شومینه مدرن

شومینه های داخل ساختمان بیش از گرم کردن محیط ،  تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی هستند. انواع متفاوتی از شومینه وجود دارد ، اما بطور کلی شومینه بر اساس سوخت ، ظاهر و شکل ، متریال و سبک تقسیم بندی می شود. شومینه بر اساس چیدمان فضا شامل سه سبک شومینه مدرن ، معاصر و یا شومینه کلاسیک می باشد.

انواع سبک شومینه

دسته بندی سبک شومینه تا حدودی وابسته به ابعاد و متریال های تشکیل دهنده آن است . به طور مثال شومینه هایی از جنس استیل بیشتر در سبک مدرن به کار می روند . از انواع سبک شومینه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

شومينه مدرن منقلي پذيرايي

شومینه سبک کلاسیک

شومینه سنتی به طور معمول از سنگ یا آجر ساخته می شود. اگر چه شومینه کلاسیک می تواند گاز سوز و یا برقی باشد اما شومینه سنتی بیشتر هیزمی است و با تداعی طبیعت در خانه باعث ایجاد فضایی دلپذیر و آرامش بخش می شود.

سبک معاصر

بیشتر شومینه های سبک معاصر دارای خطوط تیزی هستند و از متریال سنتی مانند آجر یا سنگ استفاده می کنند ، اما اینکار را به شکل ظریفی انجام می دهند. شومینه امروزی بیشتر برای خانه های شیک مناسب است.

شومینه مدرن

مینیمال بودن شومینه مدرن ، استفاده از متریال با دوام ، عدم نیاز به اختصاص دادن فضایی مشخص باعث جذابیت و مورد استقبال قرار گرفتن شومینه مدرن شده است. شومینه مدرن بیشتر از اینکه راهکاری برای تأمین گرمای محیط باشد ، باعث زیبایی دکوراسیون فضا می شود.

همخوانی رنگ دکوراسيون پذيرايی با قاب چوبی شومينه مدرن

رنگ متضاد و طرح برجسته روی دیوار شومینه

برای اینکه از شومینه به عنوان عنصر زیبا کننده در کنار گرمایش بتوان بهره برد ، باید شومینه را نقطه کانونی اتاق قرار داد. راه های رسیدن به این هدف عبارتند از:

  • نصب روشنایی تاکیدی بر بالای تاج شومینه مدرن
  • متعادل کردن شومینه مدرن با یک طراحی هندسی
  • نقاشی یا کاشی کاری بر دیوار شومینه با رنگ متضاد و طرح برجسته و خاص
  • اضافه کردن یک طاقچه بالای شومینه
  • اضافه کردن یک لبه سکو ما