آیا قیمت مصالح با افزایش تقاضا بالا می رود

رییس اتحادیه مصالح ساختمانی تهران گفت: به دلیل تولید بیش از حد مسکن، در سال 96 افزایش تقاضای مسکن تاثیری بر قیمت مصالح نخواهد گذاشت.

اسماعیل کاظمی قهی در خصوص بازار فروش مصالح ساختمانی گفت: در سال جاری وضعیت فروش مصالح ساختمانی تغییری با سال های گذشته که رکود بر بازار مسکن حاکم بود، نداشته است. با شروع اسفندماه هم می توان گفت ساخت و ساز به شکل معنی داری کم شده است و می توان گفت ساخت و ساز مسکن به سال 96 موکول شد.

وی ادامه داد: به دلیل پیشی گرفتن تولید از تقاضا در چند سال گذشته، چنانچه در سال 96 تقاضا در بازار مسکن افزایش یابد این افزایش تقاضا تاثیری بر افزایش فروش مصالح ساختمان و  قیمت آن نخواهد داشت.

رییس اتحادیه مصالح ساختمانی اظهار داشت: واحدهای تولیدی در این چند سال به منظور بالابردن میزان فروش، تخفیف هایی را منظور می کردند که به ضرردهی سالانه واحد این واحدها منجر می شد چراکه این تخفیف ها بیش از قیمت تمام شده  تولید مصالح محاسبه می شد. با این وضعیت در سال آینده چنانچه تقاضای خرید مصالح  افزایش یابد این روند معیوب تخفیف دهی در واحدهای تولیدی از بین می رود و احتمال دارد به این واسطه چند درصدی قیمت ها افزایش یابد.

وی افزود: طی چند سال اخیر به دلیل افزایش حجم ساخت و ساز در پروژه های بزرگ  که توسط دولت گذشته صورت می گرفت، رابطه بین عرضه و تقاضا از تعادل خارج شد و همین موضوع بر شرایط کنونی بازار فروش مصالح تاثیر مستقیم گذاشت. در شرایط کنونی برای کمک به بازار مصالح فروشی، اجرای طرح های نوسازی بافت فرسوده می تواند راه حل مناسبی باشد.

منبع: اقتصاد آنلاین

تاریخ : 1395 / 12 / 16
دسته :
برچسب ها :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188662433