بیلدینگ پلاس
بیلدینگ پلاس

فیلم نصب سقف کشسان

سقف کشسان ، نوعی سقف کاذب معلق با ساختاری انعطاف پذیر بوده و طرح ها و رنگ های متنوعی را شامل می شود. نصب سقف کشسان می تواند همراه با سقف کاذب معمولی و یا تایل کناف اجرا شود. سقف کشسان می تواند با تصاویر و اشکال مختلف مطابق با سلیقه اشخاص طراحی و اجرا گردد.

سقف کشسان از دو جز اصلی تشکیل شده است که شامل پارچه ای سبک وزن از جنس پی وی سی و ریل های مخصوص می باشد. پارچه PVC این نوع از سقف کاذب تحت فرایند حرارتی خاصیت کشسانی پیدا می کند.  پروفیل نصب سقف کشسان بر روی سقف یا روی دیواری اجرا می شود و پارچه پی وی سی در داخل آنها نصب می شود.

علاوه بر بکارگیری سقف کشسان در پوشش سقف ، می توان از این تکنولوژی در پوشاندن دیوارها ، ساخت انواع پنل ال ای دی و پخش کننده های نور همچنین برای طراحی غرفه های نمایشگاهی در فرم ها و اشکال مختلف استفاده نمود. سقف کشسان این امکان را برای طراحان داخلی ساختمان فراهم می سازد  تا بدون هیچ گونه نگرانی و محدودیتی از انواع چراغ های روشنایی و دتکتور اعلام حریق یا بازشوهای تهویه را در سقف و دیوار استفاده نمایند.

نصب سقف کشسان

برای نصب سقف کشسان ابتدا ریل ها که زیر ساخت سقف پارچه ای محسوب می شود  را روی سقف یا دیوار در ارتفاع مشخصی نصب می کنند. حداقل عمق مورد نیاز برای اجرای سقف کاذب کشسانی برابر ۳ الی ۴ سانتی متر خواهد بود. البته در هنگام نصب سقف کشسان باید به فضای مورد نیاز برای تجهیزات تاسیساتی و اجزای سیستم روشنایی زیر سقف پارچه ای توجه نمود . بعد از نصب زیرساخت ریلی سقف ، پارچه پی وی سی کشسان تحت حرارت حدود ۵۰ درجه سیلسیوس قرار می گیرد و در ریل ها جایگذاری می گردد. در این حالت پارچه کاملاً کشیده شده تا پس از سرد شدن هیچگونه تغییر ابعادی نداشته باشد. در صورت وجود پنل روشنایی سقفی و سایر اجزای نورپردازی ، دتکتور اعلام حریق ، انواع سنسور تشخیص حرکت و سنسور روشنایی می توان در پارچه حفره هایی با ابعاد مناسب ایجاد نمود.

 popcornceilingsolution , phoenixstretchceilings ,  برداشت و ترجمه از

تحریریه کلینیک ساختمان بیلدینگ پلاس

“برداشت از مطالب با ذکر منبع و لینک سایت بیلدینگ پلاس کاری حرفه ای و اخلاقی است”

Review: 5 - "فیلم نصب سقف کشسان" by , written on خرداد ۲۲, ۱۳۹۷

سقف کشسان ، نوعی سقف کاذب معلق با ساختاری انعطاف پذیر بوده و […]

مقالات مرتبط

سقف کشسان با طرح درخت در نشیمن

سقف کشسان ( سقف کششی )

در این نوشته سقف کشسان به عنوان نوعی سقف کاذب پارچه ای معرفی شده و اجزای این سقف کاذب طرح دار تشریح می ...

تفاوت سقف کاذب کشسشان و سقف آسمان مجازی

تفاوت سقف آسمان مجازی و سقف کشسان

در این نوشته توضیحاتی در رابطه با سقف آسمان مجازی و سقف کشسان به صورت خلاصه آورده شده است و همچنین تفاو ...

سقف کشسان متحرک طرح کهکشان

فیلم سقف کشسان متحرک

سقف کشسان متحرک یکی از انواع سقف کشسانی است که تصاویر متفاوت و متحرک مانند انیمیشن را بر روی سقف ایجاد ...

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*سقف کششی چیست