انواع پنجره ساختمان

در این نوشته به بررسی کاربرد پنجره به عنوان یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده پوسته خارجی ساختمان پرداخته و انواع پنجره ساختمان از نظر جنس پروفیل تشکیل دهنده ، معرفی و مزایا و معایب هر یک از انواع این جدارهای نورگذر به طور کامل تشریح می گردد. پنجره ساختمان در کنار انواع درب ساختمان پوسته خارجی مهمی محسوب می شوند.

پنجره ساختمان چیست

پنجره در ساختمان نوعی جدار نورگذر است و بخشی از پوسته ساختمان را تشکیل می دهد که ضریب عبور نور مرئی آن بزرگتر از 0.05 می باشد.

جدار نورگذر چیست

به طور کلی جدار نور گذر بر دو نوع شفاف و مات بوده و شامل پنجره ها، نماها و درهای خارجی نور گذر ، نورگیرها و مشابه آنهاست. جدارهای نور گذر، شامل پنجره ها ، نورگیرهای دیواری و سقفی ، باید از پروفیل های مرغوب و بدون درز و دارای حداقل نشت هوا باشند. همچنین جدارهای نور گذر در برابر باد و حریق مقاوم باشند.

قاب های جدار نور گذر باید از جنسی مناسب مانند چوب، پلیمرهای مرغوب مانند یو پی وی سی و یا فلزات، با حداقل پل های حرارتی باشد. در صورت مناسب نبودن درزبندی دور قاب ها، باید با استفاده از نوارهای انعطاف پذیر از نشت هوا جلوگیری شود. در مورد پنجره های کشویی ساده، که فاقد یراق آلات مخصوص درزبندی هستند، امکان بهبود درزبندی وجود ندارد. استفاده از این نوع بازشوهایی که درزبندی مناسبی ندارند در ساختمان های واقع در مناطق بادخیز و ساختمان های بلند به هیچ وجه توصیه نمی شود.

کودکی در مقابل پنجره نور گذر بسیار زیبا و منحصر به فردی ایستاده است

پنجره نور گذر

مساحت مناسب پنجره در ساختمان

مقدار سطوح نور گذر از نظر انتقال حرارت در ساختمان بسیار موثر است. به دلیل مقاومت حرارتی کم جدار نور گذر نسبت به دیگر اجزای نما ، هر قدر مقدار سطوح نور گذر نسبت به سطح پوسته نما کمتر باشد، اتلاف حرارت ساختمان کاهش خواهد یافت. با طراحی مقدار کافی و مناسب پنجره در ساختمان، علاوه بر تامین نور مناسب برای فضاهای داخل، می توان انتقال حرارت به خارج از ساختمان را نیز کاهش دارد. جدار نورگذر در ساختمان ممکن است به صورت افقی ، عمودی و یا زاویه دار نصب گردد. در حالت قرارگیری افقی یا زاویه دار ، جدار نورگذر را نورگیر می نامند.

جدار نورگذر سقفی و جدار نورگذر دیواری

جدار نورگذر سقفی و دیواری

تعریف بازشو در ساختمان

به سطوح قابل باز شدن در پوسته ساختمان که برای دسترسی، تامین روشنایی ، دید به خارج ، خروج گاز حاصل از سوخت ، تهویه و تعویض هوا ایجاد می گردند از جمله انواع درب ساختمان ، انواع پنجره و انواع نورگیر دیواری و نورگیر سقفی بازشو گفته می شود.

جدار نورگذر دیواری با بازشو سایبانی

کاربرد پنجره و بازشو در دکوراسیون داخلی

کاربرد پنجره در ساختمان

پنجره ها یکی از پرکاربرد ترین اجزای پوسته خارجی ساختمان هستند که به عنوان یک جدار نور گذر عموما بازشو ، به منظور تامین نور طبیعی و ایجاد امکان تهویه طبیعی مناسب برای فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شوند. بسته به طرح معماری و اقلیمی که ساختمان در آن قرار گرفته است تعداد، ارتفاع و جنس پنجره های ساختمان می تواند متفاوت باشد. به طور مثال در مناطق گرم و مرطوب باید سطح بازشو ها برابر با حدود 15 تا 20 درصد از مساحت فضا باشد و همچنین برای تهویه و گردش هوا بهتر است پنجره ها در دیوارهای مختلفی قرار گیرند.

