نحوه تولید شیشه لمینت هوشمند

تولید شیشه لمینت هوشمند دارای فرایندی ویژه نسبت به تولید شیشه های دیگر است . روند ساخت شیشه هوشمند در کارخانه همانطور که در فیلم زیر نشان داده شده است شامل چند مرحله است . شیشه هوشمند لمینت شامل دو لایه شیشه و لایه ای از طلق هوشمند است که توسط دو شیشه احاطه شده است.

ساختار و روش تولید شیشه لمینت هوشمند

لایه اولیه شیشه بر روی سطحی مطمئن قرار می گیرد و سطح آن به طور کامل تمیز می شود سپس لایه ای به عنوان محافظ به صورت بی رنگ بر روی شیشه پهن می شود سپس طلق هوشمند ، که حساس ترین لایه کار است ، اجرا می شود. و در نهایت لایه دوم محافظ بی رنگ و شیشه جایگذاری می شوند. بعد از اتمام لایه بندی شیشه ها به همراه طلق هوشمند داخل دستگاهی به منظور لمینت نمودن لایه های مختلف شیشه هوشمند قرار می گیرند.

درشیشه مات کن هوشمند ، کاربر با فشردن تنها یک دکمه میزان انتقال نور از شیشه را تغییر داده و شیشه از حالت شفاف به کدر تغییر وضعیت می دهد. در این نمونه برای تیره ماندن شیشه نیازی به جریان برق مداوم نیست. تکنولوژی بکار رفته در این شیشه ها کریستال مایع است که با یک پلیمر احاطه شده و این لایه بین دو لایه هادی قرار گرفته است.

شیشه لمینت هوشمند و صندلی سفید و میز سفید

زیبایی شیشه لمینت هوشمند

اساس کار این شیشه ها PDLC است و پس از کدر شدن شیشه و ایجاد یک پوشش برای داخل تا ۸۰ درصد نور مرئی از شیشه عبور می کند و در نتیجه محیط از نور کافی برخوردار است.در شیشه مات شونده هوشمندی که در آنها از تکنولوژی کریستال مایع استفاده می شود به شیشه هو شمند سوییچ دار معروف است.

لایه های تشکیل دهنده شیشه لمینت هوشمند در اتاق جلسات

شیشه لمینت هوشمند در اتاق جلسات

ویژگی شیشه هوشمند

شیشه هوشمند مات شونده دارای ویژگی های خاص و متنوعی هستند که آنها را از شیشه های معمولی متمایز می سازد. در ادامه به برخی از ویزگی های این شیشه مات کن هوشمند اشاره می شود.

  • کنترل اشعه های خطرناک خورشید به صورت جذب و انعکاس این پرتوها به محیط بیرون ( کنترل دما )
  • نفوذ نور مرئی در حالت خاموش ( مات ) شیشه هوشمند به فضای مورد نظر
  • دارا بودن خاصیت آکوستیک ( عایق صوتی )
  • حفظ حریم شخصی افراد استفاده کننده
  • دارای کاربرد به عنوان صفحه نمایش در امور تبلیغاتی و آموزشی و …
  • حفظ ایمنی و یکپارچگی شیشه در هنگام ضربه دیدن در اثر حوادث
  • تعمیر و نگهداری ارزان و آسان
  • تغییر وضعیت فوری از حالت مات به شفاف و بالعکس
  • طول عمر زیاد

برداشت و ترجمه از  switchglassintelligentglass

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 06 / 04
دسته :

نظرات کاربران

ویدیوی جالبی بود. ممنون

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839