بررسی دیزل ژنراتور پرکینز ( Perkins Diesel Generator )

برای 85 سال Perkins در زمینه طراحی و ساخت موتور دیزلی یا گازی با کیفیت بالا را به ارمغان آورده است. پرکینز یکی از پیشرفته ترین و جامع ترین موتورهای دیزلی و گازی را ارائه می دهد. دیزل ژنراتور پرکینز ، از یک موتور دیزلی ساخت انگلستان به همراه کوپل ژنراتور و شاسی فولادی ضد حریق تشکیل شده است. ژنراتور های مختلفی برای تولید انرژی الکتریکی با موتور های دیزلی Perkins کوپل می شوند.

در این مقاله قصد داریم که دیزل ژنراتور های پرکینز را به طور دقیق بررسی و معرفی کنیم. همچنین در ادامه با مشاهده یک ویدئو از پرکینز، ژنراتور های قابل کوپل را نیز معرفی می کنیم.

معرفی و بررسی دیزل ژنراتور Perkins انگلیس

معرفی موتور دیزل ژنراتور پرکینز

Perkins دارای محصولات مناسب برای پاسخگویی به نیاز های کلیه بخش های کلیدی در بازار برق است. موتور های دیزلی پرکینز انگلستان در حالت پشتیبانی و اضطراری برای کارخانه ها ، مراکز اداری ، بیمارستان ها ، فرودگاه ها و مجتمع های تجاری تولید توان الکتریکی را ارائه می دهند. همچنین از دیزل ژنراتور پرکینز برای تولید برق در مناطق دور از شبکه سراسری مانند برج های مخابراتی استفاده فراوانی می شود. شرکت پرکینز انگلستان متشکل از نمایندگی ها با پشتیبانی کامل که قادر هستند هزاران ساعت تولید توان الکتریکی را با اطمینان بالا ارائه دهند.

عرفی دیزل ژنراتور پرکینز و بررسی شرایط تحویل و نصب آن

کوپل موتور های دیزلی مگاواتی با ژنراتور های مختلف

Perkins طیف وسیعی از موتور های دیزلی و گازی را برای کوپل با ژنراتور های مختلف در سراسر جهان تولید و عرضه می نماید که تمام نیاز های الکتریکی را برطرف می کند. با استفاده از موتور های دیزلی Electropak ( موتور دیزل به همراه سیستم تهویه هوا و رادیاتور آب ) براحتی می تواند یک ژنراتور مناسب را انتخاب و با دیزل ژنراتور پرکینز کوپل کرد. رنج تولید توان الکتریکی توسط دیزل ژنراتور های پرکینز انگلستان از 5 کیلو وات تا 2.5 مگاوات می باشد.

دیزل ژنراتور پرکینز برای تولید برق در کارخانه ها ، ادارات و مراکز خرید استفاده می شود و می تواند به عنوان توان اضطراری پشتیبان و یا توان دائم مورد بهره برداری قرار بگیرد. در حالت پشتیبان و اضطراری از 100 درصد ظرفیت نامی دیزل ژنراتور پرکینز استفاده می شود اما در حالت تولید توان دائم ، از 80 درصد ظرفیت کل دیزل ژنراتور بارگیری می شود. موتور های سری 400 نیز برای مناطق دور افتاده مانند دکل های مخابراتی مناسب می باشند.

خط تولید موتور های دیزلی و گازی Perkins

خط تولید کارخانه پرکینز واقع در انگلستان

ویژگی های دیزل ژنراتور پرکینز

موتور های دیزلی پرکینز در زمینه های مهم کسب و کار ، مانند اتاق سرور ، مراکز داده و سایت ها برای پشتیبانی آنلاین و تامین ثابت برق اضطرای کاربرد فراوانی دارند. برای تامین توان اضطراری در بیمارستان ها نیز ار موتور برق های پرکینز استفاده می شود. همچنین برای تامین توان دائم در معادن و مناطق دور افتاده نیز از دیزل ژنراتور پرکینز به وفور استفاده شده است. با دیزل ژنراتور پرکینز قدرت لازم در هر زمان در اختیار قرار دارد و موتور های دیزلی پرکینز دارای دو سال گارانتی به همراه شبکه جهانی توزیع کنندگان است که توسط افراد متخصص پشتیبانی می شود. همچنین نمایندگان در سراسر جهان توزیع شده اند تا قطعات و لوازم یدکی اصلی پرکینز را ارائه دهند.

دیزل ژنراتور پرکینز ساخت انگلستان

مزایای استفاده از دیزل ژنراتور Perkins

سوخت و احتراق مطلوب ، قدرت قابل اعتماد ، مصرف کم روغن ، نرخ سایش کم و صرفه اقتصادی از نشانه های موتور های الکتریکی EP Perkins هستند. نسبت فشرده سازی به تولید توان الکتریکی بدین معنی است که در هر شرایطی نسبت بار به مقدار مصرف سوخت متوازن و متناسب است. با نسبت استحکام به توان تولیدی و وزن دیزل ژنراتور ، قدرت چگالی بالایی در کوچکترین حجم ممکن ارائه می شود که موتور های EP حمل و نقل ، نصب آسان و ارائه خدمات تعمیر و نگهداری عالی دارند.

