بررسی دیزل ژنراتور کامینز اصلی ( Cummins Diesel Generator )

دیزل ژنراتور کامینز ، از یک موتور دیزلی ساخت کارخانه اصلی با کوپل ژنراتور های مختلف برای تولید توان الکتریکی تشکیل شده است. در این مقاله موتور های دیزلی با برند Cummins بررسی و معرفی می شوند و همچنین انواع ژنراتور های کوپل مورد استفاده نیز به صورت مختصر بیان می گردند. در پایان مشاهده ویدئو از ژنراتور های دیزلی کامینز اصلی نیز پیشنهاد می شود.

معرفی کمپانی دیزل ژنراتور کامینز اصلی

کامینز در طراحی و ساخت تجهیزات تولید برق یک رهبر جهانی محسوب می شود. Cummins علاوه بر دیزل ژنراتور محصولات یو پی اس و برق اضطراری نیز تولید می نماید. تمام جنبه های طراحی ، ساخت و سرویس مجموعه دیزل ژنراتور کامینز در یک شرکت به هم پیوسته می باشد. تمام اجزای اصلی و سیستم های کنترل و موتور توسط Cummins تولید می شوند. این روش به این معنی است که هر تجهیز از یک مجموعه تولیدی ، با یکدیگر در کارخانه هماهنگ شده اند. مجموعه دیزل ژنراتور کامینز سیستم آماده به کار ، سیستم قدرت پایه ، گارانتی تکمیلی ، تعمیر و نگهداری دوره ای با برنامه و خدمات اضطراری روزانه ارائه می دهد.

دیزل زنراتور کامینز اصلی در رنج های مختلف

انواع خدمات کمپانی کامینز در زمینه تولید برق و انرژی عبارتند از :

 • برق اضطراری UPS کامینز
 • مراکز داده و DCC
 • تولید برق دائمی
 • تولید برق اضطراری و آماده به کار
 • تولید برق نیروی دریایی و کشتی
 • دکل های مخابراتی

GenSets تجاری در طیف وسیعی از اندازه ها برای دسترسی به هر برنامه در دسترس هستند. Cummins GenSets قادر به شروع و بارگذاری در کمتر از 10 ثانیه و در یک مرحله می باشد. همچنین از قابلیت اطمینان مکانیکی و الکتریکی قابل اعتمادی نیز برخوردار است.

ژنراتور دیزلی Cummins

ویژگی های دیزل ژنراتور کامینز

دیزل ژنراتور Cummins به منظور افزایش قابلیت دسترسی و قابلیت اطمینان برق در سراسر جهان طراحی شده و تولید کنندگان برای تهیه برق پشتیبان اضطراری ، آماده به کار ، قدرت اولیه و یا برنامه های کاربردی مانند مراقبت های بهداشتی ، تاسیسات تصفیه آب و فاضلاب ، تولید ، تاسیسات دولتی ، معادن و ساختمان های بزرگ تجاری ، دیزل ژنراتور کامینز بالاتر از 1 مگاوات با قابلیت CHP و تولید همزمان برق و حرارت پیشنهاد و تولید می کنند.

ژنراتورهای ماژول اسب بخار High Horsepower توسط Power Command® (کنترل دیجیتال) کنترل می شوند که با دیگر اجزای سیستم قدرت هماهنگ می شوند و می توانند به راحتی پیکربندی شوند تا نیازهای تولید برق مشتریان جهانی را تامین کند. تمام محصولات اسب بخار در سطح بالا به گونه ای طراحی و ساخته شده است که برای ارائه بالاترین قابلیت اطمینان و بهره وری کامل باشد.

کمپانی Cummins با بیش از 80 سال تجربه دریایی که با عرضه دیزل ژنراتور دریایی و کشتی رانی برای کاربرد های تجاری، تفریحی و دولتی در سراسر جهان به دست آورده ، دیزل ژنراتور کامینز ارائه دهنده همان قابلیت اطمینان و دوام می باشند که از شرکت Cummins انتظار می رود.

