها، پروفیل در و پنجره، خانه های پیش ساخته، کابین های قابل جابجایی، سقف های کاذب، کابل و سیم، نرده و … مورد استفاده قرار می گیرد. به همین علت پی وی سی (PVC) لقب “پلاستیک زیر ساخت” را کسب کرده است.

نمونه هايي از پنجره یو پی وی سی

به علت اینکه پی وی سی (PVC) ماده ای مفید برای کاربردهای متنوع است، در فرایند تولید این محصول مواد افزودنی مانند تثبیت کننده های حرارتی، روان کننده ها، رنگ ها ، تثبیت کننده های UV و … به آن اضافه می شوند تا از به دست آوردن ویژگی های مکانیکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

با توجه به این فرآیند که “ترکیب” نام می گیرد،پی وی سی (PVC)، تبدیل به یک پلاستیک بسیار سازگار و تطبیق پذیر می شود که امکان تولید محصولات بسیار سخت (یو پی وی سی غیر پلاستیکی یا UPVC) و نیز محصولات بسیار نرم و اتعطاف پذیر همچون FPVC را ایجاد می کند.

با افزودن مواد روان کننده می توان پی وی سی را انعطاف پذیرتر و نرمتر کرد. اگر هیچ  ماده افزودنی روان کننده ای به این ترکیب اضافه نشود، ماده ای سخت  به نام یو پی وی سی (Unplasticized PolyVinyl Chloride) ایجاد می شود که گاهی به پی وی سی سخت شناخته می شود.

مطابق با فرهنگ لغت آکسفورد، پلی وینیل کلراید غیر پلاستیکی(UPVC)، ماده ای سفت و سخت، دارای فرمول شیمیایی مقاومتر در مقایسه با PVC است که در صنعت ساختمان و برای ساخت لوله، قاب پنجره و سازه های دیگر کاربرد دارد. UPVC ماده ای ترموپلاست(گرمانرم که دارای قابلیت ارتجاعی بر اثر حرارت دادن است) دارای استحکام و مدول الاستیسیته  بالاست.

نمونه لوله هاي پی وی سی

استفاده از پی وی سی در ساخت لوله

پی وی سی (PVC) با یو پی وی سی (UPVC) چه تفاوتی دارد

پی وی سی (PVC) به عنوان یک پلاستیک انعطاف پذیر برای تولید طیف گسترده از لوله ها استفاده می شود. لوله های پی وی سی بزرگتر اغلب در لوله کشی برای توزیع آب غیر قابل شرب استفاده می شوند. لوله های PVC همچنین می توانید برای عایق بندی کابل های برق استفاده شوند.

جدول تفاوت هاي ماده یو پی وی سی با پی وی سی

مقایسه مواد پی وی سی با یو پی وی سی

یو پی وی سی (UPVC) به عنوان جایگزینی برای چوب در ساخت و ساز، از جمله در  قاب های پنجره (به خصوص پنجره های دو جداره) و آستانه پنجره استفاده می شود. یو پی وی سی (UPVC) همچنین به جای چدن برای انواع خاصی از لوله کشی های سنگین و تخلیه  فاضلاب استفاده می شود.

لوله های PVC کوچک و باریک گاهی اوقات در تجهیزات پزشکی یافت می شود. PVC همچنین در چرم و یا لباس ضد آب ، کفپوش وینیل، کفش، اسباب بازی، فضای داخلی ماشین و کابل ماشین، پرده های حمام، و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.

از آنجا که نگرانی های بهداشتی کمتر در ارتباط با یو پی وی سی (UPVC) وجود دارد، آن را در وسایل پزشکی و دندان پزشکی مورد استفاده قرار دادند. به عنوان مثال، یو پی وی سی (UPVC) گاهی اوقات برای نگهدارنده دندان استفاده میشود.

یو پی وی سی (UPVC) بسیار با دوام تر از پی وی سی (PVC) است. با این حال، هر دو در برابر نور خورشید، اکسیداسیون و انواع مواد شیمیایی مقاوم هستند.

نه پی وی سی (PVC) و نه یو پی وی سی (UPVC) زیست تخریب پذیر نیستند. با این حال، یو پی وی سی (UPVC) قابل بازیافت است و می تواند در دمای بسیار بالا به محصولات و یا لوله های جدید تغییر شکل پیدا کند.

