تغییر مسیر قیمتی آپارتمان‌های نقلی

میانگین قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های نقلی در مناطق مختلف تهران نسبت به فصل تابستان با کاهش محسوسی روبه‌رو شده است. تناسب میان بودجه خرید آپارتمان با قیمت تمام شده واحدهای نقلی با متراژ حداکثر 50 مترمربع سبب شده که مشاوران املاک از این واحدها به‌عنوان «طلا» یاد کنند چراکه هر زمان مالک تصمیم به فروش بگیرد، بدون دردسر نقد می‌شود و در تمام فصول سال مشتری دارد. این موضوع سبب شده که به شکل سنتی میانگین قیمت پیشنهادی و قطعی فروش آپارتمان‌های نقلی نسبت به سایر آپارتمان‌های با عمر مشابه در همان محله بین 100 تا بعضا 400 هزار تومان در هر مترمربع بالاتر باشد. طبعا وقتی متقاضیان خرید مسکن بودجه محدودی برای تملک در اختیار داشته باشند، ناچار خواهند بود به این قیمت‌های بالاتر از میانگین محله نیز تن دهند چراکه امکان دیگری برای خانه‌دار شدن ندارند.

اما نگاهی به فایل‌های عرضه شده در بازار بهمن‌ماه حاکی از افزایش محسوس تعداد آپارتمان‌های نقلی قیمت‌مناسب در بازار است که کمتر از میانگین قیمت موردانتظار، قیمت‌گذاری شده‌اند. به گزارش دنیای اقتصاد، مشاوران املاک معتقدند این موضوع از تغییر قدرت خرید متقاضیان خرید مسکن نشات گرفته است. افزایش سقف انواع تسهیلات خرید مسکن در سال‌جاری سبب شده که بخشی از تقاضای آپارتمان‌های ریزمتراژ به سمت آپارتمان‌های کوچک و میان‌متراژ سوق پیدا کند و همین موضوع نظم همیشگی حاکم بر بازار آپارتمان‌های نقلی با متراژ کمتر از 50 مترمربع را بر هم زده است، از این‌رو شرایط کنونی فرصت مطلوبی برای متقاضیان این آپارتمان‌ها محسوب می‌شود.

منبع: اقتصاد آنلاین

تاریخ : 1395 / 12 / 03
دسته :
برچسب ها :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188662433