قابلیت های ویژه دیزل ژنراتور کامینز

نیروگاه های قابل اطمینان و ایمن که انتظار می رود بدون محدودیت در شرایط سخت ترین شرایط آب و هوایی و بی ثباتی انجام شوند، نیازمند نیازهای صنعت نفت و گاز هستند.

Cummins با تعهد به ارائه محصولات طراحی شده برای ارائه مشتریان نفت و گاز در بالاترین سطح قابلیت اطمینان ، دوام ، عملکرد و با کمترین هزینه عملیات ، به خواسته های شرکت ها و نیروگاه های بزرگ و صنعت نفت و گاز پاسخ می دهد. تکنولوژی کامینز با توانایی های مورد نیاز برای حفظ عملکرد در سخت ترین شرایط مهندسی ساخته شده است. با قدرت Cummins ، صنعت نفت و گاز و نیروگاه های بزرگ می تواند با افزایش روز افزون و بهره وری بیشتر ، کارایی داشته باشند.

خط تولید ژنراتورهای دریایی کامینز عبارت است از : Cummins Onan و C power Generators که برای خدمات کشتی و نیروی دریایی استفاده می شود. این به این معنی است که تمام عناصر مجموعه ژنراتور با هماهنگی کامل سیستم برای عملکرد مطلوب و حداکثر کارایی طراحی شده اند و دیزل ژنراتور کامینز توسط شبکه جهانی تحویل و پشتیبانی می شود.

همچنین سیستم دیزل ژنراتور کامینز خانگی ویژگی هایی از قبیل زیر را دارا است که عبارتند از :

 • توانایی های تشخیص از راه دور
 • عملیات فوق العاده کارآمد
 • طراحی بسیار فشرده
 • طراحی شده برای طول عمر
 • مدیریت بارهای هوشمند
 • راه حل پشتیبان گیری و قابل برنامه ریزی
استفاده از برق حالت دائم در صنعت با استفاده از تولید برق کامینز

تولید برق دائم برای صنعت نفت و گاز و پتروشیمی

تولید برق دائم

دیزل ژنراتور کامینز بیش از یک قطعه تجهیز است. هنگامی که شما یک سیستم قدرت Cummins را انتخاب می کنید، می توانید مطمئن باشید که آن را با تخصص نرم افزار – از جمله آزمایش ، اعتبار سنجی و پشتیبانی سایت – مهندسی می کنید تا قدرت قابل اعتماد را در برنامه های کاربردی خود ارائه کنید. در ذیل ویژگی های دیزل ژنراتور کامینز برای قدرت و تولید برق دائم آورده شده است :

 • راه حل های تخصصی برای محیط های کاربردی
 • قابلیت اطمینان و دوام تجهیزات در کاربرد های امنیتی و ضروری
 • انتخاب موتور اصلی یا موتور دیزل یا گاز به صورت کوپل با دیگر ژنراتور ها
 • سیستم همپوشانی ، عملیات از راه دور و نظارت و کنترل
 • قدرت کامل برای نیازهای فوری یا موقت
 • پشتیبانی پس از فروش قابل اعتماد
موتور گازسوز برای تولید برق

موتور های گازسوز تولید برق پر قدرت

برق پشتیبان یا اضطراری

برای سیستم برق پشتیبان در زمان اضطراری یا بحرانی باعث می شود که دیزل ژنراتور کامینز را انتخا کنیم و Cummins اولین انتخاب برای سیستم های آماده به کار است که انرژی مداوم برای به حداکثر رساندن بهره وری و به حداقل رساندن خطر را فراهم می کند سیستم های Cummins Power Command® بهترین ژنراتور های تولید برق اضطراری و برق آماده به کار هستند:

 • ژنراتور دیزلی و گاز طبیعی از 4 تا 2700 کیلو وات است
 • کنترل هوشمند دیجیتال و یکپارچه
 • سیستم های کنترل Power Command ( تکنولوژی هوشمند Power Command در کنترل دیجیتال یکپارچه )
 • انتقال سوئیچ ها از 40 تا 3000 آمپر
 • سیستم های موازی
 • محوطه عایق صدا ( کانوپی )
 • 24/7 خدمات و پشتیبانی
قطعات و لوازم یدکی کامینز اصلی

استفاده از قطعات یدکی کامینز اصلی توسط نمایندگان مجاز

تعمیر و نگهداری موتور های دیزلی کامینز

برای عملکرد بالا و عمر طولانی دیزل ژنراتور کامینز ، نیاز به بازرسی دوره ای و تعمیر و نگهداری با برنامه ضروری می باشد.

