سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

ارتقاء سیستم اعلام حریق با برنامه نویسی در نرم افزار و همچنین سیستم های قابل برنامه ریزی صورت گرفت که در این مقاله قصد داریم به معرفی و شرح مزایای سیستم اعلام حریق آدرس پذیر بپردازیم. همچنین مشاهده فیلم زیر باعث درک بهتر مزایا و کاربرد های این نوع سیستم اعلام می شود.

در سیستم های هشدار حریق از این سیستم بسیار استفاده می شود که نیاز به برنامه ریزی مختصری دارد که کارشناسان برنامه نویسی آن را انجام می دهند.

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر چیست

پنل هشدار آتش نشانی ارتباط مستقیم با هر تجهیز اعلام حریق مانند دتکتور یا اسپرینکلر دارد و در صورت حریق یا آتش سوزی ، می تواند مکان دقیق را به ماموران اطلاع دهد. بنابراین سیستم اعلام حریق آدرس پذیر در امر پیشروی اطفا حریق کمک فراوانی می کند. در یک سیستم معمولی و یا سیستم های 2 سیم ، هر 10 عدد آشکارساز یا دتکتور در یک منطقه به یک پنل متصل می شود و بعد از وقوع حادثه ، مامور باید تحقیق بیشتری برای پیدا کردن مکان آتش سوزی انجام دهد.

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر به عنوان یک سیستم هشدار حریق با قابلیت اطمینان بالا محسوب می شود. اما مزایای دیگری نسبت به سیستم 2 سیمه اعم از ذخیره سابقه زنگ ، برنامه ریزی ، کاهش کابل کشی و غیره دارد. با معرفی سیستم اعلام حریق آدرس پذیر ، شناخت مکان دقیق وقوع حادثه از سوی هر سنسور امکان پذیر شد و همچنین این سیستم قابلیت برنامه ریزی دقیق دارد. هر سنسور یا دتکتور در سیستم اعلام حریق آدرس پذیر دارای یک کد شناسایی است که پس از ارسال پالس وقوع خطا در ساختمان ، بر روی صفحه نمایش برای ماموران قابل رویت است. در سیستم اعلام حریق آدرس پذیر علت وقوع حادثه نیز قابل برنامه ریزی است.

سیستم های اعلام حریق قابل پذیر

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

در این سیستم برنامه ریزی شده ، آشکارسازها ، صدا ها و رابط ها با همان جفت سیم برای همه مناطق کایل کشی می شوند ، بنابراین این کار باعث می شود تا سرعت نصب سریع تر شود و همچنین 40 درصد کاهش میزان کابل کشی در مقایسه با مدل متعارف قدیمی تر دارد.

در حالی که مزایای سیستم های آدرس دهی آشکار است اما در دسر های نصب و راه اندازی را دارد. نصب کنندگان سیستم اعلام حریق آدرس پذیر نیاز به لپ تاپ ، نرم افزار و در بسیاری از موارد راه اندازی پنل خاص نیاز دارند. به طور کامل یک سیستم آدرس پذیر می‌تواند گام‌های مشخص شده ای برای برنامه نویسی تنظیم کند که این کار توسط مأمور راه اندازی نصب اجرا و برنامه نویسی می‌شود.

منبع : Discount Fire Supplies

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 04 / 31
دسته :

نظرات کاربران

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر قابل تعمیر است ؟ عمر یک سیستم اعلام حریق چثدر است ؟

    بله. سیستم های اعلام حریق برنامه پذیر قابل تعمیر هستند و تجهیزات جانبی انها تقریبا 6 سال طول عمر دارند. این تجهیزات شامل سنسور ها ، دتکتور ها و آشکار ساز ها می شود.

با سلام و خسته نباشید بستر انتقال صدا و انتقال پیغام در سیستم اعلام حریق ادرس پذیر یکی است.

    با سلام ممنون از توجه شما به مقاله سیستم اعلام حریق آدرس پذیر
    در این سیستم ها انتقال داده و پیام به صورت دستورات پالسی و دیجیتالی می باشد.
    بنابراین در سیستم اعلام حریق آدرس پذیر هر تجهیز به صورت مجزا تغذیه الکتریکی می شود.

با درود خدمت شما
قیمت سیستم اعلام حریق ادرس پذیر برای یک آپارتمان 24 واحدی در 6 طبقه مسکونی و دو طبقه پارکینگ چقدر می شود ممنون.

    لطفا برای پاسخ به این کامنت تماس بگیرید و با توجه به مشاوره کارشناسان بیلدینگ پلاس ، قیمت سیستم اعلام حریق آدرس پذیر را برآورد کنید

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839