پنجره نور گذر منزل

تامین نور طبیعی توسط پنجره در ساختمان

تهویه طبیعی توسط بازشوی پنجره در اقلیم گرم و مرطوب

در اقلیم گرم و مرطوب بهتر است با تمهیداتی مانند ایجاد سایه، دمای هوا پیش از ورود به فضاهای داخلی ساختمان کاهش یابد. ایجاد تهویه طبیعی به خصوص در اقلیم های مرطوب اهمیت زیادی دارد. در طراحی ساختمان در اقلیم های مرطوب ، توصیه می شود که تعبیه بازشوهای رو به رو و مسدود نکردن مسیر جریان هوا با عناصر داخلی، امکان ایجاد کوران در فضاها فراهم شود.  در اقلیم گرم و خشک، در اوقات گرم تهویه طبیعی شبانه ساختمان موجب خنک سازی مصالح می شود. در طول روز نیز تهویه فضاهای داخلی با هوای خنک شده از طریق سیستم های ساده تبخیری بخش قابل توجهی از نیازهای سرمایی ساختمان را تامین می کند.

کاربرد پنجره در نمای ساختمان

کاربرد پنجره در طراحی پوسته نما

پارامتر های عملکردی پنجره در ساختمان

پارامتر های عملکردی پنجره در جداره خارجی ساختمان شامل موارد زیر می باشد:

 • ضریب انتقال حرارت پنجره
 • شاخص خورشیدی جدار نورگذر
 • ضریب عبور خورشیدی جدار نورگذر
 • تهویه طبیعی هوا از طریق بازشوها

ضریب انتقال حرارت پنجره

ضریب انتقال حرارت پنجره برابر است با توان حرارتی منتقل شده از سطح پنجره با مساحت یک متر مربع ، در صورتی که اختلاف دمای فضای داخل و خارج برابر یک درجه کلوین باشد. واحد مورد استفاده برای ضریب انتقال حرارت ( W/m2.K ) است. مقدار این ضریب متاثر از جنس و ضخامت شیشه ، جنس متریال پروفیل تشکیل دهنده پنجره ، یراق آلات و نوع درزبندی پروفیل پنجره ، دو یا سه جداره بودن شیشه و پروفیل پنجره می باشد .

شاخص خورشیدی جدار نورگذر

شاخص خورشیدی پنجره ساختمان ضریبی است که بر اساس آن مقدار بهره گیری ساختمان از انرژی تابشی خورشید تعیین می شود.

پنجره چوبی زیبا در داخل منزلی زیبا و جدید

پنجره نور گذر منزل

ضریب عبور خورشیدی جدار نورگذر

ضریب عبور خورشیدی جدار نورگذر با نسبت انرژی خورشیدی عبور کرده از سطح نور گذر به انرژی خورشیدی تابیده شده به آن تعریف می گردد.

تهویه طبیعی هوا از طریق بازشوها

فراهم ساختن امکان تهویه طبیعی در ساختمان ها موجب تامین بهتر آسایش حرارتی و کاهش مصرف انرژی سیستم های مکانیکی می شود. تامین هوای تازه در داخل ساختمان از طریق بازشو ها امکان ایجاد تهویه طبیعی را در مواقع لزوم برای ساکنان فراهم می سازد. از طرفی وجود درزهایی در اطراف بازشوهای پنجره باعث نفوذ و تبادل هوای داخل و خارج گردیده که عدم کنترل آن ممکن است منجر به افزایش نیاز انرژی برای تامین سرمایش و گرمایش فضاهای داخلی ساختمان می شود.

اجزای تشکیل دهنده پنجره شامل پروفیل ، شیشه و یراق آلات

اجزای تشکیل دهنده پنجره

اجزای تشکیل دهنده انواع پنجره ساختمان

از اجزای تشکیل دهنده پنجره می توان به پروفیل یا فریم پنجره با متریال ها و کاربرد های مختلف ، شیشه در انواع دوجداره و معمولی و همچنین یراق آلات متنوع متناسب با کاربرد آن و نحوه بازشو ، اشاره نمود.

