20 نمونه از باغ های رویایی آسیایی (چشم انداز شرقی)

هنر طراحی خانه های لوکس و مدرن، محیطی دنج به دور از دنیای پر هیاهوی زندگی امروزی فراهم می نماید. برخی دوست دارند اتاق خوابشان این محیط دنج و آرام باشد در حالی که بعضی دیگر اتاق پذیرایی از مهمان یا حتی عده ای اتاق زیر شیروانی را ترجیح می دهند، اما اغلب صاحبخانه های خوش ذوق برای فرار از یکنواختی و فشار بی پایان زندگی امروزی، بالکن و باغ را انتخاب می نمایند. برخی از افرادی باغ ها را به عنوان گذران اوقات فراغت و کسب آرامش انتخاب می کنند برخی افراد باهوش انتخاب هوشمندانه تری دارند. باغ های رویایی به سبک آسیایی که به لطف طراحی الهام گرفته از «ذن»(راهی برای رهایی از نقابها و نقشها) که آنها را از سایر باغها متمایز می نماید.

محوطه سازی باغ های رویایی و ایوانها(سکو ها) به سبک آسیایی، چیزی است که امروزه توجه ها را به خود جلب کرده است.باغهای آسیایی چیزی فراتر از زیبایی شناسی است و همه چیزهایی که در دگرگون ساختن مناظر بکار می روند ارزش نمادین دارند. از مجسمه ها تا آبنما ها، ایوانها تا صخره هایی که با دقت جای گذاری شده اند، هر چیزی معنا و مفهومی گسترده دارد که منجر به چشم نوازی فضای باغ می شود. این روش طراحی در واقع راهی است برای حفظ ارزشهایی بومی که افراد نمیخواهید به دست فراموشی سپرده شود.

سکویی وسط حوض آب با درختان زیبا در باغ رویایی

باغ های رویایی کلاسیک و شیک بدون بعد زمانی

باغ های آسیایی کلاسیک محیط هایی پر از رنگهای شاد، متضاد و ترکیبی متعادل بین عناصر گوناگون طبیعت هستند. به عنوان یک قانون؛ وجود یک یا دو آبنما در این باغهای رویایی، یک الزام است که نسیمی بینهایت روح نواز دارد. برای ایجاد آن می توان از یک فواره ی ساده، یک برکه ی پرآب یا یک استخر رویایی زیبا که محیط اطراف به طور هوشمندانه ای در آن منعکس شود، استفاده نمود و یا فقط می تواند یک آبریز کوچک به همراه صدای آرامش بخش جریان آب باشد. عناصری شبیه مجسمه ها (مجسمه بودا) از دیگر اجزای باغ های رویایی کلاسیک هستند که می توانند به آنها اضافه بشوند، اما مجسمه ها یک الزام نیستند.

نباید فراموش کرد که گستره ای از گیاهان هرکدام سایه هایی از تابش خورشید به رنگ های قرمز آتشین تا زرد آرامش بخش ایجاد می کنند که  چهره ای از کمال را به این باغ های کلاسیک و شیک می افزایند.

چشم انداز حیاط از داخل خانه

طراحی کلاسیک باغ آسیایی

پلکان سنگی در باغ رویایی

پلکان سنکی باغ آسیایی

کاناپه بر روی سکوی چوبی به همراه مجسمه بودا بر روی برکه در باغ کلاسیک

بکارگیری اصول فنگشویی در طراحی کلاسیک باغ های رویایی

پل چوبی بر روی جوی آب در باغ رویایی به سبک ژاپنی

استفاده از پل چوبی در باغ ژاپنی

صندلی راحتی چوبی در کنار حوض آب وسط باغی در آلمان

باغی در آلمان طراحی شده به سبک باغ آسیایی

باغ هایی با طراحی مدرن آسیایی

در حالی که باغ های رویایی آسیایی که در طراحی آنها کلیه عناصر و اجزای در نظر گرفته شده است به چشم اندازی شگفت انگیز ایجاد می کنند، اما طراحی عناصر آنها که با هم همخوانی داشته باشد کار بسیار سخت و پیچیده ای است و همه ی ما توان مالی یا فضایی برای ایجاد محیطی تا این حد شگفت انگیز را نداریم. علاوه بر این، این باغ های رویایی به نگهداری و مراقبت مداوم نیاز دارد.

یک گزینه معقول تر برای طراحی باغ یا باغچه خانه شما می تواند باغ آسیایی مدرنی باشد که فضاهای کلاسیک و اجزای پرآب و تاب آن متناسب با یک منظره شهری در نظر گرفته شده باشد. دیواری از گیاهان بامبو، گیاهان رنگارنگ، گیاهان گلدار، یک آبنمای چشمگیر ، کفپوش ترمووود و بخش کوچکی که شامل تخته سنگ است؛ اینها ممکن است همه ی آن چیزی باشد که شما نیاز دارید.

