استخر پیش ساخته

امروزه با پیشرفت علم و تكنولوژی و برای استفاده بهینه از زمان، انواع استخر پیش ساخته در ساختمان ها و هتل ها و ویلاها و… در دسترس می باشد. استفاده از استخر های پیش ساخته با توجه به كیفیت بالا، تنوع، امكانات جانبی و مقرون به صرفه بودن بسیار متداول می باشد.

در این مقاله سعی بر آن است تا انواع استخر پیش ساخته را معرفی نموده و مدلهای مختلفی از آنها را نشان دهیم.

مزایای استخر پیش ساخته

با وجود انواع استخر شما می توانید استخر خود را در اندازه و شكل دلخواه خود سفارش دهید. استخر های پیش ساخته با ارایه امكانات بدون حد و مرز و طراحی های منحصر به فرد با تمام سلیقه ها جور هستند. استخر مستطیلی، استخر با اشكال منحنی، سیستم های روشنایی گوناگون و اتاق ماساژ از ویزگی های آنها می باشند. انتخاب از میان طیف گسترده رنگ ها و همچنین انتخاب نوع سنگ و موزاییك شیشه ای و یا حتی كاشی از میان انواع مختلف آن بسیار خوشایند می باشد. بلوك های حرارتی سخت كه از لایه های گوناگون از مواد با كیفیت آكریلات و آپوكسی پوشیده شده است. نشانگر تركیب مواد همراه با بالاترین كیفیت است كه در ساخت استخر پیش ساخته مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از سیستم های مختلف و یكپارچه استیل كه بسته به نیاز كارخانه مونتاژ می شود. قطعات با كیفیت از جنس برنز و فولاد كه استفاده از آنها در استخر آن را منحصر به فرد می كند. ایجاد تجهیزات و امکانات دلخواه و سفارشی در استخر ها پیش ساخته بدون محدودیت امکان پذیر است.

استخر پیش ساخته که سيستم روشنايی در آن استفاده شده است

از انواع پر کاربرد استخر های پیش ساخته می توان به استخر آماده با پوشش پی وی سی، استخر پیش ساخته از جنس فایبرگلاس و استخر آماده پلاستیکی اشاره نمود. در ادامه به معرفی و بررسی مزایا و معایب هر یک می پردازیم.

 استخر پیش ساخته پی وی سی

در بین انواع استخر پیش ساخته ، استفاده از استخر آماده پی وی سی بسیار متداول می باشد. این استخر ها در برابر رسوبات مقاوم می باشند. استخر های پیش ساخته پی وی سی به گونه ای ساخته شده اند كه درجات مختلف دمای آب و حمام نمكی نیز به آنها آسیبی وارد نمی كند. استخر پیش ساخته با پوشش پی وی سی در یك قطعه تولید شده و 100 درصد هم ضد آب می باشد. رنگ این استخر ها با ثبات است. استفاده از عایق حرارتی با کیفیت با ضخامت cm 10 آنها را بسیار مقرون به صرفه كرده است. سطح كاملا صاف، آنها را در برابر خاك مقاوم ساخته است. این استخرها برای مكان های عمومی و هتل ها پیشنهاد می شوند. برای مبلمان و کفپوش کنار استخر می توان از چوب ترمووود و یا تایل بتنی و سنگی استفاده نمود.

استخر پیش ساخته با صندلی راحتی و درختچه های اطراف آن

استخر پیش ساخته پی وی سی

مزایای استخر های پیش ساخته پی وی سی

 • قیمت این استخرها بسیار پایین تر از استخرهای بتنی است.
 • زمان آماده سازی استخر پی وی سی حداكثر بیست روز می باشد.
 • سطح صاف استخر مانع ظهور جلبك شده و آسان تر تمیز می گردد بعلاوه این سطح صاف سبب می شود كه برای تمیز كردن نسبت به سایر استخرها از مواد شیمیایی كمتری بهره گیرند.
 • بعد از 10 ـ 12 سال به راحتی می توان آن را تعویض كرد.
 • به علت ساختار انعطاف پذیر این استخر به راحتی در برابر زلزله ترك نمی خورد و مقاوم است.