پی وی سی (PVC) برای قاب های پنجره استفاده نمی شود، هر چند برخی از تولید کنندگان ممکن است عنوان “PVC” را برای اشاره به پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) خود استفاده کنند. اما یو پی وی سی (UPVC) برای قاب های پنجره و در کاربرد فراوانی دارد.

نمونه اي از پنجره یو پی وی سی در آشپزخانه

پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC )

پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) چیست

وجه تسمیه پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) به دلیل این واقعیت است که قاب مورد استفاده در این پنجره ها  از مقاطع یو پی وی سی (UPVC) است که برای شکل گیری پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) در قطعات و اندازه های مناسب برش داده و سپس بهم وصل شده اند. مقاطع فولاد یا آلومینیوم تقویتی نیز در بخش های داخلی قاب قرار گرفته که موجب افزایش سختی آن می شود.

پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) به طور گسترده ای در سراسر جهان از صحراهای آریزونا تا سردترین بخش هایی اسکاندیناوی و روسیه و از بخش های استوایی مالزی و تایلند تا چین، کره، تایوان و بسیاری مناطق دیگر جغرافیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

اروپا و آمریکای شمالی نیز غالبا فقط از پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) برای ساخت بناهای مسکونی، چه در ساخت بنای جدید و چه نوسازی بنای قدیمی استفاده می کنند.

نمونه اي ازپنجره یو پی وی سی از پايين باز شو

مزایای پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC )

مزایای پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC )

حال  به بررسی و کشف این واقعیت می پردازیم که چرا مردم پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) را انتخاب می کنند؟ برای پاسخ به این پرسش ما ابتدا باید به درک ویژگی­ های این پنجره ها بپردازیم. چندین عامل باعث محبوبیت این نوع پنجره ها شده است:

پنجره یو پی وی سی با دوام و سخت

پنجره یو پی وی سی با دوام و سخت

پنجره یو پی وی سی سخت و با دوام است

قاب های UPVC با پلیمر وینیل که با اتم های کلر محاصره شده اند، ساخته شده و در واقع پلاستیک نیست و می تواند به خوبی فولاد کار کند. از این رو این مواد مستحکم هستند. یو پی وی سی (UPVC) ماده بسیار بادوامی است، طول عمر این ماده در لوله های آب و فاضلاب حداقل ۱۰۰ سال است و اکثر غریب به اتفاق پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) که بیشتر از  ۲۵ سال از نصب آن می گذرد، هنوز هم قابل استفاده است. آزمایش های کیفی در و پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) برای مقاومت در برابر اشعه ماورابنفش که حفظ شفافیت و طول عمر آن را در معرض تابش مستقیم آفتاب تضمین می کند، این موضوع را (طول عمر زیاد پنجره ها را) تصدیق می کند. همچنین این پنجره ها مقاومت بالایی در برابر آب و هوا، طوفان، باران دارا هستند که این ویژگی آنها را منحصر به فرد کرده است.

عکس حرارتي از پروفايل پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC )

عکس حرارتي از پروفيل پنجره یو پی وی سی

بهبود آسایش حرارتی و کاهش مصرف انرژی پنجره UPVC

برخلاف فلزات یو پی وی سی (UPVC) غیر رسانا است، به این معنی که استفاده از آن در قاب های پنجره موجب می شود که حرارت انتقال نیابد و در نتیجه به پایداری(ثبات) دمای داخلی ساختمان کمک شایانی می کند. رده انرژی قاب های پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) در محدوده با بهره وری بالا جای می گیرد. این موضوع به سبب هدایت حرارتی بسیار کم این قاب ها می باشد. در نتیجه، در این قاب ها حرارت ارزشمند نمی توانند به راحتی مصالح دیگر(همچون فلزات و …) فرار کنند. قاب های پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) گرایش بیشتری به صرفه جویی در مصرف انرژی و بهینه سازی نسبت به انواع دیگر قاب ها از جمله آلومینیوم دارند. این قاب ها با درزبندی و هوابندی مناسب از خروج گرمای داخل(در اقلیم های سرد) جلوگیری می کنند و امکان آسایش و راحتی ساکنین و صرفه جویی انرژی را تا میزان ۲۰ -۲۵% فراهم می آورند. ترکیب قاب های پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) و شیشه دو جداره باعث ایجاد پنجره های بسیار کارآمد از لحاظ مصرف انرژی می شود. با توجه به توانایی این پنجره ها در حفاظت از انرژی در طول زندگیشان فلز پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) به عنوان پنجره سبز شناخته می شود و بیشترین امتیاز را برای صرفه جویی مصرف انرژی در مقایسه با پنجره های چوبی و فلزی کسب می کنند.

