پیش‌بینی زمان رونق مسکن

بیت اله ستاریان می‌گوید بازار مسکن اولین بازاری است که شاهد رونق خواهد بود و ظرف ۶ ماه آینده وضعیت بازار بهبود می‌یابد.

بیت اله ستاریان کارشناس حوزه بازار مسکن در گفت و گو با اقتصاد آنلاین در خصوص زمان بهبود در وضعیت بازار مسکن گفت: در سال 94 تحلیل ها از تحریم این بود که بازار مسکن با تحریم ها در انزوا فرو می رود و انتظار اینکه بازار مسکن در آن مقطع تحرک داشته باشد را نداشتیم.

وی افزود: تا قبل از توافق برجام تا نیمه سال جاری هم این وضعیت ادامه یافت و باوجود اینکه پیش بینی می شد بازار مسکن بهبود یابد این وضعیت مشاهده نشد اما در تحلیل هایی که از دوران بعد از برجام شکل گرفت این تصور وجود داشت که بازار مسکن خیلی سریع تر از بخش های دیگر اقتصادی شاهد رونق و تحرک در بازار باشد.

این کارشناس بازار مسکن ادامه داد: شرایط در اواخر سال 95 خیلی نشان دهنده ایجاد رونق تا پایان سال جاری نیست اما به نظر می رسد در شش ماهه نخست سال 96 بازار مسکن رونق بگیرد و میزان تقاضا برای مسکن افزایش بیشتری یابد.

ستاریان با اشاره به 4 عامل تاثیرگذار در سنجش رونق در هر بازاری، اظهارداشت: افزایش تولید، افزایش سرمایه، افزایش درآمد مالیاتی و افزایش رونق در بازار و حجم معاملات در بازار به عنوان عوامل رونق در بازارها محسوب می شوند که بازار مسکن هم از این نحوه سنجش مستثنی نیست. در حال حاضر بازار مسکن فاقد 4 عامل تاثیر گذار نامبرده است و در این میان ایجاد تنش روانی در بازار مسکن تاثیراتی گذاشته است.

منبع: اقتصاد آنلاین

تاریخ : 1395 / 11 / 05
دسته :
برچسب ها :

نظرات کاربران

کارشناس بیلدینگ پلاس

سلام کارشناس بیلدینگ پلاس هستم به شما کمک میکنم متناسب با کار و نیاز خود محصول مناسب را انتخاب نمایید از صحبت با شما خوشحال خواهم شد.

02188662433