معایب استخر های پیش ساخته پی وی سی

 • بعد از 10 ـ 12 سال نیاز به تعویض کامل استخر است.
 • نمی توان از نیمكت یا پله در آن استفاده كرد در صورت نیاز بسیار گران تمام می شود زیرا از پشم شیشه در ساخت آن استفاده می شود.
 • در هنگام استفاده باید بسیار مراقب اجسام تیز بود تا به آن خسارت وارد می كند.
 • حساس به مواد شیمیایی مانند کلر زیرا ممكن است باعث آسیب مشهود به آن شود.

به طور کلی استخر پی وی سی مناسب افرادی است كه به دنبال هزینه های كمتر اعم از ساخت و نگهداری برای استخر خود می باشند.

استخر های فايبر گلاس کامپوزيت

استخر پیش ساخته فایبرگلاس

استخر پیش ساخته با فایبرگلاس

استخر پیش ساخته فایبرگلاس از جمله انواع استخری است كه بسیار رایج می باشد. برخی از استخر های پیش ساخته فایبرگلاس حتی مناسب باغ های کوچک هم می باشد، نمونه ای از این استخر ها دارای دو قسمت اصلی هستند که برای استراحت طراحی شده اند و برای ورزش و تمرین طراحی شده است. از این نوع استخر ها برای swim spa استفاده می كنند. چرا؟ چون این استخر دقیقا همان سایز را داشته و بعلاوه دارای مواد پلی یورتان است كه باعث گرم نگه داشتن آب می شود. حمل و نقل این استخر نقل آسان و قیمت مقرون به صرفه دارد.

مزایای استخر پیش ساخته فایبرگلاس

 •  تعمیر و نگهداری آسان به علت دارا بودن سطح صاف استخر
 • عدم نیاز به تعویض پوشش بعد از 10 ـ12 سال
 • قابلیت نصب پله
 • نصب سریع استخر

معایب استخر پیش ساخته فایبرگلاس

 • آسان نبودن حمل با توجه به بزرگ بودن سایز استخر و یکپارچه اجرا نمودن آن
 • نصب تنها با جرثقیل و ایجاد محدودیت در محل نصب
 • گران بودن تعمیرات در صورت ایجاد خسارت
 • اشكال و اندازه های محدود و تعریف شده

این استخر مناسب افرادی است كه ملک مناسب برای حمل استخر با كامیون و جرثقیل را دارند و حاضر هستند كه پول بیشتری برای شنای خود به نسبت استخر آماده پی وی سی پرداخت كنند.

استخر فايبر گلاس کم عمق

استخر فایبرگلاس با کفپوش ترمووود اطراف آن

استخر فايبرگلاس کنار دريا از جنس فولاد ضد زنگ

استخر فايبرگلاس در مجاورت دریا

استخر پیش ساخته پلاستیکی

اگر به دنبال گزینه ای ساده و كارآمد با رنگ های شیك می باشید استخر آماده از جنس پلاستیک گزینه خوبی است. استفاده از مواد مقاوم و بی خطر در فرآیند تولید این استخر ها به گونه ای است كه آنها به طور كامل عایق شده و به صورت یك تكه ساخته می شوند. در تولید این استخر های پیش ساخته از مواد با كیفیت آپوكسی و اگریلات استفاده شده است. عمر استخر آماده از جنس پلی اتیلن بسته به آب و هوا و درجه گرما و سرما تفاوت دارد. این استخر های پیش ساخته را می توان برای طولانی مدت استفاده و از آنها لذت برد. از دیگر مزایا آنها می توان به زمان ساخت كوتاه مدت آن اشاره كرد.