پنجره یو پی وی سی عایق صوتی مناسبی است

پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) با شیشه دوجداره قادر به کاهش سر و صدا به میزان ۷۰٪ هستند. میزان کاهش صدا توسط این قاب ها بین ۲۰ تا ۳۰ دسیبل است. این ویژگی باعث می شود پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) برای استفاده در مدارس، بیمارستان ها، رستوران ها ، دانشکده ها و مراکز اجتماعات ایده آل باشد.

پنجره UPVC نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی ندارد

مزیت بزرگ تمامی محصولات با کیفیت یو پی وی سی ( پنجره UPVC )این است که آنها نیاز رنگ آمیزی به علت ساییدگی و خوردگی و یا آب بندی(درزبندی) ندارند. این مساله نیاز به نگهداری پنجره را در طول عمر آنها به طور قابل توجهی کاهش می دهد. به علاوه این محصولات می تواند در هر چند سال یا بیشتر به وسیله یک پارچه مرطوب و یا مواد شوینده تمیز شوند. این قاب ها زنگ نمی زنند، پوسیده نمی شوند، ساییده و یا متورم نمی شوند. ضد موریانه هستند.

قابلیت بازیافت پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC )

اگر همه مزایای پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) را کنار بگذاریم و فقط جنبه زیست محیطی آن را در نظر بگیریم پی می بریم که مزایای استفاده از این محصول به جای چوب چقدر حایز اهمیت است. از آنجا که UPVC قابل بازیافت است هیچ خطری مرتبط با آن وجود ندارد. قاب های پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) اغلب تا ۱۰ بار قابلیت بازیافت دارند. این پروفیل ها می‌توانند کاملا با مواد خام ساخته شوند و یا دارای یک هسته از ضایعات و مواد بازیافتی  باشند که توسط یو پی وی سی (UPVC) پوشیده شده است.

پنجره UPVC دارای فرم ها و شکل های متنوعی است

فرم هاي مختلف پنجره یو پی وی سی

تنوع فرم ، اندازه و رنگ با پنجره UPVC

یکی دیگر از ویژگی های پروفیل یو پی وی سی یکی از انواع درب و پنجره ، دسترسی به ابعاد و اندازه های متنوع است. پنجره های یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) در انواع بسیار متنوعی از نظر استایل و الگوی بازشو و با پروفیل منحنی نرم و … در بازار وجود دارند. که همه این الگوها بسیار زیبا و جذاب به نظر می رسند. قاب های یو پی وی سی در انواع مختلف در و پنجره از جمله پنجره های عمودی، پنجره های کشویی، پنجره های ارسی، پنجره های فرانسوی و درهای دو جداره در بازار عرضه می شوند. علاوه بر نوع، شکل هندسی و روش باز کردن پنجره، برخی دیگر از امکانات متنوع طراحی که سبک و ظاهر کلی پنجره را تعیین می کند، وجود دارد.این به بدان معنی است که معماران و یا صاحبان ساختمان می توانند سبک پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) را با سبک معماری ساختمان هماهنگ کنند که این موضوع از اهمیت زیادی برای جنبه های بصری هم برای بناهای جدید و هم برای ساختمان قدیمی که نوسازی می شوند و باید سبک معماری آنها حفظ شود،  برخوردار است.

رنگ هیا متنوع پروفایل یو پی وی سی دارد

رنگ هاي مختلف در پنجره یو پی وی سی

پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) با قابلیت رنگ آمیزی امکان آزمودن سبک ها و سلایق شخصی را به کاربر می دهد. پنجره UPVC با طیف وسیع رنگی خود امکان استفاده از سبک های پنجره های سنتی و مدرن را فراهم می آورند و در عین ایجاد جذابیت بصری، مزایای حقیقی یو پی وی سی را حفظ می کنند. دو راه برای رنگی نمودن UPVC وجود دارد.