پروفیل پنجره

پروفیل پنجره ، فریم اصلی تشکیل دهنده پنجره شامل چارچوب و فریم دور شیشه می باشد. پروفیل پنجره با توجه به کاربرد و سلیقه طراح می تواند از بین متریال های متنوعی شامل پروفیل پنجره فلزی، پروفیل پنجره چوبی و پروفیل پنجره UPVC می تواند باشد.

پنجره درای شیشه های منحصر به فرد

اجزای تشکیل دهنده انواع پنجره ساختمان

شیشه پنجره

از دیگر اجزای تشکیل دهنده پنجره می توان به شیشه اشاره نمود که در انواع شیشه دوجداره ، شیشه تک جداره ، شیشه کم گسیل و شیشه هوشمند طراحی و اجرا می شود.

یراق آلات بازشوها

یراق آلات پنجره به علت تحمل وزن پروفیل و شیشه نقش مهمی را ایفا می کنند . با توجه به نحوه ی بازشو پنجره ها مانند کشویی ، دو حالته ، آکاردئونی و … یراق آلات متفاوتی استفاده می شود . نوار درزگیر که باعث کاهش ورود آلودگی و سر و صدای بیرون همچنین جلوگیری از نفوذ هوا و در نتیجه کاهش ضریب انتقال حرارت پنجره می شود نیز جزیی از پنجره محسوب می گردد.

پنجره چوبی بازشو به بیرون

پنجره چوبی با روکش پی وی سی

انواع پنجره از نظر جنس پروفیل

پنجره ها باتوجه به نحوه ی ساخت، شکل ظاهری، متریال و نوع بازشو می توانند کاربردهای متنوعی داشته باشند. از انواع متریال های تشکیل دهنده پروفیل پنجره، که همگی امکان ساخت پنجره دوجداره را فراهم می نمایند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کاربرد پنجره چوبی در دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از پنجره با پروفیل چوبی در دکوراسیون آشپزخانه

پنجره چوبی

چوب ، به علت در دسترس بودن و تولید آسان ، اولین و قدیمی ترین پروفیل تشکیل دهنده در و پنجره است . رنگ گرم و بافت پروفیل چوبی در طراحی داخلی فضا نقش به سزایی دارد و باعث ایجاد فضایی زیبا و منحصر به فرد می شود. چوب با داشتن خاصیت رنگ پذیری بر روی سطح خود امکان ساخت پروفیل های چوبی رنگی را فراهم می نماید. نارسانا بودن چوب باعث شده است که این متریال به عنوان عایق حرارتی عمل کرده و موجب کاهش ضریب انتقال حرارت و بهبود مصرف انرژی در ساختمان می شود .

پنجره زیبا منزل به سبک چوبی

پنجره دارای شیشه های منحصر به فرد

مشخصات پنجره چوبی

ضریب انتقال حرارت در پنجره چوبی با شیشه دوجداره ، بین دو مقدار 1.2 و 2.9 ( W/m2.K ) در نظر گرفته می شود . مقاومت در برابر ضربه و محکم بودن چوب، می تواند روش ساخت و نصب در و پنجره های چوبی را آسان نماید. به دلیل مقاومت کم چوب در برابر جذب و نفوذ آب، با گذشت زمان به مرور دچار اختلال در کارایی و عملکرد پروفیل پنجره می شود. برای افزایش کیفیت،کارایی و طول عمر مفید پروفیل های چوبی می توان پوششی بدون رنگ بر روی چوب ایجاد نمود. همچنین با پیشرفت تکنولوژی ساخت، قابلیت تولید در و پنجره دوجداره چوبی نیز فراهم شده است و با استفاده از پوشش های مناسب ، پوشش پی وی سی ، پوشش فایبرگلاس و پوشش آلومینیوم ، می توان پروفیل چوبی در و پنجره را در برابر شرایط جوی و نفوذ آب باران مقاوم نمود.

