افزایش صدور پروانه ساخت

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: میزان صدور پروانه‌های ساختمانی در یک سال گذشته با افزایش ۱۰ درصدی روبرو شده است.

مهدی روانشادینا عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، با اشاره به اینکه پروانه‌های ساختمانی در یک سال گذشته با افزایش ۱۰ درصدی روبرو شده است، گفت: در این بخش نقش دولت و شهرداری بسیار مهم است، به طوریکه با ارائه مشوق ها، سرمایه‌های مردم را در صنعت ساختمان باید به سمت تقاضا هدایت کنند.

وی در ادامه افزود: در سال گذشته ساخت واحد‌های لوکس پاسخگوی نیاز واقعی مردم نبوده و این در حالی است که واحد‌های کوچک مقیاس در مناطق میانی شهر و به ویژه بافت فرسوده، بسیار اثر گذار است.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، اظهار داشت: نقش دولت و شهرداری به جهت ارائه مشوق‌ها در نوسازی بافت‌های فرسوده و نیز رونق ساخت و ساز در داخل شهر‌ها تأثیر بسزایی دارد.

بر این اساس طبق ارائه آمار از سوی بانک مرکزی در بخش “ساختمان”، ارزش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ساختمان مناطق شهری در سال ۱۳۹۵ به قیمت‌های جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۴.۱ درصد کاهش یافته است. با اعمال شاخص‌های قیمتی متناظر و تعدیل ارزش افزوده ساختمان‌های خصوصی به قیمت‌های جاری و همچنین با احتساب ارزش افزوده ساختمان‌های دولتی، نرخ رشد بخش “ساختمان” در سال ۱۳۹۵ (به قیمت‌های ثابت سال ۱۳۹۰) در حدود ۱۳.۱- درصد برآورد می‌شود.

منبع: اقتصاد آنلاین

تاریخ : 1396 / 04 / 03
دسته :
برچسب ها :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188662433