 1. رنگ آمیزی: گرچه UPVC در تمام طیف رنگی موجود است،گزینه های محبوب رنگ آمیزی آن رنگ چوب بلسان بنفش، چوب ماهون و بلوط طلایی می باشد.همه پنجره های رنگ شده از جمله رنگ های ذکر شده، دارای هزینه ای حدود ۴۰ درصد بیشتر از پنجره های سفید رنگ هستند.
 2. لمینت یا روکش کردن: رنگ پروفیل پایه UPVC  برای روکش کردن معمولا قهوه ای است. در طول فرایند روکش کردن، UPVC با چند فویل بسیار نازک پوشش داده می شود. این فویل در برابر تاثیرات بیرونی، مانند ضربه و یا هوازدگی بسیار مقاوم  است و می تواند عملا هر رنگ و طرحی را ایجاد کنند. در حالی که ورقه های تک رنگ و ورقه با طرح چوب، کاملا رایج هستند، پیدا کردن یک طرح گل، هر چند از لحاظ فنی امکانپذیر است، بعید می نماید.
نمونه لمينت شده پنجره یو پی وی سی

نمونه لمينت شده پنجره UPVC

مقاومت شیمیایی بالای پنجره یو پی وی سی

پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) به خوردگی ناشی از هوای اشباع از نمک مقاوم است و این ویژگی قاب های پنجره یو پی وی سی را برای بناهای ساحلی ایده آل می سازد.

امنیت بالا با پنجره UPVC

پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) با استفاده از سیستم های چند قفله سطح بالایی از امنیت را برای خانه و یا فضاهای تجاری ارایه می دهند.

سایر مزایای  پنجره یو پی وی سی

UPVC ماده ای ارزان و دردسترس است.یو پی وی سی ماده ای سبک وزن است، این سبک وزنی به نصب راحت این پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) کمک می کند. علاوه بر این ها بسیاری دیگر از ویژگی ها مانند ضد زنگ بودن، شیک و با دوام، انعطاف پذیر، ساخت و نصب آسان و … را برای پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) می توان نام برد.

نمونه اي از پنجره چوبي

پنجره چوبی

تفاوت بین پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) و پنجره های آلومینیومی و چوبی

هر یک از مصالح مزیت های خاص خود را دارند اما در این میان تفاوت های بدیهی بین آنها وجود دارد.

 1. هزینه: پنجره آلومینیومی تقریبا همیشه گران تر از پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) است. در این میان پنجره چوبی گران تر از هر دو مورد است.
 2. دوام و ماندگاری: گرچه به طور معمول طول عمر پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) بلند است، اما این قاب ها دارای استهلاک بالاتری نسبت به پنجره آلومینیومی که دوام بیشتری دارد، هستند.
 3. بهره وری انرژی: در حال حاضر برای ساخت پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) از پروفیل های پیچیده ای استفاده می شود که حداکثر بهره وری انرژی را در پی دارد.
 4. زیبایی شناسی: پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) در رنگ، طرح و ابعاد از تنوع بیشتری برخوردار است. یو پی وی سی همچنین امکان ایجاد طرح چوب را فراهم می آورد.
 5. عایق صدا: یکی از دلایلی که باعث برتری پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) نسبت به پنجره آلومینیومی شده است، قابلیت عایق بودن آن است. یو پی وی سی توانایی این را دارد که صدای های خارجی ساختمان را مهار کند. این ویژگی یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC )  است.
 6. سهولت تعمیر و نگهداری: پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) بهترین گزینه برای مواردی است که ما به دنبال مصالحی با نگهداری آسان هستیم. پنجره UPVC تنها به صورت منظم نیازمند تمیز کردن(با دستمال مرطوب) است تا از پوسیده شدن و محو شدن جلوگیری کند.
 7. مقاومت در احتراق: پی وی سی در برابراحتراق مقاوم است، این ماده خود خاموش شونده می باشد. دمای احتراق upvc 400درجه سانتی گراد است که نسبت به چوب که دارای دمای احتراق ۲۱۰ درجه است بسیار بالاتر است.
 8. بهداشت: پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) بهداشت بالایی را تامین می کند. باد، گرد و غبار و باکتری ها را خارح از بنا نگه می دارد.

