جستجوی خانه های رویایی در بیلدینگ پلاس

نوشتار پیش رو به معرفی بخشی با عنوان “جستجوی خانه های رویایی ” که در سایت بیلدینگ پلاس در نظر گرفته شده است، می پردازد و نکاتی که در بررسی و انتخاب ساختمان ها به عنوان خانه های با کیفیت مورد دقت کارشناسان قرار می گیرد را مشخص می نماید. هدف از ایجاد بخش “جستجوی خانه های رویایی” بررسی فنی و ارائه دسته بندی شده ساختمان ها به منظور انتخاب هدفمند توسط جستجوگران خانه های باکیفیت و لوکس است.

خانه های رویایی چیست؟

ساختمان ها سرمایه های ملی هستند. ساخت و بهره برداری از آنها برآیند تفکر، خلاقیت، زمان و سرمایه است بنابراین  بایستی متوجه باشیم که چگونه قادریم با تغییر رفتار در انتخاب ساختمان های با کیفیت به حفظ بهتر سرمایه های شخصی و ملی بپردازیم. بدون تردید برای  انتخاب يك ساختمان، ویژگیهایی خاصی را باید در نظر گرفت. این ویژگیها از طراحی در بخش های مختلف معماری، تاسیساتی و عمرانی گرفته تا مواردی که باید در هنگام ساخت و انتخاب مصالح رعایت شود و نکاتی که در بررسی سبک و روش زندگی ساکنین مشخص می گردد را در بر می گیرد.

در بخش خانه های رویایی، ساختمان های لوکس و شاخص ( لاکچری ) بوسیله گزارش های فنی از دیدگاه مهندسی معماری، تاسیسات مکانیکی و برقی، مهندسی سازه، اجزا و مصالح و مصرف انرژی موردکنکاش قرار می گیرند. گزارش هر یک از قسمت های مختلف ساختمان توسط کارشناس زبده مربوط به همان بخش تهیه و مشخصات ساختمان در قالب گزارشی جامع ( وابسته به سطح سفارش ) به همراه تصاویر به جستجوگران و خریداران خانه های رویایی و ساختمان های لوکس معرفی می گردد.

محوریت توجه و تفکر کارشناسان بیلدینگ پلاس جهت شناسایی و معرفی خانه های رویایی، عامل کیفیت ساختمان است. مشخص است که طراحی اصولی و رعایت روشهای صحیح در ساخت و انتخاب اجزا و مصالح با کیفیت و استاندارد در ایجاد یک خانه لوکس و بادوام بسیار مهم می باشد.

دونفر در حال انتقال خانه های رویایی

خانه های رویایی چگونه انتخاب می گردند

در بررسی کیفیت و ارائه گزارش های فنی در مورد خانه های رویایی بخشهای زیر مورد بررسی قرار می گیرد.

خانه های رویایی از نظر زیربنایی چه مشخصاتی دارند

نوع اسکلت و فونداسیون ریزی خانه های رویایی از جمله نکاتی هستند که در زیر نازک کاری مخفی می شود و  بهره برداران بایستی در بررسی این موراد از نظرات متخصصین ساختمان استفاده نمایند بنابراین بررسی گزارشات نتایج تست بتن برای ساختمانهای اسکلت بتنی و گزارشات تست جوشکاری برای ساختمان های اسکلت فلزی بسیار اهمیت دارد.

خانه های رویایی از نظر نازک کاری

نازک کاری در معنای مهندسی اش  شامل دیوارچینی و کارهای بعد از آن مثل کاشیکاری و گچکاری و سنگکاری است. عموما دیوارچینی از دید خریداران از درجه اهمیت زیادی برخوردار نیست و بیشتر به مواردی همچون کاشیکاری، مدل و رنگ آن و سنگکاری و نوع و رنگ آن توجه دارند اما باید دقت داشت که اهمیت دیوار چینی بسیار زیاد است. استشمام  بوی ناخوشایند حمام و توالت حتی با دربهای بسته از چند متری و شنیدن صدای گفتگوی ساکنین آپارتمان مجاور در اتاق خواب و در سالن نشیمن همگی معلول استفاده از بلوکهای نامرغوب و بدون عایق صدا بوده و یا حتی دیوار ها از ضخامت کافی برخوردار نیستند. نفوذ سرما و گرمای زیاد به عبارت دقیق تر بالا رفتن تلفات حرارتی جداره های ساختمان که افزایش مصرف و هزینه انرژی را به دنبال دارد نیز ناشی از استفاده از بلوکهای نامرغوب و عدم عایق پوش کردن دیوارهاست. بنابراین نکات ذیل در خانه های رویایی بسیار حائز اهمیت است.

