اتلاف سالیانه 5 میلیارد دلار انرژی در ساختمانها

رییس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی می گوید، سالیانه پنج میلیارد دلار انرژی در ساختمان های كشور هدر می رود و رعایت مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در این زمینه بسیار ضروری است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمد شکرچی زاده روز دوشنبه در نخستین نمایشگاه بین المللی راهسازی، راهداری ، حمل ونقل و صنایع وابسته در محل مصلی تهران افزود: بیش از 20 سال از اجرای مبحث مقررات ملی ساختمان می گذرد و بررسی های نشان می دهد تنها 15 تا 20 درصد این مبحث در زمینه مصرف انرژی در ساختمان های کشور استفاده می شود.

30 نمونه از بوفه ظروف چینی در طراحی داخلی ناهارخوری


وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از 20 میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد و هرسال یک میلیون واحد مسکونی به آن اضافه می شود، گفت: برای جلوگیری از هدر رفت انرژی در این واحدهای مسکونی باید مبحث 19 رعایت شود.
شکرچی زاده با اشاره به اهداف این مرکز یادآور شد: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از سال 1392 با چهار هدف در حوزه های حمل ونقل، ساختمان و ابنیه ، معماری و شهرسازی و مالی و اقتصادی کار خود را در دولت تدبیر و امید آغاز کرد تا با انجام تحقیقات علمی در این بخش ها بتواند نتایج مثبت آن را در اختیار مسوولان و کاربران قرار دهد.
شکرچی زاده گفت: در حوزه حمل ونقل سامانه مدیریت روسازی راه های شریانی کشور به طول 55 هزار کیلومتر تعریف شد تا با توجه به کمبود منابع مالی، بهسازی و روکش راه های کشور به خوبی مدیریت شود.

کنترل هوشمند موتورخانه ( موتورخانه هوشمند )


رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی افزود: در حوزه ساختمان و ابنیه کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها مورد توجه قرار گرفت تا با ارایه راهکارهای مناسب در مصرف انرژی در ساختمان ها با توجه به مبحث 19 مقررات ملی ساختمان صرفه جویی شود.
شکرچی زاده از بررسی فرونشست در کلانشهرها و شهر تهران در این مرکز خبر داد و گفت: دلایل فرونشست زمین در کلانشهرها در این مرکز مورد بررسی قرار گرفته است و نتایج آن در اختیار مسوولان برای تصمیم گیری مناسب قرار می گیرد.

خانه های رویایی هوشمند


وی زلزله را از مهم ترین تهدیدهای شهرهای کشور نام برد و افزود: در مرحله نخست نشست های زیادی را درباره زلزله در شهر تهران برگزار کردیم و برای نخستین بار طراحی و تولید شیر قطع گاز در زمان وقوع زلزله در ساختمان ها و واحدهای مسکونی در این مرکز با همکاری یک شرکت دانش بنیان انجام شد.
به گزارش ایرنا، نخستین نمایشگاه راهداری، راهسازی، حمل و نقل و صنایع وابسته روز یکشنبه (دیروز) در محل مصلی تهران آغاز به کار کرد.
در این نمایشگاه ۱۱۵ شرکت داخلی و خارجی حضور دارند. ۹۰ درصد شرکت کنندگان نمایشگاه فعالان بخش خصوصی در حوزه های راهداری و راهسازی هستند.
این نمایشگاه تا فردا ( سی ام آذرماه) به کار خود ادامه می دهد.

ساختمان رویایی با کاربری دوگانه


در این رویداد ، انواع ماشین آلات و صنایع راه سازی، پل سازی، تونل سازی، دستگاه‌های مختلف خدمات راهداری شامل لودر، بلدوزر، گریدر،ماشین‌های برف‌روب، ماشین های امداد جاده‌ای، دستگاه‌های و صنایع مربوبط به بهسازی جادها، آسفالت و روکش خیابان‌ها و جاده‌ها، علایم راهنمائی جاده ها و دیگر صنایع مرتبط با راهسازی، راهداری حمل و نقل در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
دستیابی به خودکفایی ملی و توسعه صنعت راهسازی و راهداری کشور، شناخت موانع و علل عدم توسعه یافتگی صنعت تولید محصولات راهسازی و راهداری در کشور ، شناسایی نیازهای اجرایی در توسعه صنعت راهسازی و راهداری کشور، نوسازی و تقویت مزیت‌های رقابتی صنعت راهسازی و راهداری کشور، ایجاد اشتغال مولد در صنعت راهسازی و راهداری کشور، ارتقای بازار سرمایه صنعت راهسازی و راهداری کشور و ارتقا جایگاه صنعت راهسازی و راهداری در توسعه صادرات کشور موضوع های مورد بحث در این نمایشگاه و نشست‌های جانبی آن است.

25 پیشنهاد برای استخر باغ در ویلای رویایی

منبع خبرگزاری ایرنا

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188662433