همچنین ماده UPVC زمان ساخت کل را کاهش می دهد. طرح و ابعاد و اندازه ها در ساخت بسیار دقیق است. این محصول وزن کمی دارد که البته این موضوع باعث می شود برای ساختن در مناسب نباشد.

نمونه پنجره یو پی وی سی رنگ شده

نمونه رنگ شده پنجره UPVC

اجزای یک پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC )

در تصویر زیر اجزای پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC ) نمایش داده شده است.

نمايش اجزاي پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC )سه جداره

اجزای پنجره یو پی وی سی سه جداره

مقایسه پنجره آلومینیومی ترمال بریک و پنجره یو پی وی سی

اگر شما به دنبال پنجره های مناسبی برای خانه یتان هستید، ممکن است بین پنجره یو پی وی سی و یا پنجره های ترمال برک که به طور خاص طراحی شده اند، مردد باشید. در پنجره های نوع دوم (ترمال بریک) محافظت در برابر عوامل جوی و بهره وری انرژی بیشتر از پنجره های یو پی وی سی به چشم می خورد. با این حال، پنجره های UPVC هنوز هم بسیار محبوب هستند و هر دو این پنجره ها میتوانند پایدار و مقرون به صرفه باشند. گاهی اوقات تصمیم گیری بین این دو تنها به مقایسه ویژگی های مختلفشان باز می گردد.

مقطع پنجره آلومینیومی ترمال بریک ( پنجره UPVC )

نمونه ای از مقطع پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک

در مقاله پنجره آلومینیومی ترمال بریک در مورد این نوع از پنجره ها گفته شد که در اینجا به آنها اشاره می کنیم:

آلومینیوم متریال بسیار محبوبی برای استفاده در قاب پنجره است. اما این فلز رسانای بسیار خوبی نیز می باشد و امکان انتقال گرما و سرما را به راحتی فراهم می آورد. پنجره آلومینیومی ترمال بریک می تواند به کاهش آلودگی صوتی نیز کمک کند، در حالیکه بعضی از پنجره های ونیلی این قابلیت را ندارند. آلومینیوم همچنین نرم تر است و راحت تر پردازش می شود و به شکل مقاطع غیرمعمول در می آید. خانه های طراحی شده به صورت قدیمی و سنتی نیز از مزیت های پنجره های آلومینیومی بهره برده اند.

برداشت و ترجمه از hazlemerewindowsdiffenalbanywindows

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

Review: 5 - "پنجره یو پی وی سی ( پنجره UPVC )" by , written on اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۶

روز به روز افراد بیشتری به استفاده از پنجره یو پی وی سی […]

مقالات مرتبط

مقطع پروفيل پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

در این نوشته به معرفی و بررسی پنجره آلومینیومی ترمال بریک یکی از انواع پنجره پرداخته و اجزای تشکیل دهند ...

نمايش ساختار برچسب عايق حرارتی ساختمان

برچسب عایق حرارتی شیشه ساختمان (ویندو فیلم حرارتی)

در نوشته پیش رو برآنیم تا برچسب عایق حرارتی شیشه ساختمان را به عنوان یک لایه کم گسیل معرفی نموده، اجزا ...

مردی در حال کار و خوشحال در کنار شیشه کم گسیل

شیشه کم گسیل (Low-E) در ساختمان

در این نوشته شیشه کم گسیل(Low-E) که یکی از محصولات علم نانوتکنولوژی در ساختمان است را معرفی و ساختار آن ...

دیدگاه ( 17 )

 1. سمیرا۰۳ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  پنجره های منزل ما UPVC هستند و جای دست کثیف روی آنها مانده و با دستمال مرطوب پاک نمی شود، از چه مواد شوینده ای میتوانم برای پاکسازی آنها استفاده کنم؟

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۰۳ خرداد ۱۳۹۶

   سلام . براي تميز كردن پنجره یو پی وی سی UPVC مي توانيد از مخلوط آب و صابون استفاده كنيد تا بدون باقی گذاشتن اثر گرد و غبار، پنجره ها را براق سازد
   توجه داشته باشید شیشه های دوجداره را میتوان با شیشه پاک کن شست اما برای قاب پنجره های upvc حتما از اب و صابون استفاده کنید.

