نورپردازی باغ و ویلا به همراه معرفی چراغ های تزئینی باغ

هنگام طراحی خانه رویایی تان مسلما نورپردازی باغ و ویلا جزء اولویت ها نیست. هرچند بر خلاف لامپ های داخل ساختمان ، لامپ های بیرونی ساختمان بعدا براحتی طراحی و نصب می شوند و نیازی به تخریب یا تغییر طرح دیوار به منظور نورپردازی فضای بیرونی در ویلا یا منزل نیست. تمام آنچه که شما نیاز دارید، تحقیقات در مورد نوع لامپ های قابل نصب در فضای باز است. در اینجا راهکارهایی برای نورپردازی باغچه ویلای شما جذاب و هیجان انگیز را ارائه می دهیم.

اولین چیزی که شما نیاز دارید، چراغ هایی است که مسیر را نمایان کند تا شما را از ورودی باغ ویلا یا حیاط به جلوی در ساختمان هدایت کند. این جنبه ی کاربردی اش است اما مجبور نیستید به چراغ های صنعتی و غیرخانگی متوسل شوید. مدل های زیادی از لامپ ها هستند که می توانند در باغ تان تعبیه شوند و این لامپ ها شخصیتی درست مثل لامپ های طراحی شده برای اتاق نشیمن و پذیرایی را دارند.

روشن کردن گیاهان در باغچه

برای چراغ جهت نما که شما را تا جلور در ساختمان همراهی می کند، می توانید از چراغ های بولارد یا چراغ چمنی ضد ضربه استفاده کنید که معمولا تا یک متر ارتفاع دارند و بر روی زمین ساخته می شوند. اگر طرح خاصی را می خواهید باید کمی تحقیقات ویژه انجام دهید زیرا بیشتر سازندگان نوع صنعتی چراغ بولارد، آن را بصورت استاندارد تولید می کنند. اما به ما اعتماد کنید؛ گزینه های زیبا و جذابی برای پیدا کردن وجود دارد. یا اگر سبک سنتی و عتیقه ای را ترجیح می دهید می توانید چراغ های فرفوژه که از فلز ساخته شده اند را انتخاب کنید.

نورپردازی باغچه با چراغ های قابل استفاده در پذیرایی

نورپردازی باغ در کنار استخر ویلای شما

نورپردازی باغ بگونه ای که تمام محوطه روشن شده

نورپردازی باغچه بطور کامل

نورپردازی باغچه و مسیر پیاده روی در آن

اگر مثل اغلب موارد مسیری که از کوچه طی می کنید تا به ساختمان خانه برسید در میان باغ یا باغچه است، می توانید با نقاشی های دیواری یا چراغ های دیواری که بر دیوار خانه نصب شده اند، پیاده روی آرام بخشی داشته باشید. گزینه های زیادی برای استفاده در اینجا وجود دارد از چراغ های کلاسیک حباب دار تا چراغ های دیواری مینیمالیستی و مدرن با شکل های هندسی ساده و جذاب.

نورپردازی باغ با چراغ های ضد ضربه بولارد

چراغ های بولارد برای باغچه

نورپردازی باغچه و روشن کردن مسیر پیاده روی

نورپردازی باغ با چراغ های بولارد

شما می تواند از ترکیب چراغ های بولارد با چراغ های تزئینی روی دیوار برای نورپردازی باغ خود استفاده کنید به این صورت که چراغ های بولارد را بعنوان چراغ مسیریابی بکار ببرید و از چراغ های تزئینی که نور از بالا و پایین آنها پخش شده و تنها سطح دیوار را روشن می کنند به منظور نورپردازی نمای ساختمان استفاده کنید.

نورپردازی با چراغ های ضد ضربه به ارتفاع حدود یک متر

لامپ های بولارد شیک (لامپ های چمنی) برای نورپردازی مسیر حیاط

نورپردازی باغ و روشن کردن حیاط

روی یک ایوان بیرونی برای محل نشیمن شما در باغ نیز این چراغ های دیواری تزئینی به منظور نورپردازی باغ قابل اجرا هستند. اگر شما تراسی دارید که به عنوان یک اتاق نشیمن بیرونی است، شما می توانید از یک چراغ محکم آویز بالای میز استفاده کنید و اگر بالای محوطه نشیمن، پوششی قرار دارد (مثلا زیر یک ایوان است) دیگر نیازی نیست که چراغ شما ضد آب باشد. چراغ های ایستاده که نور کمی دارند، نیز برای نورپردازی چنین محوطه ای که می خواهید در آن گفتگو و آرامش داشته باشید، مناسب هستند.

نورپردازی باغچه و محل نشیمن آن با چراغ های دیواری

طراحی حیاط باغ با نورپردازی زیبا

نورپردازی تراس با چراغ های آویز

طراحی نورپردازی برای حیاط باغ

نورپردازی استخر، حوض و آبگیر باغ

اگر باغ شما شامل یک آبنما یا استخر کوچک باشد، برای نورپردازی باغ تان می توانید چراغ های بولارد کوچک را در لبه آب نصب کنید یا حتی بهتر است از چراغ حباب دار گرد استفاده کنید که به طور مستقیم بر روی زمین قرار می گیرند و شبیه سنگ های درخشان هستند. تمام چراغ ها و لامپ هایی که در این محوطه استفاده می شوند باید ضد آب باشند. بعضی شرکت ها نیز لامپ های شناور را به شکل های مختلف برای نورپردازی آبنما در باغ طراحی کرده اند. آنها لوزم تزئینی بسیار خاصی هستند برای اینکه فضای باغتان را رویایی و زیبا کنند.

نورپردازی باغچه ای که استخر دارد با چراغ های ضد آب

روشنایی باغچه برای نورپردازی استخر

نورپردازی آبنما در باغچه با چراغ های زیر آب

نورپردازی آبنما باغ با چراغ هایی در زیر آب

چراغ های گل برای نورپردازی باغ

چراغ های کفی یا دفنی کوچک نیز برای قرار گرفتن در میان گل ها مناسب هستند، که به شکل سنگ های درخشان یا لامپ های led قابل انعطاف و طویل ( لامپ led نواری ) استفاده می شوند.

آخرین مدل چراغ برای نورپردازی باغ و باغ؛ اگر در باغ تان درختانی دارید، چراغ های آویز به سبک ژاپنی ( فانوس ) یا چراغ های آویز گرد را نصب کنید تا از شاخه ها آویزان شوند و باغچه ای رویایی و شاد ایجاد کنند.

نورپردازی گیاهان در باغچه

نورپردازی باغچه ای درون بهارخواب

نورپردازی باغچه و استخر

نورپردازی استخر و درختان و گل های درون باغچه

قرار دادن چراغ ها درون گیاهان به منظور نورپردازی باغچه

تزئین گیاهان باغ با چراغ ها

برداشت و ترجمه از decoist

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1396 / 05 / 28
دسته :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839