پنجره دوجداره یو پی وی سی

پنجره دوجداره

پنجره یو پی وی سی

پی وی سی ماده ای است با قابلیت بازیافت و تولیدات آن در کارخانه تنها یک درصد آلودگی کل ناشی از مصارف گاز و نفت را تولید می‌کنند و انرژی مصرف شده برای تولید پنجره یو پی وی سی سه برابر کمتر از انرژی مصرف شده برای تولیدات آلومینیومی است. پروفیل پنجره  یو پی وی سی دارای مقاومت در برابر پوسیدگی ، خوردگی ، و جذب گرد و غبار است که این امر باعث آسان نمودن نگهداری و افزایش طول عمر پروفیل پنجره UPVC می شود. با توجه به روش رنگ آمیزی پروفیل های پی وی سی و یا یو پی وی سی، با گذر زمان تغییری در شکل ظاهری رخ نمی دهد و رنگ این پروفیل ها ثابت می ماند.

پنجره نور گذر ساختمان

پوشش لمینیت

مشخصات پنجره دوجداره

با استفاده از پوشش لمینیت می توان طرح و رنگ های متنوعی بر روی پروفیل های پنجره یو پی وی سی اجرا نمود. نارسانایی حرارتی پی وی سی و هوابندی و درزگیری پروفیل های در و پنجره دوجداره در روش ساخت آن باعث کاهش مصرف انرژی ، کاهش ضریب انتقال حرارت و تعادل حرارتی در داخل فضا می شود. ضریب انتقال حرارت در پنجره یو پی وی سی با شیشه دوجداره ، بین دو مقدار 1.2 و 2.9 ( W/m2.K ) در نظر گرفته می شود .

استفاده از در و پنجره UPVC باعث بهبود عملکرد پنجره دوجداره در برابر آلودگی های صوتی و جذب صداهای اطراف و داخل فضا می شود. پی وی سی و پروفیل های پنجره یو پی وی سی دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر حریق و آتش سوزی نسبت به دیگر متریال های پروفیل پنجره می باشند.

پنجره تک جداره آهنی

پنجره پروفیل آهنی با شیشه تک جداره

پنجره آهنی

پنجره های فلزی به دو دسته پنجره با پروفیل آهنی و پنجره با پروفیل آلومینیومی تقسیم می شود. پروفیل آهنی به دلیل داشتن مقدار ضریب انتقال حرارت بالا و مصرف انرژی زیاد با گذشت زمان کارایی خود را از دست داده است.

مشخصات پنجره آهنی

ضریب انتقال حرارت در پنجره آهنی با شیشه تک جداره ، بین دو مقدار 5.8 و 6.9 ( W/m2.K ) در نظر گرفته می شود. همچنین وزن بالای آهن پروفیل های پنجره باعث افزایش وزن کلی و عملکرد نامناسب ساختمان هنگام زلزله می شود. خورندگی و مقاوم نبودن در برابر شرایط جوی پروفیل های آهنی باعث زنگ زدگی پروفیل می شود. حتی با دوجداره نمودن شیشه پنجره های آهنی، به دلیل عایق نبودن پروفیل آهن ، همچنان انتقال حرارت و صوت صورت می گیرد و این امر نمی تواند کمک چشمگیری به بهبود عملکرد پنجره های آهنی نماید.

پنجره دوجداره با پروفیل آلومینیومی در سالن

پنجره دوجداره با پروفیل آلومینیومی

پنجره آلومینیومی

آلومینیوم ماده ای است با وزن بسیار کم و دوام بالا در برابر شرایط جوی و باران، که این امر باعث افزایش طول عمر مفید پنجره آلومینیومی می شود. با توجه به مقاومت بالا و محکم بودن آلومینیوم می توان پروفیل های باریک تری نسبت به پروفیل های چوبی و یو پی وی سی طراحی و تولید نمود. در شرایطی که نیاز به نورگیری بیشتر در فضا و نیاز به دید وسیع تری به محیط بیرون باشد، این امر بسیار کاربردی خواهد بود.

