فیلم نصب سقف کششی

سقف کشسان ، نوعی سقف کاذب معلق با ساختاری انعطاف پذیر بوده و طرح ها و رنگ های متنوعی را شامل می شود. نصب سقف کششی می تواند همراه با سقف کاذب معمولی و یا تایل کناف اجرا شود. سقف کشسان می تواند با تصاویر و اشکال مختلف مطابق با سلیقه اشخاص طراحی و اجرا گردد.

سقف کشسان از دو جز اصلی تشکیل شده است که شامل پارچه ای سبک وزن از جنس پی وی سی و ریل های مخصوص می باشد. پارچه PVC این نوع از سقف کاذب تحت فرایند حرارتی خاصیت کشسانی پیدا می کند.  پروفیل نصب سقف کششی بر روی سقف یا روی دیواری اجرا می شود و پارچه پی وی سی در داخل آنها نصب می شود.

علاوه بر بکارگیری سقف کشسان در پوشش سقف ، می توان از این تکنولوژی در پوشاندن دیوارها ، ساخت انواع پنل ال ای دی و پخش کننده های نور همچنین برای طراحی غرفه های نمایشگاهی در فرم ها و اشکال مختلف استفاده نمود. سقف کشسان این امکان را برای طراحان داخلی ساختمان فراهم می سازد  تا بدون هیچ گونه نگرانی و محدودیتی از انواع چراغ های روشنایی و دتکتور اعلام حریق یا بازشوهای تهویه را در سقف و دیوار استفاده نمایند.

نصب سقف کششی

برای نصب سقف کششی ابتدا ریل ها که زیر ساخت سقف پارچه ای محسوب می شود  را روی سقف یا دیوار در ارتفاع مشخصی نصب می کنند. حداقل عمق مورد نیاز برای اجرای سقف کاذب کشسانی برابر 3 الی 4 سانتی متر خواهد بود. البته در هنگام نصب سقف کششی باید به فضای مورد نیاز برای تجهیزات تاسیساتی و اجزای سیستم روشنایی زیر سقف پارچه ای توجه نمود . بعد از نصب زیرساخت ریلی سقف ، پارچه پی وی سی کشسان تحت حرارت حدود 50 درجه سیلسیوس قرار می گیرد و در ریل ها جایگذاری می گردد. در این حالت پارچه کاملاً کشیده شده تا پس از سرد شدن هیچگونه تغییر ابعادی نداشته باشد. در صورت وجود پنل روشنایی سقفی و سایر اجزای نورپردازی ، دتکتور اعلام حریق ، انواع سنسور تشخیص حرکت و سنسور روشنایی می توان در پارچه حفره هایی با ابعاد مناسب ایجاد نمود.

 

 popcornceilingsolution , phoenixstretchceilings ,  برداشت و ترجمه از

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 03 / 22
دسته :

نظرات کاربران

به خاطر نوع پارچه سقف کشسان ترنس ، نصب سقف کششی ترنس هم مثل همین هست؟ یا فرق داره؟

    پارچه سقف کشسان در انواع مختلف جنس یکسانی دارد و از نظر مقاومت تفاوتی با یکدیگر ندارند . سقف کشسان نورگذر مانند دیگر انواع سقف کششی با حرارت دادن پارچه و نصب آن در داخل ریل انجام می شود.

فیلم نحوه ی اجرای سقف کشسان خیلی جالب بود . فکر نمیکردم بشه اجرای سقف کاذب با همچین سرعتی انجام شه.

    ممنون از توجه شما به فیلم نصب سقف کشسان

سلام . کلاس آموزش نصب سقف کشسانی هم دارید؟ از کجا میشه اطلاعات گرفت؟

    سلام
    آموزش نصب سقف کشسان توسط تیم آکادمی بیلدینگ پلاس برگزار می شود برای کسب اطلاعات در رابطه با ثبت نام و هزینه دوره می توانید با ما تماس بگیرید.

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839