نصب سقف کاذب ( سقف کناف )

نصب سقف کاذب با توجه به نوع شبکه بندی و یا کشسان بودن آن متفاوت است. برای نصب سقف کشسان تنها پروفیل های دیواری در اطراف سقف نصب می شوند و سپس پارچه سقف کشسان اجرا می شود. برای نصب سقف کاذب کناف ابتدا باید شبکه بندی آلومینیومی برای نگه داشتن پانل گچی اجرا شود و در نهایت تایل کناف بر روی آن اجرا گردد.

نحوه نصب سقف کاذب و جزییات آن

برای نصب سقف کاذب ابتدا نیاز به اندازه گیری دقیق طول و عرض کار و کشیدن نقشه سقف است. سپس بر اساس اندازه تایل سقف کاذب ، شبکه بندی زیر ساخت سقف بر روی نقشه کشیده می شود. با جدا کردن عمق سقف کاذب از هر دو طرف دیوار و نشانه گذاری توسط تراز لیزری و یا چاک لاین ،خطی صاف برای نصب پروفیل دیواری شبکه به دست می آید. بعد از نصب پروفیل ها در هر چهار طرف نوبت به پروفیل T شکل تقسیم بندی های میانی می رسد. برای نصب پروفیل T شکل با تقسیم بندی 60 سانتی متری از یک دیوار ریسمان هایی از دو طرف وصل می شوند . سپس آویزهایی از سقف متصل می شوند تا توانایی تحمل وزن پروفیل ها را داشته باشند . پروفیل های طولی با اندازه کامل بر روی پروفیل دیواری نصب می شوند و T شکل های عرض با طول 60 سانتی متر بریده شده و نصب می شوند.

پانل های گچی در ابعاد 60 * 60 بر روی شبکه های آلومینیومی قرار میگیرند و در صورتی که کناره های دیوار فاصله ای کمتر از 60 سانتی متر داشته باشد ، پانل کناف بریده می شود. برای نصب روشنایی می توان از پنل ال ای دی 60*60 و یا هالوژن های توکار استفاده نمود. برای نصب هالوژن ها نیاز به برش دایره ای با اره و یا گرد بر است.

سقف کاذب کناف با نورپردازی و اجرای دریچه برای تهویه مطبوع و تاسیسات

نصب سقف کاذب با ایجاد دریچه برای تهویه

پانل گچی نیاز به هیچگونه چسب یا مواد فیکس کننده ای ندارد و تنها با قرار گرفتن بر روی شبکه بندی آلومینیومی نصب می شود . همین امر موجب شده است که تاسیسات کار شده در زیر سقف در دسترس باشد و در مواقع نیاز به سادگی برداشته شوند.

برداشت و ترجمه از armstrong

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 06 / 25
دسته :
برچسب ها : پنل سقف کاذب

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839