  • استفاده از بلوکهای عایق حرارت و صدا ( بلوکهای سبک) و یا عایق پوش کردن جداره ها
  • ضخامت مناسب برای دیوارهای خارجی و دیوار همسایه مجاور
  • استفاده از عایق رطوبتی مرغوب در سرویسهای بهداشتی
  • استفاده از عایق صوتی در کف آپارتمان
  • بسته بودن کامل دیوارچینی در بالای سقف کاذب
  • عایق کاری کامل بام با عایق رطوبتی و حرارتی

خانه های رویایی از نظر تاسیسات مکانیکی

نوع، کیفیت و استاندارد تجهیزات و لوله کشی های تاسیسات مکانیکی شامل تاسیسات بهداشتی، (آبرسانی و فاضلاب)، تهویه مطبوع (سرمایش، گرمایش، تعویض هوا و اگزاست) و سیستم گازرسانی در تامین آسایش زندگی و آسایش حرارتی و برودتی ساکنین بسیار حائز اهمیت است.

توجه به طراحی و ظرفیت انتخابی برای تجهیزات مصرف کننده انرژی در تاسیسات مکانیکی خانه های رویایی علاوه بر بهبود کیفیت زیستی بهره برداران باعث کاهش مصرف انرژی و در پی آن کاهش هزینه های جاری ساختمان می گردد. با توجه به افزایش تساعدی هزینه های تامین انرژی و کمبودهای ایجاد شده در این عرصه می تواند از موراد مورد دقت هر خریداری باشد.استفاده از سیستم  اطفاء حریق که امروزه جزو الزامات فنی ساختمان های بزرگ به حساب می آید باعث افزایش ایمنی ساکنین خانه های رویایی می شود.  البته مجهز بودن خانه های رویایی به تاسیساتی مانند استخر، سونا، جکوزی و …. نیز مورد توجه است.

در سیستم سرمایش و گرمایش خانه های رویایی به نکات زیر دقت می شود:

  • در ساختمان هایی که تعداد واحدهای آپارتمانی کم است یا اینکه متراژکل بنا زیاد نیست(حدود ده واحد یا کمتر از ۱۰۰۰ مترمربع) مقرون بصرفه تر است که از سیستمهای خنک کننده مجزا و برای گرمایش از پکیج دیواری یا زمینی مجزا و رادیاتور استفادهشود.
  • در ساختمان های بزرگتر و با تعداد بیشتر منطقی تر است از سیستم های سرمایشی مرکزی  و برای گرمایش از دیگ چدنی یا فولادی و فن کویل سقفی یا زمینی که آبگرم مصرفی کل ساختمان را نیز تامین مینماید استفاده گردد .

خانه های رویایی از نظر تاسیسات برقی

در خانه های رویایی برای سیستم برق رسانی ساختمان و سیم کشی تاسیسات برقی از سیمهای مناسب، با کیفیت و استاندارد استفاده می شود و سیم کشی برق اضطراری حداقل برای مشاعات در مواقع قطعی برق یکی از ملزومات است. ضمنا هرچه تعداد فیوزهای تابلو برق بیشتر باشد نشان دهنده اینست که سیستم برق کشی در قسمتهای مختلف آپارتمان بیشتر تفکیک گردیده است و از کیفیت بهتری برخوردار است.

طراحی سیستم روشنایی بهینه مطابق با استانداردهای روشنایی مورد نیاز برای فضاهای با کاربری مختلف در بالا بردن کیفیت زیست در شب و همچنین بهینه سازی مصرف انرژی خانه های رویایی بسیار موثر است.

خانه های رویایی و سیستم های الکتریکی هوشمند(BMS)

در خانه های لوکس با کیفیت از سیستم های کنترلی هوشمند استفاده می گردد و این سیستم ها بسیار متنوع هستند. بطور کلی این امر باعث صرفه جویی چشمگیر در مصرف انرژی ساختمان در هنگام بهره برداری و آسایش زیستی ساکنین می شود. حتی بهره برداران قادر خواهند بود از خارج از خانه سیستم های روشنایی و سیستم های تهویه مطبوع را کنترل نمایند.