   پاسخ
  • ارمیا۰۳ خرداد ۱۳۹۶

   سلام خانومه سمیرا،
   من فکر میکنم مخلوط مقدار کمی سرکه سفید با مایع ظرفشویی و آب بهتر جواب بده.

   پاسخ
 2. ارمیا۰۳ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  محتوای مطالب خیلی خوب و قابل درک بود .
  متشکرم

  پاسخ
 3. سمیرا۰۳ خرداد ۱۳۹۶

  ممنونم از راهنمایی تون
  فقط‌ سرکه سفید به پنجره upvc آسیب نمیزنه؟

  پاسخ
  • تحریریه بیلدینگ پلاس۰۴ خرداد ۱۳۹۶

   از سرکه به مقدار کم استفاده کنید.

   پاسخ
 4. احمد۰۴ خرداد ۱۳۹۶

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  اگر ممکنه در مورد رگلاژ پنجره هابی یو پی وی سی هم توضیح دهید
  متشکرم

  پاسخ
 5. سیمین۲۰ خرداد ۱۳۹۶

  سلام
  لطفا بفرمایید تفاوت قیمت پنجره upvc عادی با پنجره فرم دار (مثلا گرد) در هر متر چقدر است

  پاسخ
 6. عزیز محمدی۲۳ فروردین ۱۳۹۷

  سلام
  برای فروش دارید؟
  برای آزمایشگاه پنجره یو پی وی سی بهتره یا آلومینیوم؟
  چون با مواد خاصی کار میکنیم

  پاسخ
  • هیات تحریریه بیلدینگ پلاس۲۳ فروردین ۱۳۹۷

   با سلام
   بله در قسمت محصولات مرتبط می توانید به لینک تولید در و پنجره یو پی وی سی مراجعه کنید
   مقاومت یو پی وی سی در خورندگی و مواد شیمیایی بهتر از آلومینیوم هست

   پاسخ
 7. شاکری۳۰ فروردین ۱۳۹۷

  سلام . واقعا پنجره های یو پی وی سی خیلی توی صدا نیومدن از اطراف تاثیر داره مخصوصا جاهایی که محله شلوغ هست

  پاسخ
  • هیات تحریریه بیلدینگ پلاس۳۰ فروردین ۱۳۹۷

   با سلام
   ممنون از توجه شما
   بله پنجره upvc در زمینه عایق صوت عملکرد بسیار مناسبی دارد

   پاسخ
 8. اوسانلو۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

  سلام . چه برندی واسه پروفیل پنجره یو پی وی سی دارید؟
  و قیمت پنجره دوجداره چقدره؟

  پاسخ
  • هیات تحریریه بیلدینگ پلاس۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

   سلام . برای پنجره دوجداره یو پی وی سی از برندهای متنوعی مانند وین تک و ویتابست استفاده می شود. برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی می توانید به قسمت محصولات مراجعه کنید و یا ابعاد پنجره و نوع بازشو آن را برای ما ارسال نمایید.

   پاسخ
 9. اس . م۲۸ خرداد ۱۳۹۷

  سلام . از نظر عایق بودن عملکرد پنجره دوجداره یو پی وی سی بهتر هست یا ترمال بریک؟

  پاسخ
  • هیات تحریریه بیلدینگ پلاس۲۸ خرداد ۱۳۹۷

   پنجره ترمال بریک نسبت به پنجره آلومینیومی اختصاصی عملکرد عایقی بسیار مناسب تری دارد و در پروفیل ترمال بریک دیگر آلومینیوم به عنوان یک رسانا عمل نخواهد کرد. یو پی وی سی در کل پروفیلی است عایق و نیاز به تمهیدات خاصی برای عایق شدن ندارد . پنجره دوجداره ترمال بریک و پنجره یو پی وی سی از نظر عملکردی مشابه هم هستند و بیشتر تفاوت آن ها در زیبایی و عمر مفید پروفیل ها خواهد بود.

   پاسخ
 10. حسینی۰۵ تیر ۱۳۹۷

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما همکار عزیز و گرامی. وبسایت بسیار عالی و کاملی دارید و من خیلی لذت بردم.

  پاسخ

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*ورود به بخش بررسی محصولات