اجزای پنجره ترمال بریک

جزییات حرارت شکن در پروفیل ترمال بریک

پنجره آلومینیومی ترمال بریک

آلومینیوم فلزی رسانای حرارتی بوده و در پنجره ها با پروفیل های آلومینیومی باعث افزایش ضریب انتقال حرارت و اتلاف انرژی درون ساختمان می شود. برای رفع این مشکل می توان از حرارت شکن در ساخت پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک استفاده نمود. پنجره ترمال بریک دارای رزین غیر فلزی یا ماده پلاستیکی گرمابند نصب شده در قاب آلومینیومی پنجره است که از لحاظ فیزیکی بخش داخلی پنجره را از قسمت بیرونی جدا می کند. از این رو مسیر انتقال و هدایت انرژی حرارتی در قاب پنجره بین  داخل و خارج فضای ساختمان قطع می شود. ضریب انتقال حرارت در پنجره ترمال برک با شیشه دوجداره ، بین دو مقدار 1.2 و 2.9 ( W/m2.K ) در نظر گرفته می شود .

پنجره فایبرگلاس با روکش طرح چوب

پنجره با پروفیل فایبرگلاس طرح چوب

پنجره فایبرگلاس

فایبرگلاس ، کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است که از پشم شیشه به عنوان مادهٔ تقویت کننده و از مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می‌شود که به صورت پارچه بافته شده و دارای مقاومت کششی بالایی می باشد. فایبرگلاس ماده ای بسیار محکم و غیرقابل اشتعال است. با توجه به نحوه ی تولید و ثابت بودن رنگ پروفیل های فایبرگلاس ، با گذشت زمان تغییر ظاهری چشمگیری در پنجره فایبرگلاس ایجاد نمی شود و نیاز به نگهداری و پوشش خاصی ندارد.

پنجره زیبای یک ساختمان در محل اداری

پنجره ساختمان اداری

مشخصات پنجره فایبرگلاس

نارسانا بودن ماده کامپوزیت فایبرگلاس و پوشش رزین روی آن باعث کاهش ضریب انتقال حرارت پنجره های با پروفیل فایبرگلاس  می شود. پروفیل کامپوزیت فایبرگلاس در برابر خوردگی ، پوسیدگی ، تورم و پیچش پروفیل بسیار مقاوم است . پنجره فایبرگلاس  عایق صوتی بسیار مناسبی است و مانع از نفوذ صدای محیط به فضای داخلی می شود. متریال فایبرگلاس در پروفیل با قابلیت رنگ آمیزی باعث ایجاد زیبایی در دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان می شود.

پنجره درای شیشه های منحصر به فرد

پنجره فایبر گلاس

فایبرگلاس نیز به صورت پوشش خارجی می تواند با پروفیل های چوبی ترکیب شود و علاوه بر حفظ زیبایی نما پروفیل چوبی، باعث مقاومت آن ها در برابر آسیب های محیطی و خوردگی و یا تورم چوب شود.

نصب انواع پنجره

نصب انواع پنجره به طور سنتی ، فعالیتی می باشد که از خارج نمای ساختمان انجام می شود ، اما این فعالیت ، به آرامی در حال تغییر است. بدیهی است ، اگر در خارج از نمای بیرونی ساختمان ، عملیات نصب انجام می شود ، مسائل ایمنی کاملی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. یکی از مشکلات رایج در نصب پنجره ها ، جابه جایی اتصالات برای نصب پنجره می باشد.  به دلایل مختلف ، از جمله نکات امنیتی ، مناسب تر می باشد که پنجره از داخل ساختمان ، نصب گردد.

نصب انواع پنجره و بررسی چگونگی نصب

عملیات نصب از خارج ساختمان

نصب پنجره از داخل

در یک آپارتمان ، نصب پنجره ها از داخل ، به نصب کننده اجازه می دهد تا آزادی عمل بیشتری داشته باشد و در صورت ریزش اجزای تشکیل دهنده پنجره از هرگونه صدمه و آسیب به افراد یا بخش های مختلف ساختمان ، جلوگیری به عمل می آید.