خانه های رویایی و درب و پنجره ها

استفاده از درب و پنجره های با کیفیت در کاهش آلودگی صوت و هوا موثر هستند علاوه بر آن پنچره های چند جداره و مرغوب تلفات حرارت و انرژی را کاهش می دهند.

بهترین نوع دربها آنهایی هستند که بر اساس ابعاد درخواستی ساخته می شوند و در ساخت آنها و چهارچوب متعلقه کاملا از چوب استفاده شده است. تشخیص نوع چوب نیاز به دقت داشته و نیاز به کارشناس خبره در این زمینه دارد.

پنجره ها خیلی متنوع هستند و از لحاظ کیفیت نیز متفاوت که بهترین آنها از لحاظ کیفیت، پروفیل آلومینیوم ترمال برک با شیشه دوجداره که حداقل یکی از جدارهای آن شیشه شش میلیمتری باشد و یا پنجره های یا پروفیل UPVC مرغوب به همراه شیشه های دوجداره هستند.

خانه های رویایی از نظر طراحی داخلی

طراحی داخلی ساختمان ها از جمله مواردیست که سلیقه ای می باشد ولی در خانه های رویایی و لوکس بایستی نکات فنی مربوط به طراحی داخلی به طور کامل رعایت شده باشد. ابتدا به کاربرد و بعد به شکل موضوع مورد نظر و همخوانی از لحاظ شکل و جنس و رنگ با سایر لوازم منزل توجه می شود. کابینت ها، کفپوشها، دیوار پوشها و حتی نورپردازی فضاها بخشی از این مقوله هستند. البته توجه شود که تغییرات در هر یک از این موارد سلیقه ای نسبتا کم هزینه است. سقف ها در طراحی داخلی ساختمان دو نقش دارند یکی ایجاد حجم و دیگری پردازش نورو صوت. ایجاد حجم اضافی باید دو نقش مفید داشته باشد اول از جهت نورپردازی اعم از موضعی و گسترده و دوم از جهت شکستن صدای همهمه محیط و یا اکوستیک، در غیر اینصورت در اوایل خرید آپارتمان و یا برای میهمانان خیلی زیبا و جذاب و برای صاحبخانه خیلی خسته کننده خواهد بود.

دو نفر در حال قرار داد خانه های رویایی

خانه های رویایی و دیگر مشخصه ها

فضاهای ارتباطی مثل آسانسورها و راه پله: آسانسور از لحاظ فنی و تکنیکی بسیار تخصصی است . ضمن اینکه زیبایی اتاق آسانسور باید مد نظر قرار گیرد ولیکن استفاده از آسانسورهای با کیفیت و استاندارد و رعایت نکات فنی در خانه های رویایی مد نظر است. برای پله ها، زیبایی ظاهری، ارتفاع و عرض پله ها، آسایش و راحتی بالا رفتن و پایین آمدن از نکات اصلی هستند.

نمای خانه های رویایی : نمای ساختمان باید زیبا و شکیل باشد. شکلهای خیلی مدرن همانطور که خیلی جذاب هستند خیلی زود هم خسته کننده میشوند.

مساحت مشاعات خانه های رویایی :در مجموع  هرچه نسبت مساحت مشاعات ساختمان به مساحت مفید کل بیش تر باشد قطعا در آن ساختمان امکانات بیشتری پیش بینی شده است و ساکنین در آن ساختمان آسایش بیشتری خواهند داشت. کیفیت فضاهایی مانند لابی ورودی و استخر و سونا و سالن ورزشی و سالن اجتماعات و سالن انتظار و پارکینگ اضافی و انباری مستقیما کیفیت و قیمتنهایی خانه تاثیر می گذارند.در یک خانه های رویایی نسبت مساحت مشاعات حدودا معادل ۴۰% مساحت کل مساحت مفید آپارتمان ها است ولی هر چه این نسبت بیشتر باشد نشانه مرغوبیت ساختمان و آسایش بیشتر برای ساکنین است.

 

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس امری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1395 / 08 / 04
دسته :

نظرات کاربران

سلام نحوه انتخاب خانه های رویایی را چگونه اس؟

    پس از دریافت درخواست از مالک ساختمان، اطلاعات و تصاویر مورد نیاز طی فرمی از مالک و یا نماینده وی دریافت می شود پس از آن کارشناسان از ساختمان بازدید نموده و چک لیست های خانه های رویایی را برای ملک مورد نظر تکمیل می نمایند در صورت کسب امتیاز خانه به عنوان یکی زا خانه های رویایی در سایت ارائه می شود. با سپاس

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839