۲۸ شهریور ۱۳۹۵
تحریریه بیلدینگ پلاس

معرفی بیلدینگ پلاس

کارشناسان “هسته مشاوره راهبردی ساخت” طی سالها فعالیت در زمینه های مشاوره، طراحی و نظارت در صنعت ساختمان کشور به این مهم دست یافته اند که خلا وجود مرجع تخصصی از فرایند های طراحی و عملیات های روز ساختمانی مشهود است علاوه برآن اطلاعات فنی یکپارچه و منسجم از تجهیزات تاسیساتی و مصالح ساختمانی موجود در بازار صنعت ساختمان جهت بهره برداری کنشگرهای ساختمانی(مهندسین، سازندگان و پیمانکاران) وجود ندارد.

از این روی تیم “همراه ساخت” برآن شد تا کلینیک فنی تخصصی ساختمان را به صورت آنلاین در قالب سایت بیلدینگ پلاس پایه گذاری نماید تا با ایجاد محتوای فنی و تخصصی  مبتنی بر دانش فنی روز دنیا در عملیات های ساختمانی و معرفی و بررسی تجهیزات و مصالح، این مرجع بتواند با کیفیتی سزاوار پاسخگوی نیاز مهندسان، سازندگان، پیمانکاران و محققین صنعت ساختمان باشد.

مطالب ارائه شده در پورتال کلینیک فنی تخصصی ساختمان بیلدینگ پلاس تالیفی یا ترجمه از سایت های معتبر می باشد. در این پورتال علاوه بر معرفی خدمات، تجهیزات تاسیساتی و مصالح صنعت ساختمان، کلیه تجهیزات و مصالح از دیدگاه فنی و اقتصادی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و مزایا و معایب آنها از جنبه های مختلف عملکردی، قیمتی و مصرف انرژی و … مقایسه و معرفی می گردد تا سازندگان، پیمانکاران ساختمانی از این اطلاعات جهت تصمیم گیری و انتخاب هدفمند تجهیزات و مصالح مورد نظر اقدام نموده و مهندسین فعال در امور طراحی و نظارت نیز از اطلاعات ارائه شده بهره مند گردند. همچنین امید می رود ایجاد محتوای مبتنی بر دانش فنی روز دنیا در عملیات های ساختمانی و معرفی تجهیزات و مصالح نوین صنعت ساختمان جهت آشنایی جامعه مهندسی فعال در صنعت ساختمان و تولید کنندگان تجهیزات و مصالح ساختمانی موثر واقع گردد.

پالایش محصولات بی کیفیت و غیر استاندارد موجود در بازار و عرضه کالاهای استاندارد به همراه  ایجاد وندور لیست های معتبر کمک می کند تا فعالیت در این صنعت شفاف گردد.استفاده از مصالح و تجهیزات با کیفیت با مصرف انرژی کم باعث ایجاد ساختمانهایی با کیفیت تر، کم مصرف تر و با طول عمرمفید بیشتر می شود.

امید می رود با همکاری و حمایت فعالین صنعت ساختمان اعم از مهندسین، پیمانکاران و سازندگان ، تولیدکنندگان تجهیزات و مصالح ساختمانی و شرکت های ارائه دهنده خدمات فنی مهندسی در صنعت ساختمان، این پورتال نقطه عطفی در ایجاد مرجعی توانا و پویا باشد.

شرکت “همراه ساخت” به عنوان واحد فناور در مرکز رشد سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران” مستقر می باشد.

لوگو مرکز رشد سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایرانلوگوی شرکت همراه ساخت

 

 

فیلم زیر به معرفی پورتال بیلدینگ پلاس می پردازد:

 قوانین بیلدینگ پلاس