کارگران به نصب و تعمیر پنجره دو جداره مشغول می باشند

نصب پنجره

در بعضی از طبقه ها ، می توان برای اتصالات ، از داربست استفاده نمود. اینکار باعث می شود تا نمای خوبی از بیرون نیز به چشم بیننده بیاید. استفاده از داربست  برای کار با برخی از فریم ها ضروری نیست ، اما می تواند در هنگام کار با چوب از اهمیت زیادی برخوردار باشد. اگر آپارتمان شما در حدود 3 یا 4 طبقه است ، انجام دادن این فن ضروری می باشد. به یاد داشته باشید که هزینه ساخت داربست می تواند مبلغ قابل توجهی را به قیمت نصب اضافه کند ، بنابراین فویل دانه ای چوب در UPVC ممکن است یک گزینه جایگزین مقرون به صرفه باشد.

حتی اگر پنجره شما بلند باشد ، همچنان قفل هایی با کیفیت بالا ، قرار می دهند. بسیاری از پنجره های آپارتمان با نردبان قابل دستیابی هستند و قفل ها برای تامین امنیت کودکان و بزرگسالان آسیب پذیر ، ضروری می باشند.
نمودار طيف موجی تابش خورشيد براي نمايش عملکرد شيشه کم گسيل

نمودار عملکرد شیشه کم گسیل بر روی طیف تابش خورشیدی

انواع شیشه پنجره

شیشه به عنوان بخش نورگذر پنجره دارای انواع مختلفی از جمله شیشه معمولی یا تک جداره ،شیشه دوجداره و سه جداره ، شیشه کم گسیل ، شیشه سکوریت و شیشه هوشمند می باشد.

در شیشه دوجداره و یا سه جداره ، با تزریق نوعی گاز بی اثر با ضریب هدایت حرارتی بسیار پایین ، می توان سد حرارتی و عایق صوتی بین فضای بیرون و فضای داخلی ایجاد نمود . این نوع شیشه در تمامی پروفیل های آلومینیومی ، چوبی و یو پی وی سی قابل استفاده و دارای کاربرد گسترده ای است.

پنجره فایبر گلاس مناسب برای منازل مدرن

انواع شیشه

شیشه کم گسیل

شیشه کم گسیل، شیشه ای است که به علت وجود پوشش های پایه فلزی میکروسکوپی خاص بر روی یک یا دو سطح آن، تابش فروسرخ سطح گرم شیشه به سطوح سرد پیرامون، و در نتیجه ضریب انتقال حرارت آن، نسبت به شیشه های شفاف، کاهش یافته است. شیشه های شفاف به طور معمول گسیلندگی ( ضریب گسیل ) حدود 0.85 دارند، اما گسیلندگی شیشه ی کم گسیل، در سطحی که پوشش کم گسیل بر آن نشانده شده است، می تواند تا میزان 0.05 کاهش یاد.

شیشه سکوریت و برچسب امنیتی

شیشه سکوریت مقاوم در برابر ضربه

شیشه سکوریت

شیشه معمولی را می توان با روش ساخت متفاوت به شیشه سکوریت بسیار مقاوم در برابر ضربه و شوک های حرارتی تبدیل نمود . در صورت شکستن ، این شیشه ها تبدیل به خورده شیشه های مربعی می شوند که آسیب رسان نیستند .

شیشه هوشمند

تکنولوژی شیشه هوشمند مات شونده کریستال مایع یکی از انواع روش های ساخت شیشه هوشمند است. در اين نوع تکنولوژی، با استفاده از جریان الکتریسیته، شيشـه قابلیت عبور و جلوگیری از عبور نور خورشید به درون ساختمان را داشته و تا ۹۸ درصد اشعه ماورا بنفش و مادون قرمز را حذف مي نمايد. با مسدود کردن اشعه ماورا بنفش، بسیاری از اشیاء به ویژه اشیاء در نزدیکی پنجره از آسیب ها محافظت می شوند.

پنجره مناسب برای برج که تمام قد و نور گذر مناسبی می باشد.

