فیلم طراحی روشنایی داخلی با نرم افزار دیالوکس

DIALux یک نرم افزار قدرتمند برای محاسبات روشنایی و طراحی نورپردازی با قابلیت های معماری می باشد. در فیلمی که مشاهده می نمایید ، طراحی روشنایی داخلی توسط نرم افزار دیالوکس در قالب یک فیلم آموزشی به نمایش در آمده است.

در پایان نیز چند نمونه پروژه طراحی روشنایی داخلی اجرا شده است که در غالب یک فیلم مشاهده می شود.

طراحی روشنایی داخلی با دیالوکس

نورپردازی داخلی نیاز به ترکیبی از مهارت های معماری و علم روشنایی دارد که در نرم افزار دیالوکس به خوبی این دو موضوع قرار داده شده اند. در نرم افزار دیالوکس با قابلیت طراحی سه بعدی فضا های داخلی خانه و پیاده کردن طرح نقشه خانه در نرم افزار ، محاسبات روشنایی و رنگ روشنایی را نیز به صورت دقیق انجام می دهد و طراحی روشنایی داخلی ساختمان را کامل می کند.

 

طراحی روشنایی و نورپردازی خانه می تواند خلق و خوی ما، بهره وری ما، سلامت روانی و کیفیت زندگی اجتماعی ما را تحت تأثیر قرار دهد. هنگام طراحي و يا طراحي مجدد خانه، مي توان با نورپردازی دقيق و اثر گذار، بر شرایط و سلامت محیط تاثیر بسزایی گذاشت. اولین گام این است که انواع و گزینه های نورپردازی داخلی را درک کرد که در مقاله طراحی نورپردازی به طور دقیق بسط داده شده است. گام بعدی در طراحی روشنایی داخلی ، تعیین میزان نور و چیدمان منابع نوری است. طراحی روشنایی داخلی ساختمان را قبل از انجام می توان با نرم افزار دیالوکس به طور کامل و دقیق شبیه سازی کرد و مقادیر محاسبات روشنایی را انجام داد.

نورپردازی و طراحی روشنایی داخلی

طراحی روشنایی داخلی ساختمان و نورپردازی

طراحی روشنایی داخلی نقش مهمی در چگونه دیده شدن ظاهر خانه دارد. طراحی روشنایی نور باعث می شود که عملکرد فضا های خانه به طور کامل با یک نورپردازی عالی تعریف شود.

هنگام انتخاب لامپ ال ای دی برای داخل خانه ، انواع عوامل مورد نظر وجود دارد که مهمترین آن، اندازه اتاق مورد نظر می باشد که در داخل نرم افزار به صورت شماتیک طراحی و شبیه سازی می شود. اندازه اتاق و کارایی فضا به طور معمول تعداد منابع روشنایی مورد نیاز برای دستیابی به نور دلخواه را تعیین می کند.

در فیلم زیر چند نمونه طراحی روشنایی داخلی ساختمان ها و اجرای نورپردازی نشان داده شده است.

منبع : DIALux , Light Search

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 03 / 03
دسته :

نظرات کاربران

طراحی روشنایی داخلی با نرم افزار به چه صورتی انجام میگیرد ؟ هزینه طراحی روشنایی داخلی برای یک خانه ۱۱۰ متر مربعی چقدر است ؟

    با سلام. ممنون از توجه شما به فیلم آموزشی طراحی روشنایی با نرم افزار دیالوکس
    در ابتدا برای هر پروژه طراحی روشنایی و نورپردازی نقشه خانه را تحویل گرفته و یک طرح رایگان اولیه به مشتری داده می شود. سپس بعد از انعقاد قرارداد ، طراحی به صورت کامل انجام می گیرد. لازم به ذکر است که در صورت تامین تجهیزات روشنایی از سوی همین شرکت برای پروژه ، طراحی روشنایی داخلی به صورت رایگان انجام می گیرد.

ممنون از کلیپ نمونه طراحی روشنایی و اجرای نورپردازی . واقعا عالی بود. ایده های زیادی گرفتم

    با سلام. ممنون از توجه شما به مقاله طراحی روشنایی داخلی با نرم افزار DIALux

بعد از طراحی روشنایی آیا تامین تجهیزات انواع محصولات ال ای دی را دارید ؟

    با سلام. ممنون از توجه شما برای مقاله طراحی روشنایی داخلی
    لطفا برای خرید انواع چراغ روشنایی به بخش محصولات مراجعه نمایید.

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839