برچسب امنیتی شیشه پنجره (ویندو فیلم امنیتی)

پیش از این انواع برچسب شیشه ساختمان را معرفی و انواع مختلف آنها را معرفی نمودیم. گفتیم برچسب امنیتی شیشه مقاومت شیشه را در برابر ضربه افزایش داده و در  هنگام حوادث از پرتاب شدن تکه های شیشه به اطراف جلوگیری می کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی بیشتر این ویندو فیلم ها بپردازیم.

عملکرد برچسب امنیتی شیشه چگونه است

برچسب امنیتی شیشه نه تنها شیشه های خانه یا محیط کار شما را زیبا می کند، بلکه آنها را از بلایای طبیعی همچون زلزله و طوفان، انفجار بمب و مورد سرقت واقع شدن، حفظ می کند. به طور کلی هر کجا که حفاظت از شیشه مورد نیاز است می توان از این نوع برچسب استفاده کرد. این برچسب ها لایه ی نازک شفافی هستند که هم از انسان و هم از اموال مادی محافظت می کنند.

به طور کلی می توان مزایا و کاربرد های زیر را برای برچسب امنیتی شیشه پنجره برشمرد:

 • تقویت شیشه در برابر تکان های وارده ناشی از زلزله، ضربه، انفجار و…
 • تعویق در شکسته شدن شیشه
 • جلوگیری از ریزش شیشه پس از شکستن
 • محافظت وجلوگیری از ورود اشعه مضر UV
 • حصار امنیتی نامرئی
 • حفظ شفافیت اصلی شیشه
 • عدم تغییر رنگ و کدر شدن با مرور زمان
 • ضد خش
 • بهره برداری سریع با عملکرد آسان
 • عدم کاهش دید در شیشه
برچسب امنیتی شیشه با چکش

مقاومت برچسب امنیتی شیشه در برابر ضربه

ویندو فیلم امنیتی شیشه چگونه امنیت را حفظ می کند

این نوع از ویندو فیلم ها طراحی شده اند تا از خرد شدن شیشه ها جلوگیری کنند. محصولاتی که در برابر خراش مقاومت بالایی دارند و مقاومت ساختاری شیشه پنجره ساختمان را بهبود افزایش می دهند. در زمان شکستن پنجره، برچسب امنیتی به نگهداشتن خرده شیشه های تیز کمک کرده و مانع پرتاب آنها به اطراف می شود و اگر ویندو فیلم های امنیتی توسط افراد ماهر نصب شوند، با چشم دیده نمی شود. حتی استفاده از این برچسب های امنیتی، نیاز به نرده های حفاظ در و پنجره یو پی وی سی و همچنین حفاظ حائلی که برای جلوگیری از آسیب های ناشی از طوفان بکار برده می شوند، از بین برود. عموما این برچسب ها به مرور زمان تغییر رنگ نداده و از بین نمی روند.

مقايسه دو شيشه با برچسب امنیتی شیشه و بدون آن

مقایسه شیشه های با برچسب و بدون آن در برابر ضربه

ویژگی های یک برچسب امنیتی شیشه چیست

سه جزء مهمی که عملکرد یک برچسب خوب را تضمین می کنند عبارتند از:

 • کیفیت بالای مواد اولیه: تمام برچسب ها باید مورد آزمایش دقیق قرار بگیرند و قبل از خروج از کارخانه به دقت بازرسی شوند.
 • سیستم چسب: چسب یک بخش مهم در همه ویندو فیلم ها است. چسب نه تنها تمام پیوندهای مهم بین برچسب پلی استر و سطح شیشه است، بلکه وظیفه مهار اشعه ماوراءبنفش نامرئی نیز برعهده دارد که از عبور بیش از 98% اشعه های مضری که باعث رنگ پریدگی مبلمان می شوند، جلوگیری می کند.
 • نصب حرفه ای: تکنسین های حرفه ای می توانند برچسب پنجره ترمال بریک را بدون هیچ گونه اختلال در خانه یا محل کار نصب کنند و مطلقا هیچگونه مزاحمت و به هم ریختگی یا بویی در زمان نصب بوجود نمی آید.

برچسب امنیتی شیشه در کجا کاربرد دارد

برچسب های امنیتی  شیشه به ساختمان های تجاری و عمومی ای که از مقررات آتش نشانی پیروی می کنند کمک می کنند تا  با استفاده از این برچسب ها در زمان آتش سوزی، شیشه ها خرد نشده و آتش با اکسیژن بیرونی شعله ور نشود.

این لایه ی ساده برای مکان هایی که رفتارها ضد اجتماعی در آنجا زیاد است به کاهش جرم و جنایت می انجامد.

بعضی از مدل های این برچسب ها به صورت غلتک های ماتی که نور از آن عبور نمی کند، هستند که برای ایجاد امنیت بسیار مناسب بوده و چون ثابت نیستند در زمانی از روز که بخواهید نور بیشتری به محیط بتابد می توانید آنها را مانند کرکره جمع کنید.

از آنجایی که کاربرد این برچسب ها برای حفاظت در برابر حمله های تروریستی و یا آشوب های ناشی از اعتصاب و تجمع در مقابل ساختمان های اداری هم است، بیشتر در ساختمان های اداری و سفارتخانه ها کاربرد دارد و همچنین در مدارس برای حفظ جان دانش آموزان و معلمان در مناطقی که از نظر آب و هوایی دچار طوفان های سهمگین می شوند، بکار می روند.

در فیلم زیر عملکرد شیشه با برچسب امنیتی شیشه و بدون آن در برابر ضربه و شلیک را مشاهده نمایید.

در این فیلم عملکرد برچسب امنیتی شیشه در برابر ضربه آزمایش شده است.

برای بالابردن مقاومت شیشه ها در برابر اتلاف حرارت از ویندوفیلم عایق حرارتی شیشه استفاده می شود.

برداشت و ترجمه از shattergard ، nvwindowfilm ، gemini-blinds

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1395 / 10 / 25
دسته :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839