اگر شما فضای بیشتری دارید، آنگاه یک اتاقک استخر کوچک، گوشه ای آرامش بخش جهت مراقبه یا حتی فضایی ناهارخوری در هوای آزاد میتوانند بخشی از باغِ خانه رویایی و لوکس شما باشند.

بامبو،گلهای سفید و آبنما که این باغ کوچک را به یک محیط تماشایی تبدیل می نماید

درختان بامبو و گلهای سفید و آبنما در باغ های رویایی

فضای نشیمن و ناهار خوری و ایوان در فضای باز باغ

نشیمن،ناهارخوری و ایوان در فضای باز برای باغ کوچک با طراحی آسیایی

سکوی داخل استخر در پاریس با چشم انداز خیره کننده

استفاده از ترمووود برای استخر با سبک آسیای شرقی

خانه مدرن هوشمند حیاط

باغ با طراحی آسیایی در حیاط خانه مدرن هوشمند

باغ کوچک در حیاط خانه شهری

استفاده از باغ آسیایی در حیاط

ایجاد تعادل و تناسب در باغ های رویایی آسیایی

نمی توان از باغ های رویایی با طراحی آسیایی صحبت نمود و از تعادل عناصر مختلف طبیعی استفاده شده در آنها سخن نگفت. همچنین طرح این موضوع نیز مهم است که چگونه چشم انداز این باغ ها با خانه شما متناسب می شوند. خانه های سنتی با فضاهای روستایی و خانه باغ هایشان، میل به تکامل خلاقانه به طراحی باغهای آسیایی دارند، خانه های لوکس مدرن نیز با باغهای کوچک، جایی که سنگ و ماسه جانشین سبزینگی شده است، به زیبایی تکمیل می شوند. طراحی باغ آرامش بخش شما به سبک «ذن»، این حس را به شما میدهد که خانه شما بزرگتر شده و همچنین عطر و بوی منحصر به فردی به محیط خانه شما می دهد که فضا را روح نواز می نماید.

ورودی باغ رویایی با نقوش بالیانی

ورودی سحر آمیز باغ الهام گرفته از فرهنگ و نقوش باستانی بالین

ایجاد یک نشیمن گاه هوشمندانه در باغ با طراحی آسیایی

ایجاد یک فضای هوشمندانه در محوطه یک خانه رویایی و نشیمن گاهی آرامش بخش با طراحی آسیایی

گلهای رنگارنگ در باغ های رویایی

جاذبه بصری گلها و گیاهان رنگارنگ باغ آسیایی

حیاط زیبا برای اتصال محل کار به خانه

حیاط با طراحی آسیایی زیبا

گیاه بامبو در باغ با طراحی آسیایی

گیاه بامبو یک بخش اصلی از باغ های رویایی آسیایی کلاسیک

ایجاد فضای برای نشستن در باغ های رویایی با طراحی آسیایی

شباهت های زیادی بین اصول طراحی چشم انداز های محوطه اطراف و طراحی فضاهای داخلی ساختمان وجود داد.از آن جمله طراحی روشنایی است که یک نقش اساسی در ایجاد حالت های سایه روشن در فضای اطراف ایفا می کند.باغ هایی که به سبک آسیایی طراحی می شوند در خصوص طراحی روشنایی بسیار متفاوت بوده و روشنایی مناسبی را در محوطه ایجاد می کنند، در حال حاضر باغ های رویایی شرقی، جذابیتی خاص را بعد از غروب خورشید ایجاد می کنند.

درهای کشویی شیشه ای به ابزاری در خانه های لوکس تبدیل شده که بین فضای داخل و باغ دروازه ای ایجاد می کند حس زیبایی را در کسی که از خانه وارد باغ می شود القا می کند و حصارهای بامبو سایه روشن هایی را در محوطه باغ های با طراحی هوشمندانه نمایان می کند.

گوشه نشینی ذن در باغ رویایی در کانادا

باغ کوچک با طرحی به سبک ذن در یک خانه رویایی در ونکور کانادا

فضای مراقبه در باغ

فضای مراقبه کوچک در باغ به سبک آسیایی

باغ کوچک صخره ای

طرح یک باغ صخره ای کوچک با گیاهان پراکنده

باغ کوچک

باغ کوچک با طراحی به سبک شرقی و زیبا

برداشت و ترجمه از decoist

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است

تاریخ : 1395 / 08 / 03
دسته :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839