استخر پلاستیکی در كارخانه مونتاژ و تحویل داده می شود. همه ویژگی ها از جمله جریان جت و سیستم ماساژ و روشنایی و … در طول ساخت و ساز به صورت یكپارچه در آمده است. كار ساخت و ساز كوتاه و زمان نصب و راه اندازی آن نیز تنها چند ساعت می باشد. از دیگر مزایا این استخر ها می توان به تنوع و دسترسی به طرح های گوناگون آن اشاره كرد. تنوع در سایز و اندازه و رنگ آنها را منحصر به فرد ساخته است. معمولا در رنگ هایی مثل سیاه و سفید و خاكستری و پاپیروسی موجود می باشد. استخر آماده پلاستیکی دارای فریم استیل و پله ها و لبه های ایمنی دوطرفه استاندارد می باشند. پله ها به گونه ای هستند كه لغزش نداشته و حتی می توان از سنگ نیز در طراحی آن استفاده كرد.

استخر های پیش ساخته D-Line

امروزه طبیعت فوق العاده آرام بخش است. تاثیر آرامبخش آب در كنار طبیعت، سبب شده تا استخر به عنوان عنصری در باغ ها مطرح شود. شنا برای حفط و تحرك بدن و ذهن به كار گرفته می شود. آنچه در اینجا مطرح می كنیم و درباره آن سخن می گوییم طرح های استخرهای پیش ساخته D-Line است. این مدل ها، طرح هایی جدید از سری استخرهای پیش ساخته شركت Riviera pool  می باشد. استفاده از سنگ طبیعی، دیوار آب با روشنایی بی نظیر، پله های سنگی در قسمت كم عمق، دیوار محافظ و تراس چوبی و جعبه چوبی كه درختچه های زیبا و شمشماد در آن قرار گرفته است. وجود سایبان با دكور كلاسیك و صندلی و مبل راحتی كه خودتان آن را انتخاب می كنید بعلاوه سیستم روشنایی برای استقبال از شما در بدو ورودتان به استخر تنها ایده هایی انگشت شمار می باشند كه زیبایی طراحی این استخر را دو چندان می كند.

در سال 2011 طرح های شركت Riviera pool  موفق به دریافت موج طلایی از مجله استخر و سونا شد.

استخر پیش ساخته با چارچوب سنگ مرمر

استخر پیش ساخته با حاشیه سنگ مرمر

استخر پيش ساخته با موزاييک های اطراف آن

استخر آماده با دوش بزرگ

استخر پیش ساخته با چراغ های کار شده داخل استخر و پله های کوتاه در قسمت کم عمق

استخر تو کار روباز با نور ملایم

استخر پیش ساخته با کفپوش چوبی در اطراف آن

استخر حیاط با کفپوش ترموود

استخر پیش ساخته در کنار پاسيو

استخر کم عمق کنار پاسیو

استخر پیش ساخته با پله های سنگی در قسمت کم عمق استخر

استخر کم عمق با پله های کوچک

استخر های پیش ساخته M-Line

بسیاری از مردم خواستار طرح های سفارشی برای استخرهای سر پوشیده و فضای باز خود می باشند. اغلب خواستار استفاده از رنگ های شیك و مواد با كیفیت در استخر خود می باشند بعلاوه آنها می خواهند حداكثر عملكرد را برای استخر خود داشته باشند. طراحی استخر پیش ساخته بسته به اینكه می خواهید طولانی مدت از آن استفاده كنید و یا برای فعالیت تناسب اندام به آن نیاز دارید و یا تنها برای سرگرمی شما است متفاوت می باشد و نیازمند استفاده از تجهیزاتی مثل نور مخصوص، تجهیزات صوتی، فن آوری ماساژ، سالن آب های كم عمق ـ صندلی ماساژ می باشد تا در استخر پیش ساخته تعبیه شود. استخر مدل M-Line از چند لایه اپوكسی و اكریلات همراه با فایبرگلاس می باشد كه سطح روی آن با موزاییک و سنگ پوشیده می شود و یك ساختار همگن ایجاد می شود. اینها در كارخانه فراهم شده و در محل متصل می گردد.

در واقع انتظاری كه از یك استخر پیش ساخته می رود طراحی شیك و منحصر به فرد آن است كه در واقع تلفیقی از هنر و تكنولوژی است صرفه جویی و ایمنی با استفاده از عایق های پوششی و انرژی خورشیدی موارد دیگری است كه در اینجا رعایت شده است.

