قیمت خانه بالا رفت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسكونی كلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در شهر تهران 4 میلیون و 541 هزار و 600 تومان با میانگین مساحت 277 مترمربع بوده است كه نسبت به فصل قبل 0.2 درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 3.3 درصد افزایش داشته‌ است. همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان مسكونی كلنگی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 21.1 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 5.3 درصد کاهش داشته است.

نمودار قيمت فروش

حداق و حداکثر ومتوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا ساختمان کلنگی

قيمت فروش يک متر مربع

روند تغییرات متسط قیمت فروش یک متر مربع زمین یا ساختمان کلنگی

روند تغييرات تعداد معاملات فروش

روند تغييرات تعداد معاملات فروش زمین یا ساختمان کلنگی

همچنین بنا به این گزارش، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسكونیمعامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در شهر تهران 4 میلیون و 272 هزار و 500 تومان با میانگین مساحت 88 مترمربع و متوسط عمر بنای 9سال بوده است كه نسبت به فصل قبل 0.8 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 6 درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات فروش زیربنای مسكونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 24.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 22 درصد افزایش داشته است.

حداقل و حداکثر و متوسط قيمت فروش

حداقل و ححداکثر و متوسط یک متر مربع زیر بنا

روند تغييرات متوسط قيمت فروش

روند تغييرات متوسط قيمت فروش یک مترمربع زیربنا

معاملات فروش

روند تغییرات تعدادمعاملات فروش یک متر مربع زیربنا

در همین حال، متوسط مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یك مترمربع زیربنای مسكونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در شهر تهران 22 هزار و 514 تومان با میانگین مساحت 77 مترمربع و متوسط عمر بنای 13 سال بوده است كه نسبت به فصل قبل 6.1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 9.9 درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 34.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 4.4 درصد، افزایش داشته است.

مبلغ اجاره

حداقل و حداکثر و متوسط مبلغ اجاره یک مترمربع زیربنا

 

اجاره ماهانه سال 95

روند تغییرات متوسط مبلغ اجاره ماهانه

 

روند تغييرات تعدادمعاملات اجاره

روند تغییرات تعداد معاملات اجاره

منبع: خبر انلاین

تاریخ : 1395 / 10 / 28
دسته :
برچسب ها :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188662433