بیلدینگ پلاس
بیلدینگ پلاس
۱۹ مهر ۱۳۹۵
تحریریه بیلدینگ پلاس

طراحی خارق العاده خانه رویایی بهار در نجف آباد

مشتری این ویلای لوکس یک خانواده چهار نفره بوده که با توجه به مساحت نسبتا کوچک زمین خواستار یک خانه دو طبقه بودند، در این پروژه طبقه همکف برای والدین و طبقه بالا برای کودکان در نظر گرفته شده است.

Review: 5 - "طراحی خارق العاده خانه رویایی بهار در نجف آباد" by , written on مهر ۱۹, ۱۳۹۵

دفتر معماری آینه به تازگی پروژه خانه رویایی بهار واقع در نجف آباد […]

اطلاعات عمومی خانه رویایی بهار در نجف آباد
معماران دفتر معماری آینه(علی دهقانی، علی سلطانی، عاطفه کرباسی)
کارفرما محمد رضا باقرزاده
گرافیک محلا ابراهیم پور، علی کرباسی
مکان نجف آباد
سال ۱۳۹۴
مساحت ۳۴۰ متر مربع
عکاس فرشید نصرآبادی

دفتر معماری آینه به تازگی پروژه خانه رویایی بهار واقع در نجف آباد اصفهان را به اتمام رسانده است. مشتری این ویلای لوکس یک خانواده چهار نفره بوده که با توجه به مساحت نسبتا کوچک زمین خواستار یک خانه دو طبقه بودند، در این پروژه طبقه همکف برای والدین و طبقه بالا برای کودکان در نظر گرفته شده است.
ایوان خانه رویایی به دو شکل مختلف در قسمت شرقی و غربی دیده می‌شود، خانه‌ ای که هم اکنون درباره آن صحبت می کنیم به دو حوزه کاربردی تقسیم شده است، در واقع بخش غربی ساختمان فضای عمومی را تشکیل داده که شامل آشپزخانه، اتاق نشیمن و سالن مهمان و همچنین بخش غربی ساختمان شامل اتاق خواب و توالت نیز می شود.
راه پله داخل خانه که نزدیک ورودی قرار گرفته است فضای خصوصی و عمومی را از هم جدا می کند، در قسمت انتهایی یک حیاط کوچک وجود دارد که برای طبقه بالا به عنوان تراس ایجاد شده است. این خانه در شمال نجف آباد قرار گرفته است که با توجه به دید مستقیم سازه از جلو حیاط جنوبی همیشه قابل استفاده نیست. در واقعیت حیاط به منظور دید اتاق انشیمن به باغچه و آسمان است.
در نهایت برای طراحی نمای پروژه از سیمان سفید استفاده شده است که با توجه به محدود بدون بودجه مشتری امکان اجرای سطوح منحنی و صاف وجود نداشته است. از نگاه کلی به قسمت داخلی و خارجی ساختمان حجمی یکپارچه برای پاسخ به نیازهای مشتری نیز ایجاد شده است.

در تصاویر زیر نماهای داخلی و خارجی خانه رویایی بهار و تقسیم شدن کلی ساختمان را می بینیم و همانطور که قبلا اشاره کردیم قسمت عمومی در شرق ساختمان و قسمت خصوصی در غرب نیز قرار گرفته است. دیوار حیاط خلوت با چوب پوشیده شده است که زرق و برق خاصی را به گلخانه کوچک آن داده است.

آلبوم تصاویر خانه رویایی بهار

با سپاس از گروه مهندسی میهن بنا

ویرایش توسط تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*جستجوی ساختمان های لوکس و رویایی