قیمت دیزل ژنراتور پرکینز با ژنراتور کوپل و شاسی فولادی

بررسی انواع دیزل زنراتور های پرکینز انگلیس

Perkins با بزرگترین تولیدکنندگان اصلی برق ( نیروگاه ها ) و همچنین کوچکترین توسعه دهنده های برق ( DG ) کار می کند. مشتریان پرکینز را به دلیل طیف وسیعی از محصولات و پشتیبانی عالیانتخاب می کنندموتورهای EP در رنج های بین 5 کیلو وات تا 2500 کیلو وات عرضه می شوند که هم به عنوان برق پشتیبان و هم به عنوات تولید توان دائم استفاده می شوند. موتور های دیزلی پرکینز همواره بر روی فراهم آوردن بیشترین قدرت از کوچکترین بسته با آرامترین نویز تمرکز می کند. دیزل ژنراتور پرکینز مصرف سوخت کم و بازدهی بالا دارد و می تواند در طیف وسیعی از دمای محیط کار کند.

پک کامل تعمیرات دوره ای و اساسی موتور های دیزلی پرکینز

کیت خدمات تعمیر و نگهداری

طیف وسیعی از کیت های سرویس از طریق شرکت پرکینز برای موتور های خود ارائه شده است که بعد از 500 الی 1000 ساعت برای اکثر موتور های استاندارد و در دوره تعمیرات اساسی استفاده می شود. کیت ها مرتب سازی را ساده تر انجام می دهند و مزیت فوق العاده ای برای داشتن تمام قطعات در یک بسته بندی آسان برای حمل و نقل وجود دارد. قطعات یدکی نیز شماره گذاری شده اند تا برای پیگیری تغییرات و گارانتی آسان باشد. در مجموع 12 کیت خدمات وجود دارد که شامل موتور های دیزل ژنراتور پرکینز استاندارد سری 400 و 1100 می شود.

اتصال موتور های دیزلی یا گازی پرکینز به اپلیکیشن توسط بلوتوث

کنترل از را دور دیزل ژنراتور پرکینز با استفاده از بلوتوث

اپلیکیشن Perkins

برنامه Perkins My Engine همه اطلاعات موتور را ارائه می دهد. این یک برنامه رایگان در دسترس برای چندین زبان برای پشتیبانی از تعمیر و نگهداری ، ضمانت اصل بودن کالا و نصب موتور است. همچنین می توان از Perkins® Platinum Protection و تاریخ انقضای آن مطلع شد. ویژگی های نرم افزار پرکینز برای دیزل ژنراتور عبارتند از :

 • ضمانت اصل بودن موتور Perkins
 • آموزش نصب در هنگام نصب
 • نکات تعمیر و نگهداری
 • چک لیست تعمیرات دوره ای اساسی
 • چک کردن شماره سریال قطعات یدکی اصلی
 • امکان اتصال موتور به اپلیکیشن Perkins با بلوتوث و کنترل از راه دور دیزل ژنراتور پرکینز
الیکیشن و نرم افزار موتور های دیزلی پرکینز

Perkins My Engine App

ژنراتور های مورد استفاده برای کوپل با دیزل ژنراتور ها

کوپل دیزل ژنراتور پرکینز با انواع ژنراتور های برق

موتور دیزل ژنراتور پرکینز از انگلیس وارد می شود و با ژنراتور های مختلف کوپل و مونتاژ می شوند. کانوپی ( اتاقک عایق صدا ) نیز همراه با شاسی فولادی ضد حریق ساخته و نصب می گرد. انواع ژنراتور های کوپل با دیزل ژنراتور پرکینز عبارتند از :

 • ژنراتور استمفورد انگلیس ( STAMFORD )
 • ژنراتور مکالته ایتالیا ( mecc alte )
 • ژنراتور لینز ایتالیا ( LINZ )
 • ژنراتور لوری سامر فرانسه ( LEROY SOMER )
 • ژنراتور سینکرو ایتالیا ( Sincro )

در ادامه فیلم کارخانه اصلی تولید دیزل ژنراتور پرکینز نمایش داده شده است.

در زیر فیلم نصب و استفاده از اپلیکیشن کاربردی موتور های دیزلی پرکینز را مشاهده نمایید.

منبع : Perkins

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 07 / 10
دسته :

نظرات کاربران

دیزل ژنراتور ما از نوع پرکینره در حال کار خاموش شد و فهمیدیم گازوئیل باک تمام شده. پس از پر کردن باک چند بار استارت زدیم ولی دیزل ژنراتور روشن نمی شه مشکل از کجا میتونه باشه

  با سلام.
  سیستم حریق موتور های دیزلی بدون شمع و بر اساس فشار پیستون است.
  بنابراین هنگامی که سوخت به اتمام می رسد ، هوا میگیرد و به اصطلاح باید هواگیری شود.
  برای همین منظور با استفاده از پیچ هواگیری که در بدنه دیز ژنراتور تعبیه شده است ، این امر صورت می گیرد و موتور روشن می شود.

سلام
میخام بدونم موتور پرکینز ۸ سیلندر 4008tag2 برای چاه آب عمیق(120m) کارایی داره؟
مصرفش در ساعت چند لیتره؟

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839