استخر پیش ساخته با موزاييک های اطراف استخر و نور ملايم

استخر بتنی در حیاط

استخر پیش ساخته در سالن سقفدار

استخر پیش ساخته در فضای سرپوشیده

استخر پيش ساخته در پاسيو با طرح روشن

استخر در کنار درختچه های کوچک

استخر پیش ساخته با مکعب های تيره رنگ

استخر با عمق کم و مساحت بالا مانند حوض

استخر پیش ساخته کم عمق در کنار ايوان سقف دار با مبل راحتی

استخر در مجاورت پاسیو

استخر های پیش ساخته Style

شركت آلمانی تولید كننده پیشرو در استخر های پیش ساخته طرحی با عنوان style را طراحی كرده است. این شركت از سال 1970 در این زمینه فعالیت می كند و دارای گواهینامه 20 ساله تضمین كیفیت می باشد. در زیر عكس هایی از این سبك را مشاهده می كنید.

استخر پیش ساخته با پله های کوچک

استخرهای پیش ساخته کم عمق با پله های کوچک

استخر پیش ساخته با حاشيه سنگ مرمر

استخر آماده در ترکیب با ترمووود و سرامیک بتنی

استخر پیش ساخته با حاشيه موزاييک

استخر کم عمق با حاشيه موزاييک

استخر پیش ساخته در کنار تخت راحتی و درختان

استخر باغ در کنار تخت راحتی و درختان سرسبز

استخر پیش ساخته در مجاورت پاسيو

استخر کم عمق در مجاورت پاسيو

استخر پیش ساخته کم عمق در حياط

استخر کم عمق در کنار آلاچیق

جت آب در استخر

جت آب در استخر

استخر های پیش ساخته  Luxe

این استخر پیش ساخته تولید شده از پانل های فولاد ضد زنگ است كه می تواند در بالاتر از سطح زمین نصب گردد و در آنجا راه اندازی شود و به دلیل وزن سبك می توان آن را در پشت بام ساختمان نصب كرد. استخر Luxe دارای وزن سبك و حمل و نقل آسان می باشد. در كارخانه ساخته و مونتاژ و تست می شود و می توان آن را با اندازه دلخواه سفارش داد.

استخر ساخته شده با فولاد

استخر ساخته شده از پنل های فولاد

استخر پيش ساخته با نردبان کوتاه

استخر پيش ساخته کوچک با نردبان کوتاه

استخر پيش ساخته Luxe با پله های کوتاه

استخر کم عمق Luxe با پله های کوتاه

مجموعه استخر برای تمام خانواده

استخر به عنوان فضای جمعی در محیط باز كه در آن استخر كودك نیز تعبیه شده است تا تمام خانواده در كنار هم جمع شده و از آب لذت ببرند.

استخر پيش ساخته در فضای بيرونی

استخر باغ با پله های کوتاه در فضای بيرونی

استخر تزيين شده با فضای سبز

استخر پيش ساخته تزيين شده با فضای سبز

استخر سرپوشيده

استخر خانگی سرپوشيده

استخر پيش ساخته با فضای چوبی اطراف آن در کنار ميز و صندلی و سايبان

استخر پيش ساخته با فضای چوبی اطراف آن

استخر با دیوار شیشه ای

استخری كه از تركیب طریف رنگها و مواد ساخته شده است و دیوارهایی شفاف شیشه ای و نور پردازی فوق العاده دارد كه آن را هم در طول روز و هم در طول شب بسیار با شكوه نشان می دهد.

استخر با ديواره های شيشه ای و کفپوش چوبی در اطراف آن

استخر شيشه ای و دیوارپوش ترموود در اطراف آن

استخر با ديواره های شيشه ای و نور ملايم

استخر با ديواره های شيشه ای

چراغ های استخر METEOR

یکی از محصولات مرتبط با استخر ها چراغ های METEOR هستند. این محصول را می توان روی سطوح صاف و بدون هرگونه آماده سازی در طول ساخت و ساز نصب كزد. ضخامت آن فقط 9 میلی متر می باشد. این چراغ ها را می توان در استخرهای بتنی و پلی استر و یا از جنس فولاد ضد زنگ نصب كرد. این چراغ می تواند جایگزین تمام چراغ های تولید شده دیگر باشد. كنترل نور تك رنگ با استفاده از سوییچ اختیاری و یا كنترل نور چند رنگ و یا تغییر نور به صورت خودكار در این طرح مشاهده می شود.