انواع پنجره

در ساختمان های موجود نیز می توان با استفاده از انواع برچسب شیشه کاربرد و عملکرد های متفاوتی را در پنجره و شیشه ها ایجاد نمود. از انواع برچسب های شیشه می توان به برچسب امنیتی شیشه که از خورد شدن 1شیشه و آسیب رسانی آن جلوگیری می نماید، برچسب عایق حرارتی شیشه برای تبدیل نمودن شیشه های معمولی به شیشه کم گسیل ، برچسب شیشه هوشمند ، برچسب ضد امواج الکترومغناطیس و برچسب شیشه دکوراتیو اشاره نمود .

 

برداشت و ترجمه: jeld-wen , everest milgard

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

تاریخ : 1397 / 01 / 18
دسته :
برچسب ها : پنجره سه جداره

نظرات کاربران

سلام . راجع به شیشه کم گسیل و برچسبش میشه توضیح بدید؟ برای فروش هم دارید؟

  با سلام
  شیشه های کم گسیل مقاوم در برابر تبادل حرارت هستند و بدون هیچگونه کاهش دید از عبور امواج فرابنفش و فروسرخ جلوگیری می کند. ویندو فیلم های حرارتی نیز مانند شیشه های کم گسیل با تراکم های متفاوت موجود هستند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی شیشه کم گسیل در ساختمان و مقاله برچسب عایق حرارتی می توانید مراجعه کنید
  ممنون از توجه شما

سلام
برای پنجره ترمال بریک چه نوع بازشوهایی ممکن هست؟ من فقط کشویی رو دیدم

  با سلام
  با استفاده از یراق آلات متناسب با نوع بازشو ، در پنجره ترمال بریک می توان تمامی بازشوها از جمله کشویی، دو حالته ، فولکس واگنی و غیره را ایجاد نمود

سلام . پنجره یو پی وی سی شبیه چوبی داریم ؟ من جایی دیدم درست متوجه نشدم پنجره چوبی هست یا یو پی وی سی

  با سلام
  پنجره یو پی وی سی قابلیت با لمینت کردن پروفیل پنجره یو پی وی سی می توان طرح چوب و رنگ های متنوعی را بر روی پروفیل پنجره یو پی وی سی ایجاد نمود . برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک پنجره یو پی وی سی لمینت رنگی مراجعه کنید.

سلام کدوم یکی از انواع پنجره که گفتید دوجداره هستن؟

  سلام
  تمامی پنجره ساختمان که در مقاله عنوان شده است دارای قابلیت دوجداره شدن را دارند به خصوص پنجره یو پی وی سی و پنجره ترمال بریک

پروفیل مینیمال ترمال بریک هم دارید؟ میخوام کمترین ضخامت پروفیل رو داشته باشم

  بله انواع پروفیل پنجره ترمال بریک مانند پروفیل مینیمال در قسمت محصولات دسته بندی در و پنجره موجود است. همچنین می توانید از نمای شیشه ای و یا کرتین وال با سازه ای خاص برای داشتن دید بهتر به بیرون و ایجاد ظرافت در نما استفاده نمایید

با سلام
با تشکر فراوان از مطالب پر محتوای شما
میخواستم در مورد شیشه های کم گسیل اطلاعات بشتری رو بدونم

  شیشه های کم گسیل مقاوم در برابر تبادل حرارت هستند و بدون هیچگونه کاهش دید از عبور امواج فرابنفش و فرو سرخ جلوگیری می کند. ویندوز فیلم های حرارتی نیز مانند شیشه های کم گسیل با تراکم های متفاوت موجود هستند.برای اطلاعات بیشتر به مقاله شیشه های کم گسیل در ساختمان مراجعه فرمایید.
  ممنون از توجه شما

باشتکر از مطالب شما
پروفیل مینیمال ترمال برک هم دارید؟

  با سلام با تشکر از توجه شما به مقاله معرفی انواع پنجره ساختمان
  با ورود به بخش محصولات می توانید پیگیری کنید و یا با شماره های تماس درج شده در سایت با ما تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات بیشتری من باب انواع پنجره ساختمان را به شما بدهیم.

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188579839