نحوه اجرای کفپوش سه بعدی در حمام

دکوراسیون حمام تاثیر زیادی بر ایجاد آرامش ساکنان دارد و با اجرای کفپوش سه بعدی می توان در زمان کم تغییر شگرفی در سرویس و حمام ایجاد نمود. کفپوش سه بعدی ، با لایه ای از اپوکسی و لاک های محافظت کننده باعث افزایش طول عمر و کارایی کف حمام و فضاهای مرطوب دیگر مانند آشپزخانه و استخر می شود.

کفپوش سه بعدی در تمامی فضاهای ساختمان مانند پذیرایی ، اتاق و سرویس قابلیت نصب دارد. جزییات اجرایی دکوراسیون حمام با استفاده از کفپوش سه بعدی در فیلم زیر آورده شده است.

مشخصات کفپوش سه بعدی

در این نوع از پوشش های سه بعدی معمولا از تصاویر دیدنی برای پرینت استفاده می شود. این تصاویر در پرینتر های مخصوص در سایزهای متفاوت قابل چاپ هستند بنابراین در فضاهای با سایز های مختلف می توان الگوی مناسب را تهیه نمود.

لایه های تشکیل دهنده کف پوش سه بعدی:

  • دو لایه ملات
  • دو لایه پرایمر
  • دولایه گچ
  • نوار تراز کننده
  • لاک
  • تصویر ( عکس، نقاشی و …)
  • دو لایه پلیمر شفاف
  • لاک محافظت کننده

همچنین ممکن است در ساختار کفپوش از اجزایی تزیینی مانند سکه ها، مجسمه ها ، مواد مختلف و چیزهایی مشابه استفاده شود. همه این اجزا طرح کلی و ابعاد آن را مشخص می کنند.

در این عکس یک کفپوش سه بعدی حمام نمایش داده شده است که بسیار زیبا و کاراست

کفپوش سه بعدی حمام

جزییات اجرای کفپوش سه بعدی

اجرای کفپوش سه بعدی در چند مرحله صورت می گیرد . ابتدا سطح زیر کار به طور کامل از هر گونه چربی و گرد و غباری باید پاک شود تا مواد پلیمری به راحت به کف چسبیده شوند . سپس درزهای اتصال کف به دیوار را در صورت نیاز با رنگ عایق رطوبتی نانو پوشش داده و تصویر چاپ شده به صورت پشت چسب دار بر روی لایه ی پلیمری نصب می گردد . بعد از چسباندن تصویر بر روی کف دو لایه اپوکسی یا پلیمر شفاف بر روی کف اجرا می شود و در نهایت لایه ای به عنوان لاک اجرا شده و باعث محافظت کف از ضربه و مواد شیمیایی می شود.

ایجاد آرامش در فضای سرویس بهداشتی و حمام با استفاده از کفپوش سه بعدی

اجرای کفپوش سه بعدی در حمام

نصب کفپوش سه بعدی توسط کارشناسان فنی و مجرب در این حوزه ، در طرح ها و رنگ های بسیار متنوع اجرا می گردد. کفپوش سه بعدی دارای خاصیت آنتی باکتریال است و برای محیط های مسکونی ، مهد کودک و بهداشتی مانند بیمارستان و درمانگاه ها قابل استفاده و بسیار کاربردی است. نصب کفپوش سه بعدی در چند لایه و مراحل مختلف اجرا می شود . با توجه به سلیقه افراد می توان تصاویر و پوششی متنوع مانند اکلیل را بر روی کف اجرا نمود و با پوشش لاک که باعث شیشه ای شدن سطح می شود ، از کفپوش در برابر ضربه محافظت نمود.

 

برداشت و ترجمه از Epoxy Flooring

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 06 / 20
دسته :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839