گفتاردرمانی در بخش مسکن

فرشید پورحاجت در خصوص آینده بازار مسکن، اظهار کرد:‌ اگر شاخص‌هایی را کنار هم بگذاریم افزایش قیمت مسکن را به چند دلیل خواهیم داشت؛ یکی این‌که نهاده‌های تولیدی به‌واسطه افزایش نرخ ارز گران شده است. مصالح ساختمانی طی یکی دو سال اخیر گران شده، علاوه بر این‌که عوارضی که سازنده به دستگا‌ه‌های خدمات رسان پرداخت می‌کرد به‌شدت افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تولید مسکن متناسب با نیاز جامعه نبوده و کاهش صدور پروانه‌ ساختمانی داشته‌ایم. تولیدکنندگان مسکن در بدترین شرایط از سال ۹۰ به این سو قرار داشته‌اند.

شیشه هوشمند سوییچ دار

وی بیان کرد: وقتی تولیدکننده مورد حمایت قرار نگیرد از چرخه خارج می‌شود و تا دوباره برگردد زمانبر است. این موارد روی بازار مسکن تأثیرگذار است.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با ابراز “باید ببینیم سال آینده اتفاقی برای این حوزه روی می‌دهد یا خیر”، گفت:  آیا یک سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی منسجمی برای مسکن در دستور قرار می‌گیرد.

ترمووود ( نمای چوبی ساختمان )

پورحاجت یادآور شد: سه سال است که کانون سراسری انبوه‌سازان به‌نیابت از بخش خصوصی مشکلات را اعلام کرده است، خسته‌ شده‌ایم از بس که گفتیم مثلاً قانون پیش‌فروش ایراد دارد. در پاسخ به این دغدغه ما همه می‌آیند و فقط گفتاردرمانی می‌کنند و می‌گویند “می‌دانیم این قانون ایراد دارد”.

وی تأکید کرد: اگر این قانون ایراد دارد باید اصلاح شود. انبوه‌سازان نظر کارشناسی در این رابطه داده‌اند اما جواب کارشناسی را نگرفته‌ایم.

منبع انبساط سیستم گرمایش خورشیدی

وی با طرح این پرسش که چرا ایراد قانون مذکور اصلاح نمی‌شود، اظهار کرد: تکلیف قانونگذار نیست که در حوزه تولید تسهیل‌گری را دنبال کند.

وی با بیان این‌که با بخشنامه خلق‌الساعه کمر تولید در حوزه مسکن، صنعت و… شکسته خواهد شد، افزود: مشکلات و موانع باید اصلاح شود و از بین برود، ما حرف کارشناسی می‌زنیم و می‌گوییم بر اساس منطق تصمیم‌گیری شود.

کاغذ دیواری LED دار

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با تصریح بر “تا الآن اتفاق مثبتی را در بخش مسکن مشاهده نکرده‌ایم”، گفت: همه صحبت می‌کنند اما پای عمل که می‌رسد آثار مثبتی را در این حوزه نمی‌بینیم.

سقف عرشه فولادی

منبع: مسکن نیوز

تاریخ : 1395 / 10 / 25
دسته :
برچسب ها :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188662433