بررسی دیزل ژنراتور لوول اصلی ( LOVOL Diesel Generator )

دیزل ژنراتور لوول ، از یک موتور دیزلی ساخت کارخانه اصلی با کوپل ژنراتور های مختلف برای تولید توان الکتریکی تشکیل شده است. در این مقاله موتور های دیزلی با برند LOVOL بررسی و معرفی می شوند و همچنین انواع ژنراتور های کوپل مورد استفاده نیز به صورت مختصر بیان می گردند.

در پایان مشاهده ویدئو از ژنراتور های دیزلی لوول اصلی نیز پیشنهاد می شود.

ژنراتور های دیزلی لوول اصلی در رنج های تولید توان مختلف

معرفی کمپانی دیزل ژنراتور لوول

کمپانی لوول در چین با تولید موتور های دیزلی ، ماشی آلات کشاورزی ، موتور های گازی ، وسایل نقلیه و تجهیزات راه سازی و ساختمانی در شهر شاندونگ چین شروع به فعالیت می کند. دیزل ژنراتور لوول با موتور های دیزلی و گازی برای تولید برق اضطراری و دائم در سراسر جهان عرضه می گردند. دیزل ژنراتور لوول با موتور های دیزلی در رنج های بین 25KVA تا 200KVA به همراه کوپل فابریک در دسترس هستند که برای تولید برق دائم و همچنین تولید برق اضطراری یا پشتیبان قابل نصب و بهره برداری می باشند.

ژنراتور گازوئیلی لوول

در سال 1998، مرکز فناوری Lovol تاسیس و در سال 2006 به طور رسمی تحت عنوان موسسه تحقیق و توسعه لوول به ثبت رسید. در پایان سال 2011 ، این شرکت در زمینه های طراحی و توسعه دیزل ژنراتور ، موتور های دیزلی و گازی به همراه 1400 پرسنل و بیش از 300 کارشناس ارشد دارای توانایی قوی مشغول به فعالیت می باشد. در سال 2011 ، شرکت مرکز تحقیق و توسعه اروپا ، پلت فرم R & D بالایی را برای توسعه و پیشرفت دیزل ژنراتور لوول در ژاپن تاسیس کرده است که هدف آن پیشرفت تجارت در بازار جهانی بوده است.

دیزل ژنراتور لوول چینی با شاسی فولادی ضد حریق و کم صدا

مشخصات فنی دیزل ژنراتور لوول

ویژگی های دیزل ژنراتور لوول

در دیزل ژنراتور لوول یا پمپ خطی برای دنده ها ، تناسب نسبت حجم به قدرت و وزن و همچنین تراکم دستگاه با قدرت زیاد باعث می شود که کارایی و استفاده فراوانی داشته باشد.مصرف سوخت بهینه و پایین دیزل ژنراتور لوول با اختراع یک مدل جدید از اتاق احتراق موتور دیزل امکان پذیر شده است که یک پیشرفت جهانی و چشم گیر در انواع موتور های دیزلی محسوب می شود. این نوع اختراع در اتاق احتراق و سیلندر موتور دیزلی لوول باعث کاهش مصرف سوخت و گاهش انتشار گاز های گلخانه ای و کاهش سر و صدا های موتور شده است که بلوک سیلندر ، سر سیلندر ، میل لنگ ، میله های اتصال و غیره توسعه یافته است. همچنین با توسعه این نوع اتاق احتراق در موتور دیزل ژنراتور لوول ، افزایش قدرت و عملکرد قابل توجهی را به ارمغان آورده است.

یکی از تکنولوژی های پیشرفته در موتور های دیزلی ، روشن شدن و کار کردن در دماهای پایین است که دیزل ژنراتور لوول با دمای کمتر از 10- درجه نیز توان الکتریکی را با قابلیت اطمینان و پایدار تولید و ارائه می دهد. موتور های دیزلی لوول سری 1100 با همکاری AVL اتریش و فناوری Valve-4 با تقویت قطعات اصلی ساخته شده است.

دیزل ژنراتور LOVOL با عایق و کانوپی ضد صدا و محافظ

دیزل ژنراتور با کانوپی عایق صدا و کوپل فابریک

عیب یابی دیزل ژنراتور لوول اصلی

اگر دیزل ژنراتور لوول در هنگام استارت فقط از سوئیچ صدای استارت بیاید اما موتور دیزلی شروع به کار نکند ، دلایل زیر را بررسی نمایید :

 • سوئیچ امنیتی غیر قابل اتصال است یا در حالت ایمن قرار دارد.
 • رله یا استارتر آسیب دیده است.
 • فیوز سوخته است.
 • اتصال مدار به باتری خوب نیست.
استفاده از دیزل ژنراتور با قطعات یدکی و اصلی

قطعات یدکی و اصلی موتور های دیزلی LOVOL

اگر سر و صدای غیر عادی از محور شفت موتور باشد ، دلایل زیر را بررسی نمایید :

 • روان کننده ها کافی نیست و یا کیفیت آن با الزامات مربوطه مطابقت ندارد.
 • سطح چرخ دنده های گیربکس دارای سایش های سنگین یا خراشیدگی است یا دنده چرخ دنده شکسته شده است.
 • یاتاقان به شدت پوسیده شده و یا آسیب دیده است.
 • چرخ دنده ی مارپیچ دندانه دار فاقد روغن و روان کننده است.
 •  شفت دیفرانسیل فرسوده و خراب شده است.
 • تحمل دیفرانسیل پوسیده یا آسیب دیده است.
موتور های گازوئیلی لوول ساخت کارخانه اصلی در چین ژنراتور های مورد استفاده برای کوپل با دیزل ژنراتور ها

کوپل موتور دیزل ژنراتور لوول با انواع مولد برق

موتور دیزل ژنراتور از کارخانه اصلی LOVOL وارد می شود و با ژنراتور های مختلف کوپل و مونتاژ می شوند. کانوپی ( اتاقک عایق صدا ) نیز همراه با شاسی فولادی ضد حریق ساخته و نصب می گردد. انواع ژنراتور های کوپل با دیزل ژنراتور LOVOL عبارتند از :

 • ژنراتور استمفورد انگلیس ( STAMFORD )
 • ژنراتور مکالته ایتالیا ( mecc alte )
 • ژنراتور لینز ایتالیا ( LINZ )
 • ژنراتور لوری سامر فرانسه ( LEROY SOMER )
 • ژنراتور سینکرو ایتالیا ( Sincro )

منبع : LOVOL

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 08 / 02
دسته :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839