برای نگهداری ژنراتور cummins به نکات زیر توجه کنید :

 1. اطلاعات و اقدامات معمولی درمورد دیزل ژنراتور کامینز و چگونگی تعمیر و نگهداری دوره ای موتور دیزل را مطالعه کنید. (این بهترین راه برای پیشگیری از خرابی می باشد. )
 2. اگر ژنراتور کامینز در شرایط جوی نامناسب اعم از گرمای زیاد و گرد و خاک کار می کند ، بازدید از ژنراتور را بیشتر و دوره های تعمیر و نگهداری را کوتاه تر کنید.
 3. برای بهینه سازی عمر مفید ژنراتور ، از آخرین بازرسی و تعمیرات در تاریخ انجام شده و مقدار ساعت کارکرد را یادداشت و گزارش نویسی شود.
 4. برای بازرسی ، تعمیر یا تعویض دستگاه و سیستم کنترل ژنراتور می توان به تعمیر کاران و بازرسان متفاوتی همکاری کنید ، اما برای گارانتی و تخصصی بودن کار بازرسی و تعمیر همیشه از نمایندگی های مجاز ژنراتور cummins استفاده کنید.

دیزل ژنراتور کامینز از کسب و کار شما در برابر خطرات قطعی برق و خسارات ناشی از آن حفاظت می کند. برنامه powercare بر روی تنظیمات ژنراتور نصب شده و از سیستم شما محافظت بیشتر و بهتری را به عمل می آورد. شرکت سازنده بنا به نیاز سفارش دهنده ، Powercare مخصوص را طراحی می کند. Powercare یک راه حل امن ، راحت و کامل برای مدیریت ژنراتور های تولید برق یک مجموعه می باشد.

کارخانه اصلی تولید موتور های دیزلی و گازی کامینز

کارخانه اصلی Cummins

گارانتی و ضمانت نامه دیزل ژنراتور کامینز اصلی

برای اطلاعات مربوط به گارانتی ، از طریق تماس با توزیع کننده شرکت Cummins اطلاعات کسب کنید.

شرکت دیزل ژنراتور کامینز با پشتیبانی خود احساس غرور و رضایت در خریداران خود ایجاد می کند. Cummins برای تاکید بر کیفیت محصولات خود با ارائه برنامه های تمدید گارانتی محصولات خود را پشتیبانی می کند. اگر یک دیزل ژنراتور کامینز اصلی را تهیه و خریداری کردید ، می توانید برای تمدید گارانتی آن نیز با نماینده مجاز آن تماس حاصل نمایید. برنامه گستره تمدید گارانتی شرکت مزایایی دارد که به آن ها اشاره می شود :

 • ریسک های ناشی از خرابی های غیر منتظره
 • تعمیر و تعویض دستگاه توسط تگنسین های مجرب و استفاده از قطعات یدکی اصلی کامینز
ژنراتور های مورد استفاده برای کوپل با دیزل ژنراتور ها

کوپل دیزل ژنراتور کامینز با انواع مولد برق

موتور دیزل ژنراتور کامینز از کارخانه اصلی وارد می شود و با ژنراتور های مختلف کوپل و مونتاژ می شوند. کانوپی ( اتاقک عایق صدا ) نیز همراه با شاسی فولادی ضد حریق ساخته و نصب می گرد. انواع ژنراتور های کوپل با دیزل ژنراتور کامینز عبارتند از :

 • ژنراتور استمفورد انگلیس ( STAMFORD )
 • ژنراتور مکالته ایتالیا ( mecc alte )
 • ژنراتور لینز ایتالیا ( LINZ )
 • ژنراتور لوری سامر فرانسه ( LEROY SOMER )
 • ژنراتور سینکرو ایتالیا ( Sincro )

منبع : Cummins

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 07 / 26
دسته :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839