مزایای این چراغ ها

 • نور سفید ـ آبی و سبز و چند رنگ
 • پوششی از فولاد ضد زنگ
 • كنترل میكروپروسسوری(شبكه)
 • حفاطت حرارتی
 • مصرف كم برق
 • نصب و راه اندازی آسان
 • كنترل از راه دور اینها تنها چند ویژگی از چراغ های نامبرده می باشد.
چراغ هايی هستند که ضخامت آن ها 9 ميلی متر است و در استخرهايی پلی استر يا فولاد ضد زنگ می توان استفاده کرد

چراغ های meteor قابل استفاده در استخر های پلی استر و فولادی

نصب استخر فایبرگلاس

فرآیند اجرای استخر پیش ساخته فایبرگلاس مراحل مختلفی دارد. برای شروع نصب یک استخر فایبرگلاس زیبا و حرفه‌ای مراحل مختلفی از جمله اخذ مجوز های لازم (در صورت لزوم) ،آماده سازی محل انجام کار، بررسی وضعیت آب و هوا می باشد.
در ابتدا تجهیزات لازم در پروژه مشخص شده و آزمایش ژئوفیزیک و چگونگی انتقال استخر تا مقصد مورد بررسی قرار می گیرد؛ سپس کار حفاری با مشخص شدن ابعاد استخر پیش ساخته و یا قالب‌ های پیش سا‌خته که با اندازه‌ی استخر مورد نظر مطابقت دارد، آغازمی‌شود.
کمتر از یک روز کار حفاری به اتمام خواهد رسید و بستر‌سازی، کامپکت و رگلاژ کف انجام خواهد شد سپس کاسه استخر فایبرگلاس توسط جرثقیل به محل گودیرداری منتقل و تثبیت می‌گردد.
در مرحله‌ ی بعد آبگیری استخر پیش ساخته شروع می‌شود و همزمان اجرای لوله‌کشی و نصب تجهیزات تصفیه‌خانه انجام خواهد شد؛ در حین آبگیری استخر در محل گود نشست لازم را می‌کند و جایگاه آن تثبیت خواهد شد.
در مرحله آخر خاک ریزی دور استخر انجام شده و در صورت لزوم محوطه پیرامونی با سیمان یا سنگ یا سرامیک پوشش داده می‌شود.
در فیلم زیر روند نصب استخر پیش ساخته فایبر گلاس به نمایش درآمده است.

برداشت و ترجمه از trends.archiexporivierapoolpool-expert

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1396 / 01 / 30
دسته :

نظرات کاربران

سلام
میشه بفرمایید بعد از سفارش استخر پیش ساخته چه مدت زمان برای نصب آن لازم است

  سلام. زمان تکمیل پروژه بستگی به زیر ساخت ایجاد شده و ابعاد استخر پیش ساخته دارد.

سلام
بین استخر بتنی و پیش ساخته کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
و در استخر های پیش ساخته ، کدوم مقاومت بالاتری داره و طول عمر بیشتری داره و در برابر شی نوک نیزو… مقاوم هست
ممنون از سایت عالیتون
و پیشاپیش تشکر از پاسختون

ابعاد استخر پیش ساخته های تولیدی چقدر است.

سلام . ببخشید کدوم مدل از این استخرها رو دارید؟ قیمت استخر پیش ساخته چنده؟

  سلام . برای دریافت مدل های متنوع و اطلاع از قیمت استخر پیش ساخته می توانید به بخش محصولات استخر ، سونا و جکوزی رفته و یا با ما تماس بگیرید .

چطوری میتونیماز آخرین مطالبتون باخبر
بشیم

  با عضویت در گروه تلگرام بیلدینگ پلاس و سایر شبکه های اجتماعی از آخرین مطالب سایت باخبر شوید
  با سپاس از توجهتون دوست بزرگوار

استخر های پیش ساخته عالی هستن

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839